Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

2016 ya kadar yenileyin, ÖTV bizden

Başbakan Ahmet Davutoğlu ticari taksi, hatlı minibüs, servis aracı ve özel halk otobüslerinin 2016 yılı sonuna kadar yenilenmesi halinde ÖTV nin karşılanacağını ve araçlara takılacak kamera bedelinin vergiden düşürüleceğini belirtti.

 2016 ya kadar yenileyin, ÖTV bizden

İnsanlarımızın canlarını, malları emanet ettiği asil kardeşlerim diyerek konuşmasına başlayan Davutoğlu, Siz bu emanete hep sahip çıktınız. Anneler, babalar çocuklarını servise emanet ederken canlarını ciğerlerini emanet ediyorlar. O servis şoförleri, o çocuklara bir baba bazen de bir anne şefkati ile yaklaşır ve onları bağırlarına basarlar. Sizler emanetin hakkını veriyorsunuz. Sizin hakkınızı vermek de bizim için bir görevdir diye konuştu.

SİZLER SIR KÜPÜSÜNÜZ
Şoförlerin sır küpü olduğunu kaydeden Davutoğlu, İkinci konu ise mahremiyet. Allah bilir nelere şahit oluyorsunuz. Bazen belki arkada oturan bir ailenin aile sırlarına, bazen şahsi sırlara, belki bazen iki siyasi oturuyor onların sırlarına... Ama şoför esnafı mahremiyete de özen gösterir. Kimsenin sırrını herhangi bir yerde açmaz. Sizler sır küpüsünüz açıklamasında bulundu.

SİZLER MEMLEKETİN VAZİYETİNİN RADARLARISINIZ
Davutoğlu, Sizler memleketin vaziyetinin radarlarısınız. Memlekette durum iyi mi kötüye mi gidiyor en iyi siz hissedersiniz. Bugün bizi coşkuyla karşılamanızdan anlıyoruz ki vaziyet iyi. Dışişleri bakanlığım döneminde Kırlangıç Caddesi nde otururken her gece eve giderken oradaki taksi esnafı ile çay içer sohbet ederdim. Onlara da selam olsun dedi.

2016 YILI SONUNA KADAR YENİLERSENİZ ÖTV NİZİ BİZ ÖDEYECEĞİZ
Davutoğlu, ticari taksi, hatlı minibüs, servis aracı ve özel halk otobüslerinin 2016 yılı sonuna kadar yenilenmesi halinde ÖTV nin alınmayacağını belirterek, Ticari taksi, hatlı minibüs, servis aracı, özel halk otobüsünüzü 2016 yılı sonuna kadar yenilerseniz ÖTV nizi biz ödeyeceğiz. Son teknoloji ile donanmış güvenli, konforlu araçlarda hizmet vereceksiniz dedi.

GPS SİSTEMLERİNİN BEDELİNİ VERGİDEN DÜŞÜRÜYORUZ
GPS bedelinin de vergiden düşürüleceğini vurgulayan Davutoğlu, İnsanımızın canı size, sizin canınız da bize emanet. Bazı saldırılara maruz kalıyorsunuz. Bu şiddeti önlemek amacıyla araçlarınıza takılacak kamera ve GPS sistemlerinin bedelini vergiden düşürüyoruz dedi.

ÖZEL HALK OTOBÜSÜ TANIMI KARAYOLLARI TRAFİK KANUNA EKLENECEK
Davutoğlu, Temiz dinlenme yerleri hızla yayılacak. En iyi bekleme durakları yapılacak. Özel halk otobüsü tanımı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu na eklenecek. Minibüsçülerin motorlu taşıtlar vergisi sorunlarını çözeceğiz dedi.

METRO VE RAYLI SİSTEM GÜZERGAHINDA SERVİS ARAÇLARININ KALDIRILACAĞI İDDİASI GEÇERSİZDİR
Davutoğlu, Metro ve raylı sistem güzergahında servis araçlarının kaldırılacağı iddiası geçersizdir. Metro ve raylı sistem tabi ki yaygınlaştırılacak. Gerekli düzenlemeler yapılacak diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

1 Karadeniz'in merakla beklediği çevre yoluna 5 ay kaldı

Trabzonspor Başkanı Ustadan Samsunspora destek sözü

2 Trabzonspor Başkanı Usta'dan Samsunspor'a destek sözü

Samsun Havalimanı bakıma alınacak

3 Samsun Havalimanı bakıma alınacak

Samsunda Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

4 Samsun'da Cumhuriyet Yürüyüşü iptal

Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

5 Samsun Canik Başarı operasyonunda çok sayıda tutuklama

Samsun dahil 9 kentte abla operasyonu

6 Samsun dahil 9 kentte 'abla' operasyonu

Samsunda cami eylemi

7 Samsun'da cami eylemi!

Samsunda dev DAEŞ operasyonu Çok sayıda gözaltı var

8 Samsun'da dev DAEŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren En büyük acıyı biz yaşadık

9 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: En büyük acıyı biz yaşadık

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylüden yerel medyaya başka yaygın medyaya başka

10 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü'den yerel medyaya başka yaygın medyaya başka