Ordu Basınından ‘Müze’ Tepkisi

Ordu Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı Recep Aydın, Zabıta Müdürlüğü ile Evlendirme Müdürlüğü ile yanındaki otoparkın imara açılması kararından aynı yerde bulunan Ordu Basın Müzesi’nin etkilenmeyeceğini söyledi.

Ordu Basınından ‘Müze’ Tepkisi

Recep Aydın yaptığı açıklamada, söz konusu imara açılması kararı karşısında bazı kesimlerin Ordu basın camiasını olumsuz etkileyerek Büyükşehir Belediyesi’ne karşı tavır almaya yöneltmeye çalıştığına dikkat çekti. “Biz bu oyuna gelmeyiz” açıklamasında bulunan Aydın, “Son günlerde Açık Hava Basın Müzemize imar değişikliği yapılıyor yönünde kamuoyuna asılsız haberlerin yapılmasını asla doğru bulmuyoruz. Basın Müzesi alanında hiçbir değişikliğin yapılmadığı gibi bu tür haberleri de tamamen manidar bulmaktayız. Bazı kimseler Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Ordu basınını karşı karşıya getirmek istemektedirler. Bunların yaptıkları sadece algı operasyonundan öte bir şey değildir. Biz bu oyuna gelmeyiz” dedi.

“YOĞUN MÜCADELELER VERDİK”

Türkiye ve dünyada bir ilk olan Ordu Açık Hava Basın Müzesi için yoğun mücadeleler verdiklerini ifade eden Aydın, “Biz buraya talip olduğumuzda burası adeta bataklık bir halde idi. Yer tamamen atıl durumdaydı. Aylarca verdiğimiz mücadele ve çalışmalar çerçevesinde burayı gezilebilir bir alan haline getirdik. Burası ihtiyaçlarımıza şimdilik cevap vermese de burada daha çok eserler sergilemek zorundayız. Bunun için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz 18 Mayıs’ta burada bir resim sergisi açacak. Bu çalışmanın Turizm Tanıtım Rehberi içerinse alınarak ayrıca Ordumuz için katkı sağlanacaktır. Bu haberleri yapanlar asla bizleri bu kavganın içerisine çekemezler. Biz dün olduğu gibi bugün de yarın da Ordu’nun kalkınması yönünde cemiyet olarak üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

OrduEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Kaldırım aday adayı

2 Kaldırım aday adayı

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

4 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

5 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

6 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Yaşam savaşını kaybetti

7 Yaşam savaşını kaybetti

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

8 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Şaşırmayın!..

9 Şaşırmayın!..

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

10 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor