Kritik günler kapıda

Samsun da ADD nin düzenlediği Atatürkçü Düşünce Okulu bölge toplantısına katılan eski Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel, Türkiye yi kritik günlerin beklediğini söyledi

Kritik günler kapıda

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi tarafından düzenlenen Atatürkçü Düşünce Okulu bölge programının 3 üncüsü Ankara ve Isparta dan sonra Samsun da başladı. ADD Samsun Şube Başkanlığı nın ev sahipliğinde 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında gerçekleştirilen 3 günlük etkinlikte, 81 ilden gelen 250 genç, eğitim ağırlıklı ders görecek.

ÇOK İYİ BİR GİRİŞİM
Atakum İlçesi Altınkum mevkiindeki Kanarya Kampı nda düzenlen eğitimin ilk gününde gençler seslenen eski Başbakan Yardımcısı ve eski Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel, etkinliğin Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından yapılmasının yerinde olduğunu belirterek, Gençlerimize bir tarih bilinci vermek ve bugünü kavramaları için bazı uzmanlardan temel bilgileri almaları için bu tür etkinliklerin düzenlemesi çok iyi bir girişim dedi.

TÜRK HALKI GEREĞİNİ YAPACAK
Türkiye yi kritik günlerin beklediğini ifade eden Prof. Dr. Gürel, Türkiye, dünyadaki saygın  yerini kaybetmek üzere ve önümüzde bir genel seçim var. Ben eminim Türk halkı gereğini yapacaktır ve bu kötü günlerin aşılması için de bir işaret fişeği atacaktır diye konuştu.

BİR OYUN OYNANIYOR
CHP Eskişehir Milletvekili, Hukuk Profesörü Süheyl Batum ise, düzenlenen etkiniliğin önemine dikkat çekerek, Samsun da bu etkinliğin düzenlemesi ve davet edilmiş olmam çok önemli. Çünkü Türkiye de kim ne derse desin bir oyun oynanıyor. Bir algı yaratılıyor. Bu algıya gençler, hatta bizim yakınlarımız da katılıyor. Şimdi Atatürkçü Düşünce yi, Atatürk ilkelerini, Cumhuriyetin eksikliklerini fazlalıklarını, nelerin yapılması gerektiği, kadın erkek eşitliğinin neden geldiğini ve nasıl uygulanması gerektiğini bu gençlerle paylaşıp Atatürkçülüğün korkulması gerekilen birşey değil tam tersine bu toplumun insanlarının yarından emin yaşayacağı demokratik bir proje olduğunu anlatabilmemin çok güzel bir yeri. Bu tür programlara iki elim kanda olsa katılırım dedi.

Düzenlenen etkinliğe, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ADD Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Emre Altınışık, ADD Genel Sekreteri Öner Tanık, Prof. Dr. Bülent Çukuova, Prof. Dr. Anıl Çeçen, Nihal Yeşilyurt, Prof. Dr. Erdinç Tokgöz, Uluç Gürkan, Prof. Dr. Bige Sükan, Prof. Dr. Ferit Bernay, Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı, Prof. Dr. Yıldız Kuzgun ve Türkiye nin çeşitli illerinden Atatürkçü Düşünce Derneği Okulu öğrencileri katıldı.

Dilber BAHADIR, Mustafa EKİNCİEN ÇOK OKUNANLAR

Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

1 Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

2 Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

Karabük'teki trafik kazası

3 Karabük'teki trafik kazası

Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

4 Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

5 Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

Şüpheli poşet polisi alarma geçirdi

6 Şüpheli poşet polisi alarma geçirdi

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

7 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

İnşaat işçisi elektrik çarpması sonucu yaralandı

8 İnşaat işçisi elektrik çarpması sonucu yaralandı

Çatı yangınını itfaiye ekipleri söndürdü

9 Çatı yangınını itfaiye ekipleri söndürdü

'Bizim Rabiamız var' türküsünü Afrin'deki Mehmetçik için okudu

10 'Bizim Rabiamız var' türküsünü Afrin'deki Mehmetçik için okudu