“BAŞKANLIK SİSTEMİ DNA MIZDA VAR”

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başkanlık sistemi bizim DNA mızda var. Mutlaka ülkemizin değerlerine uygun başkanlık sistemine geçmemiz lazım dedi.

“BAŞKANLIK SİSTEMİ DNA MIZDA VAR”

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, vatandaşlarla bir araya gelerek 7 Haziran genel seçimleri için AK Parti ye destek istemeyi sürdürüyor. Eski sanayi sitesinde bir çay ocağında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Genç, Gaziosmanpaşa Mahallesi nde de mahalle esnafı ve vatandaşlarla buluştu. Saathane bölgesindeki esnafı da gezen Başkan Genç, tek tek gezdiği bölge esnafıyla sohbet etti, onları dinledi, 7 Haziran için AK Parti ye destek istedi. Türkiye için başkanlık sisteminin gerekliliğine işaret eden Başkan Genç, Başkanlık sistemi ülkemize daha ileri götürecek bir sistemdir. Bu sistem bizim DNA mızda var diye konuştu.

“DEĞERLERİMİZE UYGUN BİR SİSTEM”
İstikrarı sağlamamız için mutlaka Başkanlık Sistemi ne geçmemiz lazım diyen Genç, Hükümeti Parlamento mu çıkarsın, yoksa halk mı? Biz buna karar vereceğiz. Başkanlık Sistemi ile hükümeti halk tarafından seçeceğiz. Meclisimiz yine devam edecek. Mecliste siyasi partiler yine varlıklarını sürdürecekler. Ancak hükümet krizlerini yaşamayacağız. Giderek tıkanan sistemi aşmanın en önemli yolu başkanlık sistemidir. Türkiye de, dünyadaki modern örneklerle donatılmış, ancak bizim ülkemizin değer ve koşullarına göre dizayn edilmiş başkanlık ya da yarı başkanlık sistemi uygulanacaktır diye konuştu.

“GÜÇLÜ ÜLKELERDE UYGULANIYOR”
Başkanlık sisteminin ülkemizde oluşturulması için gerekli milletvekili hedefine ulaşacaklarına vurgu yapan Genç, Başkanlık sistemi bizim ülkemize daha çok özgürlük getirecektir. AK Parti nin kırmızı çizgisi bellidir. Tek bayrak, tek devlet, tek vatan, tek millet bizim kırmızı çizgimizdir. Dünyanın en gelişmiş ve güçlü ülkeleri başkanlık sistemiyle yönetilen ülkelerdir. Çünkü başkanlık sistemi istikrar, başarı getiriyor. İşte bu nedenle 7 Haziran da Anayasayı değiştireceğiz ve sivil bir anayasamız olacak. Bunun için aziz Türk milletinin, 2023 e açılan kapı olan 7 Haziran da AK Parti ye her zamankinden daha çok destek vereceğine inanıyoruz şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da hareketli hafta

1 Samsunspor'da hareketli hafta

İstanbul'da bir Samsunspor zirvesi daha

2 İstanbul'da bir Samsunspor zirvesi daha

Çağrı gitmek istiyor

3 Çağrı gitmek istiyor

Altyapıda Gümüşdağ sesleri

4 Altyapıda Gümüşdağ sesleri

BAL'da yabancı şoku... Statü mü değişiyor?

5 BAL'da yabancı şoku... Statü mü değişiyor?

Oy kullandığınız sandıktan hangi parti ne kadar oy aldı?

6 Oy kullandığınız sandıktan hangi parti ne kadar oy aldı?

 Samsun'dan 2 kadın vekil

7 Samsun'dan 2 kadın vekil

Oylar Uyanık'a!

8 Oylar Uyanık'a!

Başkan Genç'in acı günü

9 Başkan Genç'in acı günü

Samsun'da oteldeki cinayetin şüphelileri serbest bırakıldı

10 Samsun'da oteldeki cinayetin şüphelileri serbest bırakıldı