Yargıtay sevgilisiyle bir olup eşini öldüren kadının cezasını az buldu

Adana da ilişki yaşadığı kadının eşi 50 yaşındaki Halit Kaymak ı, kabloyla boğarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan 48 yaşındaki Asaf Şaşmaz a verilen ömür boyu hapis cezasını Yargıtay ca onandı.

Yargıtay sevgilisiyle bir olup eşini öldüren kadının cezasını az buldu

Servis şoförlüğü yapan Halit Kaymak, 28 Aralık 2010 da, merkez Seyhan İlçesi Tellidere Mahallesi ndeki evinde boğularak öldürülmüş olarak bulundu. Evdeki şarjlı süpürgede parmak izi çıkan çiftçi Asaf Şaşmaz ile ona cinayette yardım ettiği iddia edilen, öldürülen Halit Kaymak ın eşi Gülşen Kaymak tutuklandı. Şaşmaz hakkında tasarlayarak öldürme , Gülşen Kaymak hakkında ise eşini öldürmeye yardım suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Adana 5 inci Ağır Ceza Mahkemesi nde yargılanan sanıklar, aralarındaki ilişkiyi kabul ederken, cinayet suçlamasını reddetti. Gülşen Kaymak la arkadaş olduklarını ve bu sürede eşinden boşandığını söyleyen Asaf Şaşmaz, 3 yıldan bu yana ilişkimiz vardı. Adana nın yanı sıra, Mersin ve Alanya da otel ve evlerde birlikte oluyorduk. Gülşen e yakın olmak için aynı apartmandan daire aldım. Gülşen lerin dairesine gidiyordum. Eski süpürgesinin yerine yenisi alıp hediye ettim. Parmak izim bu nedenle çıkmıştır dedi.

İLİŞKİYİ DOĞRULADI

Sanık Gülşen Kaymak ise, Asaf Şaşmaz la ilişkilerinin olduğunu doğrulayarak, şunları söyledi:

Ben iddia edildiği gibi Asaf a anahtar vermedim. 2008 yılında eşim bana ve çocuklarıma ilgi göstermiyordu. Evden çocuklarımla birlikte ayrılıp, ayrı bir evde yaşamaya başladım. Ancak akrabalar araya girince eve döndüm. Asaf ile ben ilişkimi bitirdim ama o bitirmedi. Eşime sürekli tehdit telefonları geliyordu. Olaydan önce de Asaf bana, Kocanla konuşacağım dedi. Kendisinde evin anahtarı olduğunu da söyledi. Ancak ben inanmak istemedim. Olay günü oğlum aradı ve Babama bir şey olmuş. Ağzından ve burnundan kan gelmiş diyerek haber verdi diye konuştu. Ayrıca mahkemede tanık olarak dinlenen R.T. de, Asaf Şaşmaz ve Gülşen Kaymak ın kendisine Halit Kaymak ı öldürmesi için 100 bin lira teklif ettiklerini öne sürdü. Mahkeme heyeti, Asaf Şaşmaz ı tasarlayarak öldürme suçundan önce ömür boyu, Gülşen Kaymak a ise kasten öldürmeye yardım suçundan önce 15 yıl hapis cezası verdi.

YARGITAY KARARI BOZDU

Temyiz üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 1 inci Ceza Dairesi Asaf Şaşmaz yönünden verilen kararı onarken Gülşen Kaymak yönünden verilen kararı bozdu. Sanıkların Halit Kaymak ı öldürmek için plan yaptıklarını bunun için de tetikçi aradıklarını belirten Yargıtay, bozma gerekçesinde şu görüşlere yer verdi: 

Gülşen Kaymak ın Asaf Şaşmaz a öldürme olayının dikkat çekilmeyecek şekilde işlenmesi için evin anahtarını verdiği, tüm bu hususlar karşısında Gülşen Kaymak ın eyleminin azmettirme boyutuna ulaştığı ve azmettirme suçu nazara alınarak cezalandırılması gerektiği gözetilmeden, yanılgılı değerlendirme sonucu yardım eden sıfatıyla sorumlu tutulması suretiyle eksik ceza tayini nedeniyle bozulmasına.

Gülşen Kaymak önümüzdeki günlerde tekrar hakim karşısına çıkacak.EN ÇOK OKUNANLAR

Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

1 Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

2 Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

Manisa'da iki otomobil çarpıştı: 4 yaralı

3 Manisa'da iki otomobil çarpıştı: 4 yaralı

Kızılcahamam Belediye Başkanı Güney, iş adamlarıyla bir araya geldi

4 Kızılcahamam Belediye Başkanı Güney, iş adamlarıyla bir araya geldi

Cumhurbaşkanı'nın kuzeni trafik kazasında yaşamını yitirdi

5 Cumhurbaşkanı'nın kuzeni trafik kazasında yaşamını yitirdi