Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

DEĞERİ DUDAK UÇUKLATTI!

YALOVA Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, ünlü Fransız ressam Paul Cezanne ye ait olduğu öne sürülen, piyasa değeri 150- 200 milyon dolar olduğu belirtilen tabloyu satmak isteyen 3 kişiyi yakalandı.

DEĞERİ DUDAK UÇUKLATTI!

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Yalova da tarihi eser niteliği taşıyan bir tablonun satılacağı bilgisine ulaştı. Ekipler, Bursa dan kente gelen Bursa plakalı bir araçta Fransız ressam Paul Cezanne nin 1896 yılında yaptığı tahmin edilen İtalyan Genç Kız adlı yağlıboya tablo ele geçirildi. Araçta bulunan 46 yaşındaki C.A., 40 yaşındaki A.A. ve 45 yaşındaki V.Y. hakkında Tabiat ve kültür varlıkları kaçakçılığı yapmak suçundan işlem yapıldı.

Tablo, Yalova Emniyeti tarafından Bursa Müze Müdürlüğü ne gönderildi. Tablonun orijinal olup olmadığına uzmanlarca kontrol edildikten sonra karar verilecek.

Paul Cezanne nin İskambil Oynayanlar adlı tablosu 259 milyon dolarla en yüksek bedele satılan tablolar arasında yer alıyor. Paul Cezanne nin İtalyan Genç Kız tablosunun ise 150-200 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Anıt projesi tamam

1 Anıt projesi tamam

Bizi eğitimle vurdular

2 Bizi eğitimle vurdular

Samsunda son prova

3 Samsun'da son prova

Tarlada ölü bulundu

4 Tarlada ölü bulundu

Çıkış maçı olsun

5 Çıkış maçı olsun

Samsunda fuhşa geçit yok

6 Samsun'da fuhşa geçit yok

İş dünyasında destek sevinci

7 İş dünyasında destek sevinci

Tekkeköye müjde

8 Tekkeköy'e müjde

İlhan Cavcav hayatını kaybetti

9 İlhan Cavcav hayatını kaybetti

Atakumun zirve yılı

10 Atakum'un zirve yılı