Van da 8 kişi donarak öldü

Van ın Çaldıran İlçesi nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında sınırdan yaşadışı yollarla giriş yapan yabancı uyruklu 33 kaçaktan 8 i donarak öldü.

Van da 8 kişi donarak öldü

Van ın Çaldıran İlçesi nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında, dolu yağışının olduğu bölgede bu sabaha karşı yasadışı yollardan sınırı geçen Afganistan uyruklu 33 kaçaktan 7 si donarak öldü. Kaçaklardan 8 i hastaneye kaldırılırken, 18 kaçağın ihtiyacını askerler karşıladı.
Çaldıran ilçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Iran sınırının sınıf noktasında bulunan Hangedik Mahallesi yakınlarında sabaha karşı 04.00 sıralarında devriye görevi yapan Piyade Sınır Hudut Karakolu na ait askerler, dolu yağışının etkili olduğu bölgede bir grup kaçakla karşılaştı. Askerler, kaçaklardan 6 çocuk ve 1 kadının donarak hayatını kaybettiğini belirlerken, geriye kalan kaçakları ise olay yerine çağırdığı araçlarla Çaldıran ilçe merkezine getirdi.

Durumu ağır olan 8 kaçak Çaldıran Devlet Hastanesi nde hemen tedavi altına alındı. Yapılan ilk müdahalelerin ardından ise durumları ağır olan 5 kaçak Van a sevk edildi. Yetkililer, 3 nün tedavisini Çaldıran da sürdürüldüğünü, durumları iyi olan 18 kişinin de ihtiyaçlarının karşılanması için Çaldıran Tabur Komutanlığı na alındığını ve burada ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti.


ÖLÜ SAYISI 8 OLDU

Van ın Çaldıran İlçesi nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında sınırı yasadışı yollarla geçtikleri sırada danarak ölenlerin sayısı, 8 e yükseldi. Afganistan uyruklu 3 kişinin Çaldıran Devlet Hastanesi ndeki tedavisi sürerken, durumları ağır olan 5 kişi ise Van a sevk edilmişti. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi ne sevk edilen 5 kişiden 1 nin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği belirtildi. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da uluslararası yıkım

1 Samsun'da uluslararası yıkım

Samsunspor Başkanı Tutu: 'An meselesi'

2 Samsunspor Başkanı Tutu: 'An meselesi'

Samsun'da hareketli gece!

3 Samsun'da hareketli gece!

Samsunspor'da tesadüfün böylesi!

4 Samsunspor'da tesadüfün böylesi!

Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Önemli olan lafta kalmaması'

5 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan: 'Önemli olan lafta kalmaması'

Samsun Otogarı'na yeni müdür

6 Samsun Otogarı'na yeni müdür

Samsun Valisi Kaymak: 'Terbiye için 'hafif okşayın'

7 Samsun Valisi Kaymak: 'Terbiye için 'hafif okşayın'

Karadeniz'i sel vurdu!

8 Karadeniz'i sel vurdu!

Murat Başoğlu'nun öpüştüğü kadın öz yeğeni Burcu Başoğlu çıkmıştı!

9 Murat Başoğlu'nun öpüştüğü kadın öz yeğeni Burcu Başoğlu çıkmıştı!

 Toplu sözleşmelere daha beteri eklendi

10 Toplu sözleşmelere daha beteri eklendi