Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

SAMSUN UN ÇOCUKLARI MİLLİ MÜCADELE YOLUNDA

Canik Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Samsun un çocuklarına 19 Mayıs ruhunu yerinde yaşatacak.

SAMSUN UN ÇOCUKLARI MİLLİ MÜCADELE YOLUNDA

Samsun un Çocukları Milli Mücadele Yolunda etkinliğine katılan öğrenciler, 19 Mayıs ta yola çıkıyor. Başkan Osman Genç, Yeni Türkiye de yeni nesli inşa ediyoruz. Amacımız milli ve manevi değerlerini bilen bir gençlik dedi.
Canik Belediyesi, Samsun un çocuklarına 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında milli mücadele ruhu yaşatacak. Canik Belediyesi tarafından düzenlenen Samsun un Çocukları Milli Mücadele Yolu nda organizasyonu kapsamında her ilçeden öğrenciler, Mustafa Kemal Atatürk ün, Kurtuluş Mücadelesi sırasında izlediği yoldan gidecek. 19 Mayıs ta CKM den yola çıkacak olan Samsun un çocukları, sırasıyla Havza, Amasya, Sivas ve Erzurum illerini gezecek.

YENİ TÜRKİYE YENİ NESİL
Gittikleri illerin tarihi yerlerini gezecek olan öğrenciler, ayrıca o illerin Valileri, Belediye Başkanları ve İl Milli Eğitim Müdürlerini de ziyaret edecek. Milli Mücadele ruhunu bizzat yaşayacak olan öğrenciler, 23 Mayıs Cumartesi günü Samsun a dönecek. Amaçlarının milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirmek olduğunu belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Her yıl olduğu gibi bu yıl da gençlerimize milli mücadele ruhunu yaşatacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Yeni Türkiye mizde Yeni nesli inşa ediyoruz diye konuştu.

19 MAYIS RUHUNU YAŞAYACAKLAR
Samsun un tarihten gelen bir önemi olduğunu vurgulayan Başkan Genç, Atatürk ün Samsun u tercih etmesi tesadüf değildir. Samsun sıradan bir şehir değil. Samsun ilelebet var olacak olan Türkiye Cumhuriyeti nin kuruluşu aşamasında çok önemli bir yere sahiptir. Ancak tarihimizi ve şehrimizin önemini gençlerimize iyi anlatmamız gerekiyor. Biz de istedik ki çocuklarımız şehrimiz ve ülkemiz için büyük öneme sahip olan bu tarihi günleri yerinde yaşayarak öğrensin. Bu gezi, 19 Mayıs ruhunu anlamaları açısından gençlerimiz için büyük önem taşıyor şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Yolcu otobüsleri çarpıştı 40 yaralı

1 Yolcu otobüsleri çarpıştı: 40 yaralı

Özköylü Samsuna çağrıldı

2 Özköylü Samsun'a çağrıldı

TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

3 TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

Yürek burkan yaşam mücadelesi

4 Yürek burkan yaşam mücadelesi

Katliam gibi kaza 8 ölü, 32 yaralı

5 Katliam gibi kaza: 8 ölü, 32 yaralı

Samsun Haber Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

6 Samsun Haber: Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

Nasıl bir nefis bu

7 Nasıl bir nefis bu?..

Otomobil ile kamyonet çarpıştı 2 yaralı

8 Otomobil ile kamyonet çarpıştı: 2 yaralı

Kritik toplantı İPTAL

9 Kritik toplantı İPTAL

Park halindeki kamyon elektrik direğini yıktı

10 Park halindeki kamyon elektrik direğini yıktı