Öğretmenleri sayesinde parka kavuştular

Vezirköprü nün merkeze uzak köylerinden Şentepe de, ana sınıfı öğretmeninin kendi imkanlarıyla ahşap ve sac malzeme kullanarak yaptığı çocuk parkı, belediye tarafından yenilendi

Öğretmenleri sayesinde parka kavuştular

Samsun un Vezirköprü İlçesi nin merkeze uzak köylerinden Şentepe de, ilkokul öğrencileri, öğretmenlerinin tahta ve sac kullanarak yaptığı derme çatma oyun parkının Vezirköprü Belediyesi tarafından yenilenmesinin sevincini yaşıyor.

Öğrencilerinin park özlemini gidermek için, geçen yıl ahşap malzemenin üzerini sacla kaplayarak kaydırak ve tahterevalli yapan ana sınıfı öğretmeni Mehmet Çapa nın çabaları sonuç verdi. Çapa nın derme çatma da olsa öğrencilerine park kazandırmasının ardından Okul Müdürü Ahmet Çiftçi de okula yeni park yapılması için girişimlerde bulundu.  Parkla ilgili basında yer bulan haberler ve Çiftçi nin girişimleri sonrası Vezirköprü Belediyesi iki hafta önce okul bahçesine yeni park kurdu.

3 yıldır Şentepe İlkokulu nun ana sınıfında görev yaptığını anlatan Mehmet Çapa, askere gitmeden önce köylünün de desteğiyle öğrencilerine tahta ve sacdan park yaptığını, 2015 yılı Şubat ayında askerlik görevini tamamlayarak okula döndüğünü söyledi. Küçük bir öğrencisinin toprak alanda kaydığını görünce, park yapmaya karar verdiğini ifade eden Çapa, Öğrencimizin biri okulumuzun arka tarafında topraktan kayıyordu. Ben de bir şey olur korkusuyla öğrenciye oğlum yapma başına bir şey gelir dedim. O da bana öğretmenim siz bize söz vermiştiniz, buraya park yapacaktınız, biz kayacaktık. Siz yapmadınız biz de kaymaya devam edeceğiz dedi. Bir şey diyemeden boynu bükük döndüm. Bundan Ahmet öğretmene de bahsettim. Sonra köydeki imkanlarla çocuklar için park yaptım. Yeni parkın yapılmasında emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin mutluluğu yüzlerinden okunuyor, vakitlerinin çoğunu burada geçiriyorlar dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

1 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

2 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

3 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

4 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

5 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Adana'da ahır yangını

6 Adana'da ahır yangını

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

7 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

8 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

9 Denizli'de trafik kazası: 3 ölü, 9 yaralı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

10 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı