Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Van da 8 kişi donarak öldü

Van ın Çaldıran İlçesi nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında sınırdan yaşadışı yollarla giriş yapan yabancı uyruklu 33 kaçaktan 8 i donarak öldü.

Van da 8 kişi donarak öldü

Van ın Çaldıran İlçesi nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında, dolu yağışının olduğu bölgede bu sabaha karşı yasadışı yollardan sınırı geçen Afganistan uyruklu 33 kaçaktan 7 si donarak öldü. Kaçaklardan 8 i hastaneye kaldırılırken, 18 kaçağın ihtiyacını askerler karşıladı.
Çaldıran ilçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Iran sınırının sınıf noktasında bulunan Hangedik Mahallesi yakınlarında sabaha karşı 04.00 sıralarında devriye görevi yapan Piyade Sınır Hudut Karakolu na ait askerler, dolu yağışının etkili olduğu bölgede bir grup kaçakla karşılaştı. Askerler, kaçaklardan 6 çocuk ve 1 kadının donarak hayatını kaybettiğini belirlerken, geriye kalan kaçakları ise olay yerine çağırdığı araçlarla Çaldıran ilçe merkezine getirdi.

Durumu ağır olan 8 kaçak Çaldıran Devlet Hastanesi nde hemen tedavi altına alındı. Yapılan ilk müdahalelerin ardından ise durumları ağır olan 5 kaçak Van a sevk edildi. Yetkililer, 3 nün tedavisini Çaldıran da sürdürüldüğünü, durumları iyi olan 18 kişinin de ihtiyaçlarının karşılanması için Çaldıran Tabur Komutanlığı na alındığını ve burada ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti.


ÖLÜ SAYISI 8 OLDU

Van ın Çaldıran İlçesi nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında sınırı yasadışı yollarla geçtikleri sırada danarak ölenlerin sayısı, 8 e yükseldi. Afganistan uyruklu 3 kişinin Çaldıran Devlet Hastanesi ndeki tedavisi sürerken, durumları ağır olan 5 kişi ise Van a sevk edilmişti. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi ne sevk edilen 5 kişiden 1 nin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği belirtildi. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunspor tesislerinde hareketli saatler

1 Samsunspor: Samsunspor tesislerinde hareketli saatler

Samsunspor Samsunspora bir iyi bir kötü haber

2 Samsunspor: Samsunspor'a bir iyi bir kötü haber

İşte Özköylünün yeni takımı

3 İşte Özköylü'nün yeni takımı

Samsunspor Samsunsporda imzalar bugüne kaldı

4 Samsunspor: Samsunspor'da imzalar bugüne kaldı

Metorolojiden Samsuna uyarı

5 Metorolojiden Samsun'a uyarı

KADEFe tepki var

6 KADEF'e tepki var

Samsun Haber Samsunda Duman1 operasyonu

7 Samsun Haber: Samsun'da 'Duman1' operasyonu

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş DSİnin hatası zararı artırdı

8 AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: 'DSİ'nin hatası zararı artırdı'

Samsunspor Samsunsporda kongre günü

9 Samsunspor: Samsunspor'da kongre günü

Samsun Haber Samsun Olimpiyat Köyü Deaflypics 2017ye hazırlanıyor

10 Samsun Haber: Samsun Olimpiyat Köyü Deaflypics 2017'ye hazırlanıyor