Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Sgk Yöneticilerinden Vali Çomaktekin’e Ziyaret

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Sosyal güvenlik hizmetleri devletin en temel hizmetlerinden birisidir. Sosyal devlet olmanın temel taşlarından birisidir” dedi.

Sgk Yöneticilerinden Vali Çomaktekin’e Ziyaret

12-18 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, İl Müdür Yardımcısı Turgut Pekdemir, Taşova, Suluova, Merzifon SGK ilçe müdürleri ve beraberindeki personeli makamında kabul eden Vali Çomaktekin, “Sosyal Güvenlik Kurumu dışında kalan yardıma muhtaç vatandaşlarımıza devletimiz sosyal devlet olarak yardım ediyor. Sosyal Güvenlik Kurumu kendi içerisinde insanların sosyal güvencelerini ve özellikle genel sağlık sigortası ile birlikte de bütün insanlarımızı çatısı altına alan bir kurum. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmet kalitesi de vatandaşlarımız için çok önemli. Kurumumuzun hizmet kalitesinin artarak devam etmesini diliyorum. Sosyal Güvenlik Haftamız kutlu olsun” diye konuştu.

Sosyal Güvenlik Haftası’nın kutlanmasındaki amacın sosyal güvenlik bilincini oluşturmak olduğunu anlatan İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, Sosyal Güvenlik Kurumu mensuplarına ileri düzeyde sağlık ve emeklilik gibi hizmetleri sunabilmek için aktüeryal dengelerin yakalanmasının zorunluluğunu, bunun içinde kayıt dışı istihdamla mücadelenin çok daha önemli olduğunu, bu mücadele esas olanın idari para cezalarının ön plana çıkmasından ziyade sosyal güvenlik bilincinin oluşması olduğunu söyledi.

SgkEN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

2 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

3 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Mesaiye devam

4 Mesaiye devam

Samsunda tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

5 Samsun'da tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

Nerede hareket

6 Nerede hareket...

Şehzadelerden anlamlı kampanya

7 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

8 Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

9 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Bafra hocalarını unutmadı

10 Bafra hocalarını unutmadı