ARIBOĞAN SEÇİM TURUNDA

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Adayı Lutfi Arıboğan, Samsun a gelerek seçim öncesi kulüplerle bir araya geldi. Haber Medya Grubu da ziyaret eden Arıboğan, Haber AKS TV deki Ajans Gündem programının canlı yayınına katıldı.

ARIBOĞAN SEÇİM TURUNDA

Türkiye Basketbol Federasyonu, 27 Mayıs ta yeni başkanını seçecek. Adaylardan Lutfi Arıboğan, Samsun a gelerek, bir dizi ziyaretlerde bulundu. Arıboğan a ziyaretlerinde Bahçeşehir Kolejleri İcra Kurulu Başkanı ve Arıboğan ın listesinde yer alan Hüseyin Yücel, Samsun Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Savaş Boyar ile Samsunlu işadamı Galip Asal eşlik etti. Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi ndeki Samsun Canik Belediyespor yönetimi ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç i ziyaret eden Arıboğan, bu kulüpten destek istedi. Ardından ise Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi ndeki Ses Okulları 55 Gençlik Spor Kulübü nün ameliyattan yeni çıkan Başkanı Cantuğ Keskindemir in evine giden Arıboğan ve beraberindekiler, deneyimli basketbol adamına geçmiş olsun dileklerini sundu. 

ŞENOCAK KARŞILADI
Samsun turuna Haber Medya Grubu na gelerek devam eden Arıboğan ı, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Medya İcra Kurulu İdari Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak karşıladı. Medya plazayı Arıboğan a gezdiren Şenocak, televizyon, gazete, radyo ve dergiyle bölgenin bir numaralı medya kuruluşu olduklarını ifade etti. Arıboğan a seçim çalışmalarında Haber Medya İcra Kurulu Yayınlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, Haber Medya Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu, Haber AKS TV Yayın Direktörü Fatih Korkmaz ve 103.5 Haber Radyo Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu da başarı diledi. Arıboğan, Haber Medya Grubu ziyaretinde 103.5 Haber Radyo da Şennur Şenyer in sunduğu Serbest Bölge programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. 

BİTİKİMLERİMİ PAYLAŞACAĞIM
Haber AKS TV de Haber Şefi Duygu Eker in sunduğu Ajans Gündem programına da katılan Arıboğan, burada projelerinden bir kaçını anlattı. Arıboğan, şunları söyledi:20 yıl profesyonel basketbol oynayıp 243 kez de A Milli Takım forması giyerek dolu dolu bir kariyer geçirdim. Ardından Ülkerspor da genel direktörlük yaptım. 2005 yılından itibaren 8 yıl boyunca Türkiye Futbol Federasyonu nda genel sekreterlik ve başkanvekilliği görevleri sürdürdüm. Bu süre içerisinde UEFA Marketing Komitesi nde de Asbaşkan olarak görevlendirildim. Spor yöneticiliğim boyunca birçok başarılı projeyi hayata geçirdim. Değerli başkan Turgay Demirel, 23 yıl sonra görevini bırakında bu birikimlerimi basketbol camiasıyla paylaşmaya karar verip, başkanlığa adaylığımı koydum.

MALİ BEDEL ALINMAYACAK
En önemli hedefim kulüpleri sistemin içerisine tamamen sokmak. Her ligde kulüpler birliği oluşturarak kulüplerin herşeyi bildiği, barış ve huzur ortamının oluştuğu, ekonomisinin de büyüdüğü bir federasyon yönetmek istiyorum. Türkiye de futbol birinci, basketbol ise ikinci branş olarak gösterilir. Ama iki branş arasında çok büyük mali farklar var. Kulüplerimize mali anlamda da destekler sağlamak için çalışacağız. En önemlisi federasyon kulüplerden birçok isim altında mali bedel alınıyor. Bunların hepsini kaldıracağım. Devletten ve Spor Toto dan destek alan federasyonumuzun aslında yapması gereken de budur. Futboldaki sosyal kitlenin basketbolda da oluşması için birimler kurup, basketboldan daha fazla haberdar olunmasını sağlayacağız. Bu sayede de basketbolun konuşulurluğu artacaktır.

SAMSUN AVRUPA ŞEHRİ
Futbol federasyonunda görevli olduğum dönemlerde Samsun a sık geliyordum. 1-2 yıldır gelemedim. Samsun çok değişmiş. Bir Avrupa şehri olmuş. Alışveriş merkezleri, spor alanları ve diğer tesislerde oldukça büyümüş. Bunda emeği geçenleri kutlamak gerekir. Haber Medya Grubu na gelecek olursak, çok etkilendim. Burası bir yerel medya gibi değil, çoğu yaygın medyanın elinde olmayan olanaklara sahip. Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Haber Medya İcra Kurulu Başkanı Adnan Ölmez müthiş bir ortam oluşturmuş. Televizyon, gazete, radyo ve dergi, inanılmaz. Samsun la birlikte Haber Medya da büyümüş.  
 

SAMSUNSPOR SÜPER LİG E ÇIKACAK
Eski Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreteri ve Başkanvekili Lutfi Arıboğan, Samsunspor u da unutmadı. Nuri Asan Tesisleri nde Başkan Erkut Tutu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Arıboğan, Samsunspor sezona kötü şartlarda başlasa da şu anda iyi durumda. Ben Samsunspor un bu zorlu sezonun ardından Süper Lig e çıkacağına inanıyorum. Onlara başarılar diliyorum dedi. 

ANADOLU DESTEKLENMELİ...
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Lutfi Arıboğan ı makamında ağırlarken, Federasyonların yapması gereken Anadolu daki kulüpleri desteklemektir. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ın destekleri bizleri rahatlatıyor ama federasyon nezdinde de bir şeyler yapılmalı dedi. Başkan Adayı Arıboğan, bu konularda çalışmaları olduğunu ifade etti. 
 

MEDYA PLAZAYI GEZDİ...
Başkan Adayı Lutfi Arıboğan ve beraberindekiler Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Medya İcra Kurulu İdari Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak la Haber Medya Grubu na ait plazayı gezdi. 
 

UZUN BAŞARI DİLEDİ...
Haber Medya İcra Kurulu Yayınlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, Lutfi Arıboğan ve beraberindekilerle çalışma ofisinde bir araya geldi. Uzun, Arıboğan a seçim çalışmalarında başarı diledi. 

HACIOĞLU, DERGİYİ TANITTI...
Haber Medya Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu, Haber Hayat Dergisi nin içeriği ve yayın politikası hakkında Lutfi Arıboğan a bilgiler verdi. 

SERBEST BÖLGE YE KATILDI...
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Adayı Lutfi Arıboğan, 103.5 Haber Radyo da Şennur Şenyer in sunduğu Serbest Bölge programına katıldı. 

PROJELERİNİ ANLATTI...
Haber AKS TV de Haber Şefi Duygu Eker in sunduğu Ajans Gündem in canlı yayın konuğu olan Lutfi Arıboğan, projelerinden bahsetti.

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

1 Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

2 Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

3 İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

Kazadan sonra sürücü buhar oldu

4 Kazadan sonra sürücü buhar oldu

Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

5 Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

Arda Turan dede ocağında

6 Arda Turan dede ocağında

Yangın dumanından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

7 Yangın dumanından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bomba paniği

8 Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bomba paniği

Başkent'te bomba alarmı

9 Başkent'te bomba alarmı

Adana'da eczane kundaklandı

10 Adana'da eczane kundaklandı