Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İftira ters tepti

Hakkında ortaya atılan kaset iddialarının ardından lider eşlerine çağrı yapan MHP Milletvekili Meral Akşener’e lider eşlerinden destek geldi.

İftira ters tepti

Erdoğan ve eşinden Akşener e destek telefonu

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener i telefonla arayarak, kaset tartışmalarından dolayı derin üzüntü duyduklarını bildirdi. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Erdoğan çifti telefonla aradıkları Meral Akşener e, karalamalara asla itibar edilmemesi gerektiğini ve bu tür bir şeyi asla kabul edemeyeceklerini vurguladı ve kendisine desteklerini dile getirdi.

Telefon görüşmesinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın Van Valiliği ni ziyareti sırasında gerçekleştiği kaydedildi.

DAVUTOĞLU VE GÜL DE DESTEK VERDİ

Meral Akşener, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu ve 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün de kendisini arayarak destek verdiklerini açıkladı.

Arınç: İnsanların özel hayatına girmek adiliktir, alçaklıktır, ahlaksızlıktır

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener hakkındaki kaset iddialarıyla ilgili Kaset hazırlamak, görüntü almak, kişisel hayata saygısızlık yapmak, insanların özel hayatına girmek adiliktir, alçaklıktır, ahlaksızlıktır. Bunu kim yaparsa yapsın bu böyledir dedi. 

Bülent Arınç, çeşitli temaslarda bulunmak üzere öğleden sonra geldiği Kilis’te, valiliği ve belediyeyi ziyaret etti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arınç, MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener hakkındaki kaset iddialarıyla ilgili şunları söyledi:

Çok şaşırdım ve çok büyük tepki gösterdim. Hayretler içinde kaldım. Bu konuşulanlar tamamen doğruysa iftira olduğunu söyledim. Meral hanım çok mütevazi bir hanım; eşi ve çocukları da. 2002 yılında Ak Parti kurulduğunda bize geldi. Daha sonra kendi isteğiyle başka partiye gitti. Başka partide de olsa, nerede olursa olsun bu çirkinlik asla kabul edilemez. Bu iki kişi çok büyük ihanet içindedirler, iyi bir iftira atmışlardır. Şüphesiz kendisi buna karşı şeriatın kısasını uygulayacağını söylüyor. Ancak dilerse bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunup bir dava açılmasını isteyebilir. Ben bu iddia ve iftiraların kesinlikle yalan olduğuna inanıyorum. Hanımefendiyi çok iyi tanıdığım için de bunu söylüyorum. Ve maalesef paranoyak halinde birilerine kaseti vardır da bunları yapıyor diye suçlamalar neredeyse moda haline geldi. Bu suçlamaları yapanlar utansınlar. Vazgeçsinler, namuslu insanlar hakkında bunlar tamamen iftiradır.EN ÇOK OKUNANLAR

Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

1 Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

Zonguldakta amatör maçta tekme tokat kavga

2 Zonguldak'ta amatör maçta tekme tokat kavga

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr Selim Temurci CHP demokrasimizin defosudur

3 AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci: 'CHP demokrasimizin defosudur'