DEĞERİ DUDAK UÇUKLATTI!

YALOVA Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, ünlü Fransız ressam Paul Cezanne ye ait olduğu öne sürülen, piyasa değeri 150- 200 milyon dolar olduğu belirtilen tabloyu satmak isteyen 3 kişiyi yakalandı.

DEĞERİ DUDAK UÇUKLATTI!

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Yalova da tarihi eser niteliği taşıyan bir tablonun satılacağı bilgisine ulaştı. Ekipler, Bursa dan kente gelen Bursa plakalı bir araçta Fransız ressam Paul Cezanne nin 1896 yılında yaptığı tahmin edilen İtalyan Genç Kız adlı yağlıboya tablo ele geçirildi. Araçta bulunan 46 yaşındaki C.A., 40 yaşındaki A.A. ve 45 yaşındaki V.Y. hakkında Tabiat ve kültür varlıkları kaçakçılığı yapmak suçundan işlem yapıldı.

Tablo, Yalova Emniyeti tarafından Bursa Müze Müdürlüğü ne gönderildi. Tablonun orijinal olup olmadığına uzmanlarca kontrol edildikten sonra karar verilecek.

Paul Cezanne nin İskambil Oynayanlar adlı tablosu 259 milyon dolarla en yüksek bedele satılan tablolar arasında yer alıyor. Paul Cezanne nin İtalyan Genç Kız tablosunun ise 150-200 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Önce çarptı, sonra darp etti

1 Önce çarptı, sonra darp etti

Konya'da fener alayı coşkusu

2 Konya'da fener alayı coşkusu

Palet deposunda yangın

3 Palet deposunda yangın

Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

4 Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

Irmağa düşen genç hastanelik oldu

5 Irmağa düşen genç hastanelik oldu

Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

6 Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

7 Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü