Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ünye Hastanesine Kavuşuyor

Yapımı uzun süredir devam eden ve tüm bölge halkı tarafından merakla beklenen 300 yataklı yeni Ünye Devlet Hastanesi’nde Mayıs ayının son haftası poliklinik hizmeti verilmeye başlanacak.

Ünye Hastanesine Kavuşuyor

Ünye İlçesinde 2010 yılında inşaatına başlanan 300 yataklı Yeni Devlet Hastanesinin inşaat çalışmaları yüklenici firmanın iflas etmesi nedeniyle durmuştu. Çalışmaların durmasının ardından inşaat TOKİ’ye hastanenin kalan kısımlarının tamamlanması için geçtiğimiz Şubat ayında yeniden ikmal ihalesi yapılmıştı. Hummalı bir çalışma sonucu inşaat faaliyetleri tamamlanma aşamasına gelen hastanede son rötuşlar yapılıyor.

GEÇİCİ KABUL YAPILIYOR

Yeni Ünye Devlet Hastanesinin geçici kabul işlemlerinin başlatılması için Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Küçükoğlu, Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Güray Yılmaz ve TOKİ yetkilileri bir araya gelerek hastane inşaatında incelemelerde bulundular. Ayrıca hastanenin giriş ve çıkışında gerekli sinyalizasyon ve diğer düzenlemeler için Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile de bir araya gelerek gerekli hazırlıkların yapılması için çalışma başlatıldı.

17 TIR MALZEME ALINDI

Ünye Devlet Hastanesinde yapılan çalışmalarla ilgili Genel Sekreter Küçükoğlu’ndan bilgi alan AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, inşaatın geçici kabul işlemlerini başlattıklarını, hastanenin iç tefrişatı için 17 TIR malzemenin alındığını ve birkaç gün içerisinde sevkiyatların başlayacağını belirtti.

Ergün, hastanenin önünden geçen karayolundaki sinyalizasyon ve hız kesme çalışmalarının gecikmeden başlatılacağını da belirterek, “Vatandaşlarımız bu hastanemizin hizmet vermesini sabırsızlıkla bekliyor. İnşallah Mayıs ayının son haftası bu hastanemizde poliklinik hizmeti vermeye başlayacağız. İnşallah yarınlar bizim için bu günden daha iyi olacak” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

1 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunlu balıkçı evet afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

2 Samsunlu balıkçı 'evet' afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

Samsunun ilk işareti

3 Samsun'un ilk işareti...

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

4 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunsor Sportif Direktörü Coşkun Zeren Daha da rahatlamak için

5 Samsunsor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Daha da rahatlamak için'

İlkadımda hayır  önde gidiyor

6 İlkadım'da 'hayır' önde gidiyor

Fındık üreticisine can suyu

7 Fındık üreticisine can suyu

KESKten okul tatili eleştirisi

8 KESK'ten 'okul tatili' eleştirisi

Samsunsporda pazartesi sendromu

9 Samsunspor'da pazartesi sendromu

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçıdan dev miting yorumu

10 Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan dev miting yorumu