Taciz davasında iftira savunması

Samsun da 19 kız öğrenciye sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan okul aile birliği başkanının avukatı, müvekkiline iftira atıldığı savundu

Taciz davasında iftira savunması

Samsun da bir lisede 19 kız öğrenciye sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan okul aile birliği başkanının yargılanmasına devam edildi. 

İlkadım İlçesi nde bir lisenin okul aile birliği başkanı olan 2 çocuk babası F.G. (38), 19 kız öğrenciye sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla 30 Mayıs 2014 tarihinde tutuklandı. F.G. hakkında sarkıntılık şeklinde çocukların cinsel istismarı ve cinsel taciz ile okul müdürü Y.Z.B., müdür baş yardımcısı İ.U. ile rehberlik öğretmenleri Ü.M.D. ve E.B. hakkında ise kamu görevlisinin suçu bildirmemesi suçundan dava açıldı. 

SALON BOŞALTILDI
Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi nde görülen davada, mağdurlardan lise öğrencisi H.O., verdiği ifadede, okul aile birliği başkanının kendilerini odasına çağırdığını, aile durumlarını sorduğunu ve kendilerine hap verebileceğini söylediğini belirtti. H.O., duruşmada ifade vermekte zorlanınca mahkeme heyeti duruşma salonunda bulunanları dışarı çıkardı ve H.O. nun ifadesini almaya devam etti. 

ARAŞTIRMA YAPILSIN
8 mağdur adına talepte bulunan kadın avukat, başkan F.G. nin odasında arama yapılmasını ve ele geçen hapların ne işe yaradığının araştırılmasını talep etti. F.G. nin avukatı ise müvekkiline iftira atıldığını, okuldaki odasının diğer odalar ile karşılıklı olduğunu ve bu konuda okulda keşif yapılmasını talep etti. 

Mahkeme heyeti F.G. nin odasında arama yapılması talebini reddetti. 2 mağdur yakını ise şikayetten vazgeçtiklerini söyledi. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

1 Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

2 Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

3 Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

4 Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

5 Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı

6 Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı