“YENİ ANAYASA TÜRKİYE NİN ÖNÜNÜ AÇACAK”

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yeni Anayasa nın, yeni Anayasa nın Türkiye’nin önünü açacağını söyledi.

“YENİ ANAYASA TÜRKİYE NİN ÖNÜNÜ AÇACAK”

Seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Eski Sanayi Sitesi nde düzenlenen kahvaltılı toplantıda sanayi esnafı ile buluştu. AK Parti Milletvekili Adayları Av. Yılmaz Hocaoğlu ve Hasan Basri Kurt ile AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ve meclis üyelerinin de bulunduğu toplantıda vatandaşlarla sohbet eden Başkan Genç, yeni Anayasa nın önemine işaret etti. Düvecik ve Dereler Mahalleleri ile Kuzey Yıldızı Mahallesi’nde TOKİ sakinleri ile de buluşan Genç, yeni Anayasa nın, yeni Türkiye nin önünü açacağını kaydetti. 
AK Parti hükümetinin ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedefi doğrultusunda yeni Anayasa nın Türkiye için çok önemli olduğunu belirten Genç, Ülkemiz, milletimiz ve dünya mazlumları için çok önemli bir seçimin daha arifesindeyiz. 2023 yolunda Türkiye nin yapması gereken en önemli şey, Anayasa nın değişimidir. Yeni Türkiye için yeni bir anayasaya, yeni bir sosyal mutabakat sözleşmesine ihtiyaç var. Dolayısıyla bu ülkenin AK Parti ye ihtiyacı var. Bu nedenle 7 Haziran Türkiye’nin, Türk milletinin ve mazlumların geleceği için önemli dedi.

GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALAN ANAYASA
Yeni Anayasa konusunda köklü bir çözümden yana olduklarını da belirten Genç, Anayasa değişikliği demiyoruz, Yeni Anayasa diyoruz. Zamanında birçok kez anayasa değişikleri yapılmış. Türkiye’nin anayasa ile ilgili sorunu bitmemiş, çözülmemiştir. Anayasa ile ilgili sorunumuz anayasanın maddeleri ile ilgili değildir. Anayasanın zihniyeti ile ilgili sorun var. Bu zihniyetin değişmesi lazım. Yeni Anayasa yeni bir zihinle, anlayışla yazılacak, gücünü milletten alan ve milletin seçtiklerinin yapacağı bir anayasa olacağı için önem taşımaktadır. Başkanlık sistemi Türkiye’yi güçlendirecek bir sistemdir diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

2 Marsilya, tura göz kırptı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

3 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

4 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

5 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

6 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

7 Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

8 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

9 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı