Öğrencilerden örnek davranış

Samsun un Bafra İlçesi nde Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencileri, engellilerin yaşadığı sorunları fotoğraflayarak sergiledi.

Öğrencilerden örnek davranış

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencileri, İngilizce öğretmeni Naim Okay önderliğinde, 10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenledikleri etkinlikle görme ve bedensel engellilerin yaşadığı zorlukları anlatan Engelsiz Bafra Fotoğraf Sergisi , Alparslan Türkeş Parkı nda sergilendi. Proje kapsamında öğrenciler Bafra daki engelli dernekleri ile tanışma toplantıları yapıp, yaşadıkları sıkıntıları ve engelleri dinledi. Öğrenciler bir hafta boyunca engelli insanlara engel olan yüzlerce fotoğraf çekti. Çekilen fotoğrafları da Alparslan Türkeş Parkı nda sergiledi.

Ayrıca bedensel ve görme engelli bireylerin yaşadıkları zorlukları hissettirmek ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla Bizimle Beş Dakika Empati Kurar mısınız? sloganıyla da bir de etkinlik düzenledi. Öğrenciler, bu etkinlikle sağlıklı insanları tekerlekli sandalyeye oturmalarını sağlayarak bedensel engelli bireylerin, göz bantlarını takarak da görme engelli bireylerin yaşadıkları zorlukları empati kurarak anlamayı amaçladı.

Aynı zamanda Türkiye Sakatlar Derneği Bafra Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olan  öğretmen Naim Okay, Engelli bir bireyin yalnız bir yere gitmesi, sosyal faaliyette bulunması çok zor. Bu konuda herkese görev düşüyor. Toplum engellilerle ne kadar  çok empati kurarsa, yaşadıkları zorluklar ve engeller o kadar azalır. Öğrencilerimle  amacımız bugün  bu empatiyi kurmalarını sağlamak dedi. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Samsunsporda program değişti

2 Samsunspor'da program değişti

Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

3 Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

Chibuike bomba gibi

4 Chibuike bomba gibi

Kamp sonuna kadar denenecek

5 Kamp sonuna kadar denenecek

Cenazedeki o fotoğraf

6 Cenazedeki o fotoğraf...

Olimpiyatlarda madalya raporu Türkiye kaçıncı sırada

7 Olimpiyatlarda madalya raporu! Türkiye kaçıncı sırada?

Altın Elbiseli Adam, motosikletiyle kaza yaparak hayatını kaybetti

8 Altın Elbiseli Adam, motosikletiyle kaza yaparak hayatını kaybetti

Deaflympicste 7 gün böyle geçti

9 Deaflympics'te 7. gün böyle geçti

Samsunspordan hayırlı olsun ziyareti

10 Samsunspor'dan 'hayırlı olsun' ziyareti