Mısır daki karar bir faciadır

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Mısır daki idam kararı bir faciadır, Mısır için gelecek karartıcı bir karadır. Bir an önce bunun düzeltilmesini bekliyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak bunu geçmişte gördük ama gelecekte görmeyeceğiz dedi

Mısır daki karar bir faciadır

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Mısır daki idam kararlarını kınadıklarını belirterek, Bu karar bir faciadır, Mısır için gelecek karartıcı bir karadır. Bir an önce bunun düzeltilmesini bekliyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak bunu geçmişte gördük ama gelecekte görmeyeceğiz diye konuştu.

GENÇLERLE BULUŞTU
Bakan Kılıç, bir kafede gençlerle bir araya geldi. Yaşlarının 18 -19 olduğunu öğrendiği gençlere AK Parti iktidara geldiğinde henüz küçük yaşta olduklarını anlatan Kılıç, partisinin bugüne kadar yaptığı çalışmalara değindi. Gençlere,   2002 den bu yana Türkiye nin sürekli yükselişte olduğu, farklı noktalara geldiği ve dünyada öneminin sürekli arttığı bir dönemde gençliğinizi yaşadınız. Dolayısıyla sizin Türkiye olarak hafızanızda, tecrübenizde, bilgi birikiminizde olan çok farklı bir Türkiye diyen Kılıç, gençlerin büyüklerinden dinledikleri eski Türkiye nin çok farklı olduğuna işaret etti.

ERDOĞAN LA BERTARAF EDİLDİ
Eski Türkiye de darbelerin, koalisyonların, gıda, ilaç kuyruklarının olduğunu anlatan Kılıç, gençlerin internetten anlatılanların fotoğraflarını görebileceğini, konularla ilgili yazıları okuyabileceğini kaydetti.  Bakan Kılıç, Siz bunları yaşamadınız. Elhamdülillah, çok şükür ki yaşamadınız. Ben de doğrudan bir aktif darbenin görüntüsünü görmeden ama teğet geçen bir şey gördüm. Onu siz de gördünüz ama bazılarınız hissetmedi çünkü daha yaşlarınız küçüktü. 27 Nisan da e-muhtıra diye bir olay yaşandı Türkiye de. Milli iradenin temsiliyle görevli olan o zamanın Başbakanı şimdi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın duruşu ile bertaraf edildi diye konuştu.

TEMİNATI SİZSİNİZ
Mısır da halkın oyları ile iş başına gelmiş bir cumhurbaşkanı için idam kararı verildiğinin altını çizen Kılıç, Sizin zihninizde çok uzak bir şey ama şunu unutmayın; Bizim ülkemizde de maalesef halkın oyları ile seçilmiş başbakan idam edildi. Siz bunu ancak tarih kitaplarında okursunuz ve siz bunların tarih kitaplarında kalmasını sağlayacak olan gençlersiniz, iyi anlayacaksınız, iyi okuyacaksınız, iyi yetişeceksiniz. Biz şunu diyoruz; Mısır da alınan bu kararı en şiddetli şekilde kınıyoruz. Şu ana kadar sadece Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız buna karşı ses yükseltti. Büyük demokrasi temsilcileri, uluslararası anlamdaki büyük bilgi sahibi olanlar, dünya siyaseti içinde çok büyük yeri olan devletlerden daha ses gelmedi. Sizin ecdadınızdan gelen sorumlulukla yürümeniz gerekiyor. Bu yeri geldiği zaman doğruyu söylemek ve yalnız kalmak pahasına olsa da. Mısır için gelecek karartıcı bir karadır. Bir an önce bunun düzeltilmesini biz bekliyoruz. Şunu da açık açık dile getiriyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak bunu geçmişte gördük ama gelecekte görmeyeceğiz. Çünkü sizler bunun karşısındaki en büyük teminatısınız. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a ağır fatura

1 Samsunspor'a ağır fatura

Yankaya'ya ödül!

2 Yankaya'ya ödül!

Suat Çakır kulübeye

3 Suat Çakır kulübeye

Çağrı'dan kötü haber

4 Çağrı'dan kötü haber

O sıradan biri olmaz!..

5 O sıradan biri olmaz!..

Bir facia daha istemiyoruz

6 Bir facia daha istemiyoruz

Pınar Altuğ'u kızdıran yorum

7 Pınar Altuğ'u kızdıran yorum

Bafra'da çocuklar için asayiş uygulaması

8 Bafra'da çocuklar için asayiş uygulaması

Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

9 Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

Samsun'da trafik kazası: 2 yaralı

10 Samsun'da trafik kazası: 2 yaralı