‘Davaro’ filmi Adana da gerçek oldu

Başrollerini Kemal Sunal ile Şener Şen in paylaştığı Davaro filmi gerçek oldu.

‘Davaro’ filmi Adana da gerçek oldu

Adana da bir cinayetin zanlısı olarak aranan şahıs, düğününe misafir gibi gelen sivil polisler tarafından gerdek gecesi evin etrafı sarılarak yakalandı. Zanlı, Bari yarın alsaydınız, gerdek gecesi insan mı alınır diyerek polislere yakındı.
Yönetmen Kartal Tibet tarafından 1981 yılında çekilen ve başrollerini Kemal Sunal ile Şener Şen in paylaştığı Davaro filmi gerçek oldu. Filmde başlık parasını tamamlayıp köyüne dönen Memo nun (Kemal Sunal) sevdiği kızla evlenmesi için önce kanlıları Sülo yu (Şener Şen i) öldürmesi istenir. Ama Memo buna karşıdır. Sonunda Sülo ile bir anlaşma yapar. Memo, Sülo ile vuruşurken, Sülo ölüm numarası yapar. Memo, ardından düğün yapar ancak gerdeğe gireceği sırada kapılarına jandarma dayanır ve Memo yu cezaevine götürür.
İşte bu filme benzer bir olay Adana da yaşandı. 8 Kasım 2014 günü Hacı A. (21) ve Ahmet D. (24) bir berber salonuna silahlı saldırı düzenleyerek 2 kişinin ölmesine 1 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Hacı A. yakalanıp tutuklanırken, Ahmet D. bir türlü yakalanamadı. Ancak polis Ahmet D. yi bulmak için gizli bir çalışma yürüttü.
 

BİRİ KADIN İKİ SİVİL POLİS DÜĞÜNE MİSAFİR OLARAK GİTTİ
Cinayet dedektifleri yaptıkları çalışmada Ahmet D. nin Denizli Mahallesi nde düğün yapacağı bilgisini aldı. Bunun üzerine biri kadın iki sivil polis Ahmet D. nin fotoğrafını cep telefonlarına yükleyerek düğüne misafir gibi gitti. Düğünde bir süre oturan iki polis, daha sonra gelin ve damadın gelmesiyle cep telefondaki fotoğraf ile damadı karşılaştırdı. Yapılan karşılaştırmada aradıkları zanlının damat olduğunu belirlendi.
 

SİVİL POLİS DÜĞÜNDE OYNAYIP ÇEYREK TAKTI
Polis mahallede herkes birbirini tanıdığı için şüphe çekmemesi için düğünde halay çekip çifttetelli oynadı. Bu arada bir polis, zanlının damat olduğunu doğruladıklarını cinayet dedektiflerine bildirdi. Bunun üzerine düğün devam ederken polis yakın bir yerde görev alarak düğünün bitmesini bekledi. Düğüne katılan sivil polisler ise gelin ve damada hediye olarak çeyrek altın bile taktı. Bu nedenle kimse sivil polislerden şüphelenmedi.
 

DAMAT EVİNE ÇEKİLDİ, OPERASYON BAŞLADI
Bir süre sonra takı merasimi de bitince düğün sona erdi. Gelin ve damat evlerine çekilerek gerdek için hazırlanmaya başladı. Bu arada düğüne gelen misafirlerde gidince polis damadın evinin etrafını sardı. Polis, kapıya vurarak aç polis diye bağırdı. Bunun üzerine neye uğradığını şaşıran Ahmet D. eşini bırakıp kaçmaya çalıştı. Damdan diğer eve geçen damat kısa süren kovalamacanın ardından yakalandı.
 

BARİ YARIN ALSAYDINIZ
Ahmet D’nin Davaro filminde olduğu gibi gerdek gecesi yakalanınca, Bari beni yarın alsaydınız ya da biraz sonra gelseydiniz, gerdek gecesi insan alınır mı dediği öğrenildi.
Ahmet D. emniyete getirildikten sonra işlemleri tamamlanınca önce adli tıp birimine götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi, ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi. EN ÇOK OKUNANLAR

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

1 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

2 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Otomobil koyun sürüsüne daldı

3 Otomobil koyun sürüsüne daldı