Engelliler söyledi, salon ayakta alkışladı

10- 16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi nde düzenlenen gösteri renkli karelere sahne oldu. Engelli çocukların söylediği Bütün dünya buna inansa şarkı, salonda bulunlar tarafından ayakta alkışlandı.

Engelliler söyledi, salon ayakta alkışladı

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Engelli Tertip Komitesi tarafından organize edilen ve  19 engelli kurum ve kuruluşun sahne aldığı Engelliler Haftası Gösteri Programı Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi nde gerçekleştirildi. Burada bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, Bu yıl engelliler haftasının daha kapsamlı ve ulaşılabilir olması için büyük bir çaba sarf ettik. Engelli Tertip Komitemiz, gerek engelli sivil toplum kuruluşları gerekse engellilerimize hizmet veren kuruluşlarla irtibata geçerek güzel bir program hazırladılar.  Hafta boyuncu sürecek olan programların güzel geçmesini temenni ediyor, engellilerimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi nde kalan engellilerin oluşturduğu koro tarafından okunan türkülerle başlayan program, şarkı, halk oyunları, vals, mehter marşı, kelebekler rontu, kovboy dansı ve şiir gösterileriyle devam etti. 19 engelli kurum ve kuruluşundan yüzlerce engellinin sahne aldığı gösteri programında renkli sahneler yaşandı. Tüm gösterilerin ilgi ve beğeni topladığı programda, engelli çocukların söylediği Bütün dünya buna inansa şarkısı salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlandı.

Gösterilerin ardından 15 Mayıs ı içine alan haftanın Aile Haftası olması nedeniyle yılın ailesi seçilen Ayşe ve Mümin Günseli ye Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu ve Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü tarafından plaket verildi. Anne Ayşe Günseli plaketi almaya engelli kızı Seren Günseli ile birlikte geldi. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ünlü müteahhit kayıplara karıştı

1 Samsun'da ünlü müteahhit kayıplara karıştı

Samsunspor'a bir şok daha

2 Samsunspor'a bir şok daha

Samsunspor Teknik Direktörü Özalan sınırladı!

3 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan sınırladı!

Samsunspor üstesinden gelir

4 Samsunspor üstesinden gelir

Başbakan'dan flaş taşeron açıklaması! Taşerona kadro mu geliyor

5 Başbakan'dan flaş taşeron açıklaması! Taşerona kadro mu geliyor?

Meteoroloji Samsun'u uyardı!

6 Meteoroloji Samsun'u uyardı!

Fakıbaba tezgahı bozdu

7 Fakıbaba tezgahı bozdu...

Samsun'da traktör devrildi: 1 ölü

8 Samsun'da traktör devrildi: 1 ölü

MHP Samsun İl Başkanı Taner: 'İhanetin bedelini ödeyecekler'

9 MHP Samsun İl Başkanı Taner: 'İhanetin bedelini ödeyecekler'

Samsunspor-Ankaragücü maçı ne zaman, saat kaçta

10 Samsunspor-Ankaragücü maçı ne zaman, saat kaçta?