X Reklamı Kapat

Mutlu Kaya ya saldırıda 3 kişiye gözaltı

Saldırıya uğrayan Mutlu Kaya nın erkek arkadaşı gözaltında

Mutlu Kaya ya saldırıda 3 kişiye gözaltı

Diyarbakır ın Ergani İlçesi nde bir televizyon kanalında yayınlanan ses yarışmasıyla ünlenen 19 yaşındaki Mutlu Kaya nın silahlı saldırı olayıyla ilgili aralarında erkek arkadaşı Veysi E. nin de bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı. Mutlu Kaya nın 4 ay önce kendisini tehdit ettiğini söyleyerek şikayetçi olduğu erkek arkadaşı Veysi E., suçlamayı kabul etmeyerek, Yarışmaya katılmasına karşıyım ama onu ben vurmadım dedi. 

Ergani de oturan ve özel bir televizyon kanalında yayınlanan ses yarışmasına katılan Mutlu Kaya, önceki gece evinde kardeşleriyle yemek yediği sırada silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Kaya, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Kurşun isabet ettiği için başında ödem oluşan Mutlu Kaya nın ödem nedeniyle ameliyat edilemedi. Yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Kaya, 3 gün uyutulup ondan sonra ameliyata yapılıp yapılmayacağına karar verilecek.

Olayın ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü saldırının faillerini bulmak için özel ekip oluşturarak araştırma başlattı. Saldırıyı tüm detaylarıyla araştıran polis olayın hemen ardından Kaya nın tüm yakınları başta olmak üzere arkadaşlarının bilgisine başvurdu.

ERKEK ARKADAŞINDAN ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

Mutlu Kaya nın 1.5 yıl önce kuzeni vasıtasıyla tanıştığı Veysi E. yi takibe alan polis, araştırmayı derinleştirdi. Polis, Mutlu Kaya nın erkek arkadaşıyla son zamanlarda yarışmaya katılması nedeniyle arasının açıldığını belirledi. Polisin yaptığı soruşturmada Mutlu Kaya nın araç kiralama işyeri bulunan 26 yaşındaki erkek arkadaşı Veysi E. nin kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle 4 ay önce Ergani İlçe Emniyet Müdürlüğü ne başvurduğu ortaya çıktı. Şikayetçi olduktan sonra ikilinin tekrar barıştığı ve ilişkilerinin devam ettiği yönünde bilgi alan polis, Veysi E. ye ulaşmaya çalıştı. Polis, ortadan kaybolan Veysi E. nin gidebileceği bir çok noktaya polis baskın yaptı. 

Yapılan teknik incelemede saldırıdan önce ve sonra aynı bölgede telefon görüşmeleri yaptığı belirlenen Veysi E. nin, Ergani den ayrılarak Diyarbakır a geldiği bilgisine ulaştı. Polis ekibi Veysi E. yi, Kayapınar İlçesi Huzurevleri semtinde bir sokakta kovalamaca sonucu yakaladı. Veysi E., arkadaşları R.L. ve C.Ç. de gözaltına alındı.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Emniyetteki ifadesinde Mutlu Kaya ya saldırıyla ilgisinin olmadığını söyleyen Veysi E., Ailesi sürekli onun bu yarışmalara katılmasını istiyordu, ben istemiyordum. Bu nedenle çok tartıştığımız doğru ama onu ben vurmadım dedi.

Olay günü alkol aldığını, gece saat 03.00 sıralarında olayın meydana geldiği bölgeye gittiğini anlatan Veysi E., Sokağa gittim ama silah sıkmadım. Ben onu çok seviyorum nasıl onu vururum. Ben onunla tanıştığımda ne içkim, ne de sigaram vardı. Onun derdinden bunlara başladım diye konuştu. Mutlu Kaya nın silahlı saldırıda yaralandığını ertesi günü saat 11.00 sıralarında duyduğunu ileri süren Veysi E., Ailesi bana tepki gösterir diye hastaneye gitmedim, telefonumu da kapattım. Ben o yarışmalara katılmasını istemiyordum daha önce de O Ses Türkiye yarışmasına katılacaktı ona da izin vermedim. Beni dinledi o yarışmaya gitmedi dedi.

Gözaltındaki Veysi E. ile arkadaşları R.L. ve C.Ç. sorgularının ardından adliyeye sevk edilecek.EN ÇOK OKUNANLAR

İmza bugüne kaldı

1 İmza bugüne kaldı

Depremin ardından Muğlada son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

2 Depremin ardından Muğla'da son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

Son dakika pürüzü

3 Son dakika pürüzü

Samsunsporda golcüler iş başında

4 Samsunspor'da golcüler iş başında

Elazığda trafik azası 1 ölü 2 yaralı

5 Elazığ'da trafik azası: 1 ölü 2 yaralı

Sıra sağlıkta

6 Sıra sağlıkta...

Bodrumda deniz suyu çekildi, kıyıya vuran tekneler parçalandı

7 Bodrum'da deniz suyu çekildi, kıyıya vuran tekneler parçalandı

Adanada barda silahlı kavga 1 kadın öldü, 5 kişi yaralandı

8 Adana'da barda silahlı kavga: 1 kadın öldü, 5 kişi yaralandı

Samsunspordan Kılıça teşekkür

9 Samsunspor'dan Kılıç'a teşekkür

Bodrumdaki deprem İzmirde hissedildi

10 Bodrum'daki deprem İzmir'de hissedildi