Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Çerkesler Başkan Yılmaz’ı Bağrına Bastı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ladik ilçesine bağlı Soğanlı Mahallesi’nde Çerkes asıllı vatandaşlar tarafından sevgi gösterisiyle karşılandı.

Çerkesler Başkan Yılmaz’ı Bağrına Bastı

Büyükşehir sınırlarındaki kırsal mahallelerin sorunlarını yerinde tespit etmek ve yapılan çalışmaları incelemek amacıyla ziyaretlerini sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ladik ilçesinin yüksek mahallelerinde coşku ve sevgiyle karşılandı. Yılmaz, vatandaşlarla bir araya gelerek ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

BAŞKAN YILMAZ’A ÖZEL ÇERKES OYUNU

Başkan Yılmaz, özellikle Çerkes asıllı vatandaşların yaşadığı Soğanlı Mahallesi’nde büyük ilgi ve sevgiyle karşılandı. Çerkes halk oyunları kıyafetli kızların oyunuyla mahalle meydanı büyük bir coşkuya sahne oldu. Başkan Yılmaz’ın da oynaması istendi ancak Yılmaz, İnanın hiç bu oyunu bilmiyorum. Size mahcup olurum diye korkuyorum diyerek bu talebi geri çevirdi.

“ŞEHRİN NEREDEN NEREYE GELDİĞİNİ EN İYİ SİZLER BİLİYORSUNUZ”

Soğanlı sakinleri yöresel yemeklerini ikram etmeyi de ihmal etmeyerek geleneksel misafirperverliklerini gösterdi. Tüm yemekleri tek tek tadan Başkan Yılmaz, kendisine gösterilen bu sevgiye teşekkür ederek, Şehrin nereden nereye geldiğini en iyi sizler biliyorsunuz. İyi niyetliyseniz Allah elinizden tutuyor. Biz bunu senelerce yaşadık. Başarının altında yatan birinci sebep yaptığın işi sevmektir. Biz insana hizmet etmeyi seviyoruz. Hizmetimizin karşılığını da işte bu sevgi gösterisi ile alıyoruz ifadelerini kullandı.

HEDİYE EŞARP VERDİ

Başkan Yılmaz’a Çerkezce seslenen köy kadınları ile Yılmaz arasındaki diyaloglar köydeki herkes tarafından büyük ilgi gördü. Soğanlı’dan ayrılırken, köy kadınlarına eşarp hediye eden Başkan Yılmaz, hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra İbi Mahallesi’ne geçti.

YILLARDIR SÜREN ÇİLE BİTTİ

Yılmaz, İbi Mahallesi’ndeki sıcak asfalt yapımı tamamlanan yolu kurmayları ile birlikte yerinde inceledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin yaptığı 680 tonluk sıcak asfalt çalışmasıyla uzun yıllardır süren toz, toprak ve çamur çilesi, yerini konforlu asfalta bıraktı. Yolun bitmiş halini yerinde gören Başkan Yılmaz, diğer mahalle yollarındaki asfalt çalışmalarının da acil bir şekilde tamamlanarak bitirilmesi talimatını verdi.

Yılmaz, kadınlara hediye eşarp takdim ederken bazen o eşarbı kendi elleri ile örttü.

Çerkezler

ÇerkezlerEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Her şey sil baştan

1 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

2 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

AK Partide teşkilatlar yenileniyor

3 AK Parti'de teşkilatlar yenileniyor

Samsunspor Centilmen Samsunspor

4 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

5 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan

Samsun Haber Samsun ve Adana merkezli fuhuş operasyonu

6 Samsun Haber: Samsun ve Adana merkezli fuhuş operasyonu

Samsun Haber Samsunda iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

7 Samsun Haber: Samsun'da iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

Ozan Tufan gözaltına alındı

8 Ozan Tufan gözaltına alındı

Samsunspor Vazgeçilmez isimler

9 Samsunspor: Vazgeçilmez isimler

Samsun Alaçamda içme suyu sorunu çözülecek

10 Samsun Alaçam'da içme suyu sorunu çözülecek