YOKSULLUĞU TARİHE GÖMECEĞİM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun da “Bana sadece 4 yıl yetki verin. 4 üncü yılın sonunda Türkiye’de yoksulluğu tarihe gömeceğim” dedi

YOKSULLUĞU TARİHE GÖMECEĞİM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun da partisinin düzenlediği mitingte konuştu. Cumhuriyet Meydanı nını dolduran binlerce kişiden, sandığa giderken daha önce CHP ye oy vermemiş birini de götürerek oy verdirmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, 4 yılda Türkiye de yoksulluğu tarihe gömeceğini söyledi.

BANA SADECE 4 YIL VERİN
Artvin mitinginin ardından karayolu ile Gürcistan’ın Batum Havalimanı’na geçen ve oradan da özel uçakla Samsun’a gelen Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı nda halka hitap etti.
Vatandaşlardan sadece 4 yıllık yetki isteyen Kılıçdaroğlu, “Geldiniz ülkeyi 13 yıldır yönettiniz. 13 yıl sonunda 6 milyon 200 bin işsiziniz var. 17 milyon yoksulunuz var. Atama bekleyen 350 bin öğretmen adayınız var. Yanlış dış politika nedeniyle 2 milyon Suriyelimiz var. Bunlara şu ana kadar 5.5 milyon dolar para harcadınız. O vatandaşa deyin ki; ‘benim su söylediklerim doğru mu?’ verdiğimiz bu rakamlara hükümet de itiraz etmiyor. CHP diyor ki; ‘yaşanacak bir Türkiye’ kuracağız. 13 yıl kredi verdik olmadı. Bana sadece 4 yıl için yetki verin. 4 yılda 17 milyon yoksul olmayacaktır. 4 yılda Türkiye Cumhuriyeti topraklarında hiçbir aile ben yoksulum demeyecektir. Ben 4’üncü yılın sonunda yoksulluğu bu ülkede tarihe gömeceğim” diye konuştu.

ARAMIZDA AĞRI DAĞI KADAR FARK VAR
Samsun’dan Ankara’ya seslenen Kılıçdaroğlu, “Hükümet Meclis’e ‘yabancıların çalıştırılması’ hakkında kanun tasarısı sundu. Senin ülkende 6 milyon 200 bin işsiz var. Sen adam getireceksin çalıştıracaksın. Sen 6 milyon 200 bin kişiye iş bul öpüp başımızın üzerine koyalım. Yapmıyorsun yabancıları getirip çalıştıracaksın. İşsizlerin ailesine sesleniyorum. Siz gideceksiniz size ‘iş yok’ diyecekler siz de ‘madem öyle size de oy yok’ diyeceksiniz. ‘Parayı nereden bulacaksın’ diyorlar. Hayatımda duyduğum en saçma soru. İnsanca yaşaması için, iki bayramı insanca geçirmesi için, Kurban Bayramı nda kurbanını kesmesi için veriyoruz. Samsun’dan sesleniyorum, Ankara’dakiler duysun. CHP iktidarında o kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim. Bütün hortumları keseceğim, parayı da millete vereceğim. Herkes kazanacak hortumcu kaybedecek. Aramızda Ağrı Dağı kadar fark var” diye konuştu.

MAZOTTA KDV’Yİ SIFIRLAYACAĞIM
Samsun’da tarımın ne kadar önemli olduğuna vurgu yapan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Samsun’un her şeyini biliyorum. Son 13 yılda 2 Trakya büyüklüğünde alan ekilmiyor. Çünkü çiftçi zarar ediyor. Türkiye’de sorunlu olan bütün yurttaşların dertlerini biliyorum. Kamyon şoförlerine kesilen cezaları biliyorum. Ne sorun varsa çözümü var. Yeter ki ahlaklı siyaset olsun, yeter ki halkı düşünen siyaset olsun. Çiftçi son 13 yılda 2 Trakya büyüklüğünde alanı ekmiyor. Çünkü zarar ediyorum diyor. CHP olarak düşündük, mazot 4 TL dediler, ben de söz verdim. Çiftçiye mazot CHP iktidarında 1.5 TL olacak. Petrolün dışarından geldiğini biliyorum. Çiftçi kardeşim artık sen de uyan. Senin en temiz duygularını sömürdüler. Senin de bu ülkede katkın var. Senin kazanman lazım, kim üretiyorsa başımın üstünde. Yeter ki üretsin, yeter ki istihdam oluştursun. Onlar yakutta, pırlantada KDV ödemeyi sıfırladılar. Ben de mazotta KDV’yi sıfırlayacağım. Üreten insanı baş tacı yapacağım.”

MİLLET HUZUR İSTİYOR
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek in ‘asgari ücreti bin 500 TL yapmak işçiye zulümdür’ dediğini iddia ederek cevap veren Kılıçdaroğlu, Sen 14 bin TL alırken zulüm değil de, işçiye bin 500 TL ödediğiniz zaman mı zulüm oluyor? ifadelerini kullandı. Ev sahibi olmayanları 277 TL sabit fiyatla ev sahibi yapacaklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: “Sandığa giderken CHP iktidarı için, CHP’ye oy vermeyen bir vatandaşımızla birlikte gidin ve onu ikna edin. Oyumuzu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisine verelim. Halkın polisi olduğunuz sürece sizin bütün sorunlarınızı çözmeye CHP olarak söz veriyoruz. 1 saat diyorsanız 1 saat, 5 saat diyorsanız 5 saat, 24 saat diyorsanız 24 saat, 36 saat diyorsanız 36 saat sizin için çalışacağım. Sizin için emek harcayacağım. Sizin için alın teri dökeceğim. Benim döktüğüm her alın teri size feda olsun. Güzel Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz. Yaşanacak Türkiye’yi yeniden oluşturacağız. Huzur içinde, barış içinde, gerginlik istemiyorum, bu millet huzur istiyor, barış istiyor. Bu millet dostluk istiyor.”

Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil tramvay yoluna uçtu, tramvay seferleri aksadı

1 Otomobil tramvay yoluna uçtu, tramvay seferleri aksadı

Fabrikadan yayılan koku işçileri etkiledi: 2'si ağır 8 kişi hastanelik oldu

2 Fabrikadan yayılan koku işçileri etkiledi: 2'si ağır 8 kişi hastanelik oldu

Erzincan'da kaza: 4 yaralı

3 Erzincan'da kaza: 4 yaralı

Tavşanlı'da trafik kazası: 2 yaralı

4 Tavşanlı'da trafik kazası: 2 yaralı

Kazada yola düşen tenteyi kaldırmak isterken ağır yaralandı

5 Kazada yola düşen tenteyi kaldırmak isterken ağır yaralandı

Aksaray'da 3 tırın karıştığı kazada sürücü kabinde sıkıştı

6 Aksaray'da 3 tırın karıştığı kazada sürücü kabinde sıkıştı