Türkiye de ulusçuluk tutmadı

MÜSİAD ın düzenlediği konferansta konuşan Dr. Mustafa Özel, Türkiye’de ulusçuluk tutmadı. Çünkü tutabilir bir şey değildi. Müslüman bir topluluk, bunu hissettiği sürece millet olur, ümmet olur, ulus olamaz dedi

Türkiye de ulusçuluk tutmadı

Bilim Sanat Vakfı’nın kurucusu Dr. Mustafa Özel, MÜSİAD Samsun Şubesi nde Ulus Millet Medeniyet konulu konferans verdi.  Dr. Mustafa Özel, DOST-DER Aliye İzzet Begoviç konferans salonunda konuştu. MÜSİAD Samsun Şube başkanı Selim Sar’ın açılış konuşmasının ardından, Bilim ve Sanat Vakfı kurucu Başkanı, Türkiye Milli Kültür Vakfı Başkan Yardımcısı, İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi ve MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesi Dr. Mustafa Özel, Ulus, Millet Medeniyet konulu konferans verdi.

ÜMMET OLUR, ULUS OLMAZ
Özel şunları söyledi: Bir ulusu meydana getirmenin yolu yakın tarihi unutmaktan geçiyor. Bunu nasıl yapıyorlar?  Ordular ve ilkokullar sayesinde yapıyorlar, eğitim sistemi ile yapıyorlar. Unutma kabiliyeti olan topluluklar ulus olur, unutma kabiliyeti olmayan topluluklar, ulus olamazlar. Avrupa ulusları ve Avrupa toplumları unutarak, unutabilerek uluslaştılar. Küçük küçük toplulukları birleştirerek, daha büyük, daha güçlü bir sistem kurdular. Bugünki Avrupa’yı oluşturan devletler 1500’ün üzerinde kavmin birleşiminden oluşmaktadır. Bunun için de Ulusluk Avrupa’da başarılı bir siyasi organizasyon olmuştur. Bizler ise büyük bir bütün iken, 30 parçaya bölündük. Bizim uluslarımız bölünerek ortaya çıktı. Türkiye’de ulusçuluk tutmadı. Çünkü tutabilir bir şey değildi. Müslüman bir topluluk,  bunu hissettiği sürece millet olur, ümmet olur, ulus olamaz.

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Samsunspor'da düşmeme hesapları

3 Samsunspor'da düşmeme hesapları

Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

4 Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

Samsunspor'dan taraftara çağrı

5 Samsunspor'dan taraftara çağrı

12 yılda 1 yenilgi

6 12 yılda 1 yenilgi

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

7 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

8 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Temayül sırası vekillerde

9 Temayül sırası vekillerde

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

10 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama