Esnaf, bayramını kutlandı

SESOB tarafından, Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında, Şed Kuşatma töreni düzenlendi. Tören sonunda ilin ahisine, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından plaket verildi

Esnaf, bayramını kutlandı

SESOB tarafından, Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı etkinliği düzenlendi. Etkinlik, Samsun Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan SESOB a bağlı odalar ve protokol üyeleri Mecidiye Çarşası ndan Cumhuriyet Meydanı na yürüdü. Burada yürüyüşe Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali İbrahim Şahin, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ile oda başkanlarının katıldı.

KÖKLÜ GELENEK
Tütün İskelesi nde son bulan yürüyüşün ardından SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler konuşma yaptı. Başkan Güler, Ahiiliğin Türk kültürünün en köklü geleneklerinden biri olduğunu belirterek, Ahilik 13. yüzyılın ilkyarısından 19. yüzyılın ikinci yarısına kadar Anadolu da Balkanlar da ve Kırım da yaşamış olan Türk halkının sanat ve meslek alanında yetişmelerini, ahlaki yönden gelişmelerini sağlayan bir kuruluşun adıdır. Türk toplumu iş ahlakı konusunda Ahilik kurumu ile başlayan, çok köklü bir geleneğe sahiptir. Öyle inanıyoruz ki aziz milletimiz bu değerlere sahip çıkacak ve diğer toplumlara örnek olacak düzeye yükselecektir dedi.

KARADENİZLİ YILIN AHİSİ
Konuşmaların ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şed Kuşatma Ekibi tarafından Şed Kuşatma töreni düzenlendi. İlgi ile izlenen törenin ardından, kutlama komitesi tarafından Samsun un Ahisi seçilen ve 15 yıl Terziler Odası Başkanlığı yapan 86 yaşındaki, 54 yıllık terzi Kemal Karadenizli ye Başkan Hacı EyüB Güler ile Şed ve Kuşatma Ekibi nin Ahi Babası Erkan Köse tarafından kaftanı giydirildi. Bakan Akif Çağatay Kılıç ile Vali İbrahim Şahin ise Kemal Karadenizli ye plaketlerini verdi. Törenin ardından vatandaşlara etli plav dağıtıldı.

Bayram OK  EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da alkollü mekan yandı

1 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

2 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

3 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Yankaya bakalım mı bankaya?..

4 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

6 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

7 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

8 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

9 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı