Engellilerin gurur günü

Samsun da 33 engelli Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı nda bir günlük askerlik yapıp, yemin törenine katıldı ve tezkere aldı

Engellilerin gurur günü

Samsun da 33 engelli genç, bir günlüğüne de olsa askerlik yapmanın gururunu yaşadı. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı nda, Temsili askerlik uygulaması gerçekleştirildi. Samsun il merkezi ve ilçelerinden aileleri tarafından 19 Mayıs Kışlası na getirilen 33 engelli temsili asker, ilk olarak kayıtlarını yaptırdı. Daha sonra elbiselerini alan engelli askerlere, eğitim alanları gezdirildi ve askerlerle birlikte eğitim yaptırıldı. Askerin kullandığı malzemelerin tanıtımının ardından, komutanlarla birlikte öğle yemeği yiyen engelli askerlere aileleri de eşlik etti.

TEZKERELERİNİ ALDILAR
Yemek sonrası düzenlenen törende ise kışlaya giriş yapan ilk 6 engelli askere, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci, tarafından hediyeleri verildi. Düzenlenen yemin töreninin ardından engelli askerlere tezkereleri komutanlar tarafından verildi.

33 ONURLU GENÇ
Törende, engelli askerler adına Yasin Kurt, bir konuşma yaptı. Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci bir günlük askerlerine seslenerek, Askerlik sadece Türk milletinin özünde ve ruhunda olan, ona dünya üzerinde yegane ordu millet olma onurunu bahşeden bir hasrettir. Kutsal askerlik görevini yerine getiren her birey, bunun ömür boyu haklı gurur ve onurunu taşıma mutluluğuna sahip olmaktadır.  Bugün bünyemize katılan yüreği ülke ve bayrak sevgisiyle dolu 33 gencimiz eğitimlerini başarıyla tamamlayarak biraz önce huzurlarınızda yemin ettiler. Bu kutsal ocağa katılan her bir genç süresi ne olursa olsun burada bizim evladımız olur. Buraya katılan 33 evladımız da evladımız olmuştur dedi. 

Konuşmalarından ardından, program tören geçişi ile sona erdi. 

Bayram OK  EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da termometreler patlayacak

1 Samsun'da termometreler patlayacak

Samsun'da kanlı düğün!

2 Samsun'da kanlı düğün!

Samsun'da şüpheli ölüm

3 Samsun'da şüpheli ölüm

Test edildi, onaylandı

4 Test edildi, onaylandı

'Neden ben' diye sormak!

5 'Neden ben' diye sormak!..

Eski vekile ihraç talebi

6 Eski vekile ihraç talebi

Samsunlu futbolcunun mutlu günü

7 Samsunlu futbolcunun mutlu günü

Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

8 Türk Telekom'un taşeron işçileri dertli

Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

9 Samsun'da 10 yıl daha yetecek mezar yeri var

İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil

10 İŞKUR, vasıfsız elemanın yeri değil