Van da 8 kişi donarak öldü

Van ın Çaldıran İlçesi nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında sınırdan yaşadışı yollarla giriş yapan yabancı uyruklu 33 kaçaktan 8 i donarak öldü.

Van da 8 kişi donarak öldü

Van ın Çaldıran İlçesi nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında, dolu yağışının olduğu bölgede bu sabaha karşı yasadışı yollardan sınırı geçen Afganistan uyruklu 33 kaçaktan 7 si donarak öldü. Kaçaklardan 8 i hastaneye kaldırılırken, 18 kaçağın ihtiyacını askerler karşıladı.
Çaldıran ilçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Iran sınırının sınıf noktasında bulunan Hangedik Mahallesi yakınlarında sabaha karşı 04.00 sıralarında devriye görevi yapan Piyade Sınır Hudut Karakolu na ait askerler, dolu yağışının etkili olduğu bölgede bir grup kaçakla karşılaştı. Askerler, kaçaklardan 6 çocuk ve 1 kadının donarak hayatını kaybettiğini belirlerken, geriye kalan kaçakları ise olay yerine çağırdığı araçlarla Çaldıran ilçe merkezine getirdi.

Durumu ağır olan 8 kaçak Çaldıran Devlet Hastanesi nde hemen tedavi altına alındı. Yapılan ilk müdahalelerin ardından ise durumları ağır olan 5 kaçak Van a sevk edildi. Yetkililer, 3 nün tedavisini Çaldıran da sürdürüldüğünü, durumları iyi olan 18 kişinin de ihtiyaçlarının karşılanması için Çaldıran Tabur Komutanlığı na alındığını ve burada ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti.


ÖLÜ SAYISI 8 OLDU

Van ın Çaldıran İlçesi nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında sınırı yasadışı yollarla geçtikleri sırada danarak ölenlerin sayısı, 8 e yükseldi. Afganistan uyruklu 3 kişinin Çaldıran Devlet Hastanesi ndeki tedavisi sürerken, durumları ağır olan 5 kişi ise Van a sevk edilmişti. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi ne sevk edilen 5 kişiden 1 nin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği belirtildi. EN ÇOK OKUNANLAR

İnşaatın asansör boşluğuna düşen işçi öldü

1 İnşaatın asansör boşluğuna düşen işçi öldü

14 yaşındaki lise öğrencisi av tüfeğiyle kendini vurdu

2 14 yaşındaki lise öğrencisi av tüfeğiyle kendini vurdu

Gebze TEM otoyolda zincirleme trafik kazası: 1 yaralı

3 Gebze TEM otoyolda zincirleme trafik kazası: 1 yaralı

Elazığ'da askeri aracın devrilmesi

4 Elazığ'da askeri aracın devrilmesi

Midyat'ta 45 bin 750 kaçak sigara ele geçirildi

5 Midyat'ta 45 bin 750 kaçak sigara ele geçirildi

Rudi Garcia: 'İlk golü biz atsaydık daha farklı olacağını düşünüyorum'

6 Rudi Garcia: 'İlk golü biz atsaydık daha farklı olacağını düşünüyorum'

7 bin liralık iPhone X için gece yarısı kuyruk oluştu

7 7 bin liralık iPhone X için gece yarısı kuyruk oluştu

Diyarbakır'da 700 polisle asayiş uygulaması

8 Diyarbakır'da 700 polisle asayiş uygulaması

20 saat karda mahsur kalan 3 arkadaş kurtarıldı

9 20 saat karda mahsur kalan 3 arkadaş kurtarıldı

Özdilek: '1-1'lik Marsilya maçına üzgünüz'

10 Özdilek: '1-1'lik Marsilya maçına üzgünüz'