Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Genç Bilaller yarıştı

Türkiye genelinde yapılan Kur’an’ın Muhafızları Hafızlık ve Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Türkiye finali Samsun’da yapıldı

Genç Bilaller yarıştı

Türkiye genelinde yapılan Kur’an’ın Muhafızları Hafızlık ve Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Türkiye finali Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

KİŞİSEL HAYATLARINA DİKKAT ETMELİLER
Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Kur’an’ın Muhafızları Hafızlık Yarışması ve Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Türkiye finalinin Samsun’da gerçekleştiriliyor olmasının gururunu duyduklarını belirtti.
Samsun Valisi İbrahim Şahin ise konuşmasında hafızlığın önemine değinerek, hafızların kişisel hayatlarına da dikkat etmeleri gerektiğini, sürekli kendilerini yenilemelerinin ve Kur’an’ı okuyarak ezberlerini muhafaza etmeleri uyarısında bulundu.

GÖNÜLLER ŞENLENDİ
Ezanı ve ezan hasretini, ezan duymayan insanlara sormak gerektiğini söyleyen Din Eğitimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz da, “Bugün burada ezanla, kulaklarımızı, gönüllerimizi şenlendirecekler. Ezanın o gür sedasını, imanı, İslam’ı cihana yayan o hoş sedayı bize tekrar hatırlatacaklar. Kur’an-ı Kerim Efendimiz’den bize iki yolla gelmiştir. Bir şifai diğeri de kitabi. Emin olun birbirinden güzel hatlarla yavrularımız Kur’an’ın hattıyla ilgili birbiri ile yarışıyorlar. Bugün burada bir yarışma gerçekleşecek ama bu yarışmanın kaybedeni yok. Buraya gelen her yavrumuz aslında kazanan bir yavrumuz. Hafız olmak bir şereftir. Sadece hafız olmak başlı başına bir kazançtır” diye konuştu.

DERECELER BELİRLENDİ
Muhafızları Hafızlık Yarışması Türkiye Finalinin birincisi Kartal İmam Hatip Lisesi’nden Yunus Emre Yanaz birinci, Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Muhammed Furkan Oğuz ikinci ve Uluslar Arası Mustafa Germirli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Abdulaziz Muhammed Abdulkadir ise üçüncü oldu.
Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Türkiye finalinde ise birinciliği Amasya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Sefa Muslu, ikinciliği Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ahmet Yağmur Kucur ve üçüncülüğü ise Eskişehir Odunpazarı Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Halil İbrahim Baysan elde etti.


 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

2 Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

3 Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

Teröristler yol kesip araç yaktı İşte o anlar

4 Teröristler yol kesip araç yaktı! İşte o anlar...

Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

5 Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

RİZE Rize Çayeli ilçesinde yangın 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

6 (RİZE) Rize Çayeli ilçesinde yangın... 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

İzmirde Huzur, Güven 6 uygulaması sona erdi

7 İzmir'de ''Huzur, Güven 6'' uygulaması sona erdi