Çağ dışı zihniyetle mücadeleye devam

CHP Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu, Kadınlarımızı sosyal ve ekonomik hayattan çekip, eve kapatmak isteyen çağ dışı zihniyete karşı mücadele etmeye devam edeceğim dedi

Çağ dışı zihniyetle mücadeleye devam

CHP Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu, seçim çalışmalarına Vezirköprü İlçesi nde devam etti. Hancıoğlu, ilçede halk eğitim merkezinin düzenlediği etkinlikte kadınlarla sohbet etti. 

EKONOMİYE KATILACAK
Seçim sürecinde kadınlara yönelik söylemleriyle ön plana çıkan Neslihan Hancıoğlu, kadınların hak ettiği değeri göreceği zamanın artık geldiğini söyledi. Hancıoğlu, Kadınlarımızı sosyal ve ekonomik hayattan çekip, eve kapatmak isteyen çağ dışı zihniyete karşı mücadele etmeğe devam edeceğim. CHP iktidarında kadınlarımızın ekonomik hayata katılımını artırmak, ekonomik olarak özgürleşmelerini sağlamak temel politikalarımızdan biri olacak diye konuştu.

EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET
CHP Samsun Milletvekili Adayı Neslihan Hancıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: CHP iktidarında, kadından sorumlu bakanlığın yapısını değiştireceğiz. Kadın erkek eşitliğini yaşamın her alanında sağlamak için yasal düzenlemeler yapacağız. Kadın girişimcilere daha fazla ekonomik destek vereceğiz. Yeni iş kuran kadın girişimcilere 88 bin TL hibe katkı vereceğiz. Aile sigortası ödemelerini kadınına yaparak, kadının ekonomik olarak güçlendireceğiz. Eşit işe eşit ücret anlayışı ile hareket ederek kadınlarımızın emeğinin karşılığını eksiksiz almasını sağlayacağız.

Vezirköprü de karşılaştığı ilgiden çok memnun olduğunu dile getiren Neslihan Hancıoğlu, 7 Haziran ın ülke ve kadınlar için yeni bir başlangıç olacağını ifade etti.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Kardeşini rehin alan şahıs, polis tarafından ikna edildi

1 Kardeşini rehin alan şahıs, polis tarafından ikna edildi

Makinistlerin dikkati faciayı önledi

2 Makinistlerin dikkati faciayı önledi