Davutoğlu na çete yanıtı

Başbakan Ahmet Davutoğlu nun Karşımızda dörtlü bir çete var sözlerine CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin sert tepki gösterdi.

Davutoğlu na çete yanıtı

Başbakan Davutoğlu nu Eş Başkan olarak niteleyen Tekin, Bir kere bizim fıtratımızda çeteleşme yoktur çok şükür. Ama sizin çeteleşmelerinizi sayayım mı Davutoğlu. Bir, kupon arsa çeteleri. İki, imar çeteleri. Üç, beton lobisi çeteleri.Dört, ihale çeteleri. Beş, enerji ihale çeteleri. Sizin çetelerinizi saymakla bitiremem. Dün yazdım, 51 tane farklı çete var. Ama hala siz çete başkanı olamadınız. Çünkü size çete başkanlığını vermiyorlar sayın Davutoğlu diye konuştu.

İMAR ÇETELERİ İSTANBUL DA 100 MİLYAR DOLAR RANT ELDE ETTİ

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP genel başkan yardımcıları Enis Berberoğlu, Sezgin Tanrıkulu ile Mehmet Bekaroğlu seçim çalışmaları kapsamında İstanbul da bazı ilçeleri gezdi. Zeytinburnu ndaki 16/9 kuleleri önünde konuşan Gürsel Tekin, “İstanbul da önemli çeteler var, özellikle imar çeteleri. Bu imar çetelerine uğramadan hiçbir şey yapılmamaktadır. Bu çeteler sadece İstanbul da 100 milyar dolar rant elde ettiler. Bunların hepsi bizde belgeli, bilgili dedi.

SİZE ÇETE BAŞKANLIĞINI VERMİYORLAR

Gürsel Tekin ve beraberindeki genel başkan yardımcıları önce Zeytinburnu nda ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen açık hava kahvaltısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Tekin, Eş Başkan olarak nitelediği Başbakan Ahmet Davutoğlu nun çete benzetmesine sert tepki gösterdi. Tekin Bir kere bizim fıtratımızda çeteleşme yoktur,çok şükür. Ama sizin çeteleşmelerinizi sayayım mı Davutoğlu. Bir, kupan arsa çeteleri. İki, imar çeteleri. Üç, beton lobisi çeteleri.Dört, ihale çeteleri. Beş, enerji ihale çeteleri. Sizin çetelerinizi saymakla bitiremem. Dün yazdım, 51 tane farklı çete var. Ama hala siz çete başkanı olamadınız. Çünkü size çete başkanlığını vermiyorlar sayın Davutoğlu diye konuştu.

16/9 KULELERİ ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

Tekin ve beraberindekiler burada partilileri selamladıktan sonra Esenler e hareket etti. Zeytinburnu nda, yapılmasından sonra tartışmalara neden olan 16/9 kulelerinin önünde parti otobüsünün üstüne çıkan Tekin, basın mensuplarına açıklama yaptı. Kuleleri gösteren Tekin, “Burası tarihi bir yarımada ve İstanbul için çok önemli bir yeri var. 3 bin yıllık İstanbul tarihinde kimse cesaret edip tahrip edememiştir. Ama bir iktidar gelmiş çeteleşmiş ve çeteleşirken de, olağanüstü bir tahribat yaratmış dedi.

BURASI RANTIN SEMBOLİK YERLERİNDEN BİRİSİ

Kulelerin yapıldığı alanın TMSF ye ait bir yer olduğunu belirten Tekin, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek e seslenerek, Cesaretin varsa buranın kaç paraya satıldığını ve hazine olarak sana kaç para geldiğini açıkla. İkincisi buranın imar uygulamaları 9-10 emsal nasıl oldu? Davutoğlu çeteleşme diyor ya, tam da AKP çeteleriyle oldu. Yani İstanbul da önemli çeteler var, özellikle imar çeteleri. Bu imar çetelerine uğramadan hiçbir şey yapılmamaktadır. Bu çeteler sadece İstanbul da 100 milyar rant elde ettiler. Bunların hepsi bizde belgeli. Eski Başbakan a gönderdim, yeni Başbakan a da isterse en kısa sürede göndereceğim. Göndereceğim belgede bu çeteleşme, imar lobisi, beton lobisi nasıl çalışıyor onu net bir şekilde görebilir. Ama Sayın Davutoğlu nun bu çeteyi dağıtmaya asla gücü yetmeyecektir dedi. Tekin, binalarla ilgili Başbakan olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan la yaşadığı tartışma ile ilgili de, “Ben tıraşlayamazsınız dedim. Burada AKP lilerin daireleri var dedim. Bize iftiracı dediler. Ve burada bakanın, belediye başkanının, yedi sülalelerinin daireleri olduğu ortaya çıktı. Bunu kamuoyu da öğrendi. Demek ki biz iftiracı değilmişiz. Burası rantın sembolik yerlerinden birisidir dedi.

TOPLUMUN TÜM ALANLARINDA BASKI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Mısır ın darbeyle devrilen cumhurbaşkanı Mursi ye idam cezası verilmesi sonrası bir haberinden dolayı Hürriyet Gazetesi ni suçlamasıyla ilgili soru üzerine Tekin, “Sadece Hürriyet Gazetesi nin üstünde baskı yok ki. Toplumun tüm alanında baskı oluşturmaya çalışıyorlar. Bugüne kadar tüm gazeteleri ve televizyonları esir aldıkları gibi Hürriyet Gazetesi ni de esir almaya çalışıyorlar. Ama Hürriyet ten bir beklentimiz var. Hürriyet halk gazetesi, dik durmalı, teslim olmamalı. Ben Hürriyet teki aydınların cesur olacağına inanıyorum dedi.

ESENLER DE AK PARTİ VE MHP SEÇİM STANDLARINA ZİYARET

Esenler Dört Yol Meydanına gelen CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP genel başkan yardımcıları Enis Berberoğlu, Sezgin Tanrıkulu ile Mehmet Bekaroğlu halkla tokalaştı. Bir kağıt toplayıcısının topladığı kutulara ellerine alıp gazetecilere poz veren CHP liler meydanda bulunan partilerin seçim standlarına da uğrayıp başarılar diledi.EN ÇOK OKUNANLAR

İstanbul'da lüks otelde terör operasyonu: 1 gözaltı

1 İstanbul'da lüks otelde terör operasyonu: 1 gözaltı

Gümüşhane'de kurumlararası halı saha turnuvasının şampiyonu Belediye oldu

2 Gümüşhane'de kurumlararası halı saha turnuvasının şampiyonu Belediye oldu

Spor Bakanlığından Gümüşhane'nin amatör spor kulüplerine destek

3 Spor Bakanlığından Gümüşhane'nin amatör spor kulüplerine destek

Sosyal medya hesabındaki notu okuyan herkes evine koştu

4 Sosyal medya hesabındaki notu okuyan herkes evine koştu

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden şarkıcı Hacer Tülü'nün İzmir'de toprağa veri

5 Silahlı saldırıda hayatını kaybeden şarkıcı Hacer Tülü'nün İzmir'de toprağa veri

Şehit Resul Bayracı baba ocağına getirildi

6 Şehit Resul Bayracı baba ocağına getirildi

Adana'da sağanak yağışa teslim oldu

7 Adana'da sağanak yağışa teslim oldu

Kuşadası Körfezi'nde 38 kaçak göçmen yakalandı

8 Kuşadası Körfezi'nde 38 kaçak göçmen yakalandı

Van'da terör operasyonu; 16 gözaltı

9 Van'da terör operasyonu; 16 gözaltı

Kütahya'da yangında panik

10 Kütahya'da yangında panik