Firarda kusuru olan 2 polis açığa alındı

Anıl Ergin in, tedavi için götürüldüğü hastane bahçesinden yardım alarak kaçmasından sonra, Ergin e yardım ettiği öne sürülen 2 polis memuru açığa alınırken, hastanede görevli doktor hakkında da soruşturma açıldı.

Firarda kusuru olan 2 polis açığa alındı

Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri önceki akşam aldığı ihbar üzerine Edirne F Tipi Cezaevinde tutulan Nuri Ergin in küçük oğlu, hakkında hırsızlık ve yağma suçlarından arama kaydı bulunan Anıl Ergin, iddiaya göre babasını ziyaret için kentte geldi. Trakya Üniversitesi Ayşe Kadın Yerleşkesi yakınlarında bir otelin restoranında arkadaşlarıyla yemek yiyen Anıl Ergin, daha sonra aracıyla seyir halindeyken Edirne Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince takibe alındı. Aracı 1 nci Murat Mahallesinde durduran ekipler Ergin i gözaltına aldı. Kerim Ali Samur adına düzenlenmiş kimlik kullanan Anıl Ergin, polis ekiplerince parmak izi tespitine götürüldü. Tespitte kişinin Anıl Ergin olduğu belirlendi.

 

KALP RAHATSIZLIĞIM VAR DEDİ
Edirne Emniyet Müdürlüğü nde gözaltı sırasında kalp rahatsızlığı olduğunu söyleyen Anıl Ergin bunun üzerine Edirne Devlet Hastanesi ne götürdü. Hastanedeki muayenesinin ardından Ergin, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ne sevk edildi. Kardiyoloji uzmanınca muayene edilen Anıl Ergin, yoğun bakım ünitesine yatırıldı. Bu sırada yanındaki ekiplerle bahçeye hava almak için inince bunu fırsat bilen Ergin kaçtı. 
Anıl Ergin in hastanede bulunduğu sürece yanında duran polisler İ.E ve V.İ hakkında adli ve idari soruşturma başlatılarak açığa alındı. Ergin in tedavi eden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi nde görevli doktorun ise düğününe katılıp birlikte fotoğraf çektirdiği ortaya çıkması üzerine hakkında idari soruşturma başlatıldı.
Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri dün Ergin nin kaçışına yardımcı olan ve kovalamaca sırasında takla atan araçtan çıkan 3 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınıp polislerin ifadelerini almalarının ardından Edirne Adliyesi ne sev edilen B.Ö. çıkarıldığı mahkemece denetimli serbestlik kapsamında bırakıldı; diğer zanlılar G.G., ve E.K. da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Polis firari Anıl Ergin i bulmak için bölgede geniş çaplı araştırma başlattı.EN ÇOK OKUNANLAR