Kurt: Samsun Artık Dünya İle Kucaklaşmalı”

AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Hasan Basri Kurt, Yeni dönemde el ele verip makro ve mikro projeleri hayata sokup dünya ile Samsun’u kucaklaştırmamız şart” dedi.

Kurt: Samsun Artık Dünya İle Kucaklaşmalı”

Hasan Basri Kurt, MÜSİAD Samsun Şubesi Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi. İş dünyasının yeni Türkiye’de daha fazla ve daha farklı pozisyon alması gerektiğini söyleyen Kurt, “Bir kısım insanlar işsizlikten şikayetçi buna karşın iş dünyası da eleman bulamamaktan şikayetçi. 28 Şubat sürecinde İmam Hatip Liselerini kapatma adına tüm meslek okullarına zarar verdiler. Meslek okullarını her türlü kötü alışkanlıkların teşvik edildiği toplumun alt katmanlarının gittiği bir yer gibi göstermek istediler ve ne yazık ki bunu başardılar. Türkiye’de işsizlik var doğru ama iş dünyası da kaliteli vasıflı ve iyi yetişmiş meslek sahibi eleman bulamamaktan şikayetçi. Yeni dönemde meslek okullarını tekrar eski saygın hale getirmek zorundayız. Bunun için de biz siyasileri en çok sizlerin yani vasıflı eleman isteyen iş dünyasının zorlaması gerekiyor” diye konuştu.

Türkiye’de kişi başına milli gelirin 10 bin dolar seviyesinde olduğunu ancak bu rakamın Samsun ve yakın çevresindeki illerde 6 bin 500 dolarlarda kaldığını belirten Kurt, “Samsun artık dünya ile kucaklaşmalı. Kara, deniz hava ve demiryolu bağlantısı olan bir şehrin sanayisinin de ticaretinin de çok daha farklı yerlerde olması gerekiyor. Şimdi yeni dönemde el ele verip makro ve mikro projeleri hayata sokup dünya ile Samsun’u kucaklaştırmamız şart” şeklinde konuştu.

Türkiye’de bir eşi daha olmayan Organize Ticaret Merkezinin Samsun’a kurulması gerektiğini söyleyen MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Selim Sar, Doğu Çevre yolu’na önem verilmeli. Samsun Limanı uygun bir fizibilite hazırlanarak Tekkeköy tarafına taşınmalı. Samsun geçmişti ticaret şehri kimliği ile anılırdı bu kimlik yeniden kazandırılmalı” ifadelerini kullandı.

Hasan Basri Kurt daha sonra Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör ve teşkilatla birlikte Yeşilyurt Demir Çelik Fabrikası’na giderek Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yeşilyurt ile sohbet etti.

Kurt, daha sonra Atilla Makine Sanayi’ne giderek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Atilla ve işçilerle beraber öğle yemeği yedi sonra da yaklaşan 7 Haziran seçimleri için partisine destek istedi.EN ÇOK OKUNANLAR

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

1 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

2 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

3 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

4 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

5 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Adana'da ahır yangını

6 Adana'da ahır yangını

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

7 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

8 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

9 Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

10 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı