Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Çerkesler Başkan Yılmaz’ı Bağrına Bastı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ladik ilçesine bağlı Soğanlı Mahallesi’nde Çerkes asıllı vatandaşlar tarafından sevgi gösterisiyle karşılandı.

Çerkesler Başkan Yılmaz’ı Bağrına Bastı

Büyükşehir sınırlarındaki kırsal mahallelerin sorunlarını yerinde tespit etmek ve yapılan çalışmaları incelemek amacıyla ziyaretlerini sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ladik ilçesinin yüksek mahallelerinde coşku ve sevgiyle karşılandı. Yılmaz, vatandaşlarla bir araya gelerek ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

BAŞKAN YILMAZ’A ÖZEL ÇERKES OYUNU

Başkan Yılmaz, özellikle Çerkes asıllı vatandaşların yaşadığı Soğanlı Mahallesi’nde büyük ilgi ve sevgiyle karşılandı. Çerkes halk oyunları kıyafetli kızların oyunuyla mahalle meydanı büyük bir coşkuya sahne oldu. Başkan Yılmaz’ın da oynaması istendi ancak Yılmaz, İnanın hiç bu oyunu bilmiyorum. Size mahcup olurum diye korkuyorum diyerek bu talebi geri çevirdi.

“ŞEHRİN NEREDEN NEREYE GELDİĞİNİ EN İYİ SİZLER BİLİYORSUNUZ”

Soğanlı sakinleri yöresel yemeklerini ikram etmeyi de ihmal etmeyerek geleneksel misafirperverliklerini gösterdi. Tüm yemekleri tek tek tadan Başkan Yılmaz, kendisine gösterilen bu sevgiye teşekkür ederek, Şehrin nereden nereye geldiğini en iyi sizler biliyorsunuz. İyi niyetliyseniz Allah elinizden tutuyor. Biz bunu senelerce yaşadık. Başarının altında yatan birinci sebep yaptığın işi sevmektir. Biz insana hizmet etmeyi seviyoruz. Hizmetimizin karşılığını da işte bu sevgi gösterisi ile alıyoruz ifadelerini kullandı.

HEDİYE EŞARP VERDİ

Başkan Yılmaz’a Çerkezce seslenen köy kadınları ile Yılmaz arasındaki diyaloglar köydeki herkes tarafından büyük ilgi gördü. Soğanlı’dan ayrılırken, köy kadınlarına eşarp hediye eden Başkan Yılmaz, hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra İbi Mahallesi’ne geçti.

YILLARDIR SÜREN ÇİLE BİTTİ

Yılmaz, İbi Mahallesi’ndeki sıcak asfalt yapımı tamamlanan yolu kurmayları ile birlikte yerinde inceledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin yaptığı 680 tonluk sıcak asfalt çalışmasıyla uzun yıllardır süren toz, toprak ve çamur çilesi, yerini konforlu asfalta bıraktı. Yolun bitmiş halini yerinde gören Başkan Yılmaz, diğer mahalle yollarındaki asfalt çalışmalarının da acil bir şekilde tamamlanarak bitirilmesi talimatını verdi.

Yılmaz, kadınlara hediye eşarp takdim ederken bazen o eşarbı kendi elleri ile örttü.

Çerkezler

ÇerkezlerEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından Galip Öztürke hoş geldin

1 Samsunspor taraftarından Galip Öztürk'e 'hoş geldin'

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

2 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

3 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Samsunlu sanatçılar buluştu

4 Samsunlu sanatçılar buluştu

Samsunda taksi şoförüne bıçaklı saldırı

5 Samsun'da taksi şoförüne bıçaklı saldırı!

Safları belli etmek

6 Safları belli etmek!..

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

7 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

8 Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

9 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Samsunda FETÖden aranan mühendis Ankarada yakalandı

10 Samsun'da FETÖ'den aranan mühendis Ankara'da yakalandı