Twitter dan hakaret etti 2 yıl hapis istendi

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim e sosyal paylaşım sitesi twitter dan hakaret ettiği iddia edilen Kalp ve Damar Doktoru Y. B. nin 3 aydan 2 yıla kadar hapsi istendi.

Twitter dan hakaret etti 2 yıl hapis istendi

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Y.B. nin 3 Aralık 2013 tarihinde kendisine ait twitter hesabından şikayetçi Fatih Terim hakkında hakaret içeren yazılar yazdığı iddia edildi.

PİŞMANIM

Doktor Y.B., 7 Ocak 2014 tarihinde alınan ifadesinde, O tarihte Galatasaray ın bir maçından dolayı çok sinirlendim. Bir anlık kızgınlık ile twitter dan bazı nahoş kelimeler sarf ettim. Ancak daha sonra pişman olup bu yazıları sildim.Twitter hesabımı da hemen kapattım. Yaptığım yorumlar kastını aşmış olabilir. Bu nedenle pişmanım. Müşteki ile uzlaşmak isterim dedi. Terim in uzlaşmak istemediği anlatılan iddianamede, şüpheli Y. B nin hakaret suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapsi istendi.

İLK DURUŞMASI YAPILDI

İstanbul Adalet Sarayı ndaki Asliye Ceza Mahkemesi nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık doktor Y.B. ve şikayetçi Fatih Terim katılmadı. Terim in avukatı Rezan Epözdemir, Sanıktan şikayetçiyiz. Davaya katılmamıza karar verilsin dedi. Mahkeme, Fatih Terim in davaya katılmasına karar verdi. İzmir Adalet Sarayı na yazı yazarak sanık Y.B. nin talimatla ifadesinin alınmasına karar veren mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

1 Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler