Van da 8 kişi donarak öldü

Van ın Çaldıran İlçesi nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında sınırdan yaşadışı yollarla giriş yapan yabancı uyruklu 33 kaçaktan 8 i donarak öldü.

Van da 8 kişi donarak öldü

Van ın Çaldıran İlçesi nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında, dolu yağışının olduğu bölgede bu sabaha karşı yasadışı yollardan sınırı geçen Afganistan uyruklu 33 kaçaktan 7 si donarak öldü. Kaçaklardan 8 i hastaneye kaldırılırken, 18 kaçağın ihtiyacını askerler karşıladı.
Çaldıran ilçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Iran sınırının sınıf noktasında bulunan Hangedik Mahallesi yakınlarında sabaha karşı 04.00 sıralarında devriye görevi yapan Piyade Sınır Hudut Karakolu na ait askerler, dolu yağışının etkili olduğu bölgede bir grup kaçakla karşılaştı. Askerler, kaçaklardan 6 çocuk ve 1 kadının donarak hayatını kaybettiğini belirlerken, geriye kalan kaçakları ise olay yerine çağırdığı araçlarla Çaldıran ilçe merkezine getirdi.

Durumu ağır olan 8 kaçak Çaldıran Devlet Hastanesi nde hemen tedavi altına alındı. Yapılan ilk müdahalelerin ardından ise durumları ağır olan 5 kaçak Van a sevk edildi. Yetkililer, 3 nün tedavisini Çaldıran da sürdürüldüğünü, durumları iyi olan 18 kişinin de ihtiyaçlarının karşılanması için Çaldıran Tabur Komutanlığı na alındığını ve burada ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti.


ÖLÜ SAYISI 8 OLDU

Van ın Çaldıran İlçesi nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında sınırı yasadışı yollarla geçtikleri sırada danarak ölenlerin sayısı, 8 e yükseldi. Afganistan uyruklu 3 kişinin Çaldıran Devlet Hastanesi ndeki tedavisi sürerken, durumları ağır olan 5 kişi ise Van a sevk edilmişti. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi ne sevk edilen 5 kişiden 1 nin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği belirtildi. EN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Hakem 'penaltı' dedi

2 Hakem 'penaltı' dedi

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

3 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Samsun'da Erva bebeğin dramı

4 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

5 Samsun'da şüpheli araçtan 4 tabanca ele geçirildi

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

6 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

Bir anı, bir yazı...

7 Bir anı, bir yazı...

Samsunspor'da üzen istatistik

8 Samsunspor'da üzen istatistik

Doğan Medya Grubu satıldı

9 Doğan Medya Grubu satıldı

Emekliye müjdeli haber

10 Emekliye müjdeli haber