Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TOK: MUHTARLAR BİZİM GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ

Muhtarların belediyenin gözü ve kulağı olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, belediye ile muhtarlar arasında koordinasyonun sağlanması, hizmetlerin verimli, etkin ve kısa sürede çözümü için Muhtarlıklar Müdürlüğü kurduklarını söyledi.

TOK:  MUHTARLAR BİZİM GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği tarafından Öğretmenevi nde düzenlenen toplantıya katıldı. İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ve mahalle muhtarlarının bir araya geldiği toplantıda konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Muhtarlar bizim gören gözümüz, işiten kulağımızdır dedi.

MUHTARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU
Mahalle muhtarların daha iyi hizmet alması için Muhtarlıklar Müdürlüğü kurulması için çalışma başlattıklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Geçen Mayıs ayı meclis toplantımızda Muhtarlıklar Müdürlüğü kurulması için meclisten yetkimizi aldık. Kurulacak olan Muhtarlıklar Müdürlüğü ile muhtarların dilek, temenni, şikayet ve önerileri ilgili birimlere en kısa sürede ulaştıracak. Muhtarlıklar Müdürlüğü, muhtarlar ve belediye arasında koordineyi sağlayarak, en kısa sürede çözüm yoluna gidecek. Yeni kurulması planlanan Muhtarlıklar Müdürlüğü’nün yönetmeliği hazırlandıktan sonra, Belediye Meclisi’ne sunulacak. Belediye Meclisi tarafından kabul edilmesi durumunda Muhtarlıklar Müdürlüğü, belediye bünyesinde faaliyete geçecek” diye konuştu.

BELEDİYE-MUHTARLAR KOORDİNASYONU
Yeni kurulacak Muhtarlıklar Müdürlüğü ile muhtarlar ve belediye arasındaki koordinenin daha verimli olacağını belirten Başkan Tok, “Kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi ve mahalle muhtarların etkinlik ve işlevlerinin artırılarak taleplerinin sonuçlandırılması amacıyla belediyemiz bünyesinde kurulacak olan Muhtarlıklar Müdürlüğü, muhtarlarımızın taleplerini takip etmek ve etkin bir şekilde sonuçlandırılmasında önemli görev üstlenecek” şeklinde konuştu.

MUHTARLAR DEMOKRASİNİN GÜCÜDÜR
Mahalle muhtarlıklarının Türkiye’de demokrasinin gelişmesine katkıda bulunurken yerel yönetime katılımı sağlamanın da önemli araçlarından birisi haline geleceğini ifade eden Başkan Tok şöyle konuştu: “Muhtarların, vatandaşlarımızın kolay ve hızlı bir şekilde ulaşıp sorunlarını dile getirdiği en yakın yönetim kademesi olması itibariyle de kamu hizmetlerinin yürütülmesindeki rolü büyüktür. Biz de, bu yüzden belediyemiz bünyesinde Muhtarlıklar Müdürlüğü’nün kurulması için çalışmalarımızı başlattık.”

MUHTARLARDAN TOK A TEŞEKKÜR
İlkadım Belediyesi bünyesinde kurulması planlanan Muhtarlıklar Müdürlüğü’nün kendileri için büyük önem taşıdığını ifade eden Merkez Mahalle Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Öztürk, “Sayın Belediye Başkanımız Erdoğan Tok, şimdiye kadar bizim her türlü sorun ve taleplerimizden yakından ilgilendi. Böyle bir girişimde bulunması da ayriyeten bizleri mutlu etti” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM ATLAMAZ: “MUHTARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ ÖNEMLİ
Muhtarların, taleplerinin karşılanmasında herhangi bir sorunla karşılaşmadığı kanaatinde olduğunu belirten İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz ise, Böyle bir müdürlüğün kurulması ilçemiz için önemli. Muhtarlarımızın talepleri, istek ve önerileri daha kısa sürede çözülmüş veya karşılanmış olacak. Zaten Belediye Başkanımız, mahalle muhtarlarımızla dirsek teması olan birisi. Sizlerin taleplerini dinliyor. Muhtarların, isteklerini alıyor. Sayın Başkanımız, bir adım daha ileriye gidip böyle bir çalışma başlatmış. İlçemiz ve Belediyemiz için hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

4 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

5 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı

Karadenizin ciğerleri yandı

6 Karadeniz'in ciğerleri yandı!

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

7 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'

Samsunspordan gollü prova

8 Samsunspor'dan gollü prova

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

9 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor

Yönetim Kalparla görüştü mü

10 Yönetim Kalpar'la görüştü mü?