Öğretmenleri sayesinde parka kavuştular

Vezirköprü nün merkeze uzak köylerinden Şentepe de, ana sınıfı öğretmeninin kendi imkanlarıyla ahşap ve sac malzeme kullanarak yaptığı çocuk parkı, belediye tarafından yenilendi

Öğretmenleri sayesinde parka kavuştular

Samsun un Vezirköprü İlçesi nin merkeze uzak köylerinden Şentepe de, ilkokul öğrencileri, öğretmenlerinin tahta ve sac kullanarak yaptığı derme çatma oyun parkının Vezirköprü Belediyesi tarafından yenilenmesinin sevincini yaşıyor.

Öğrencilerinin park özlemini gidermek için, geçen yıl ahşap malzemenin üzerini sacla kaplayarak kaydırak ve tahterevalli yapan ana sınıfı öğretmeni Mehmet Çapa nın çabaları sonuç verdi. Çapa nın derme çatma da olsa öğrencilerine park kazandırmasının ardından Okul Müdürü Ahmet Çiftçi de okula yeni park yapılması için girişimlerde bulundu.  Parkla ilgili basında yer bulan haberler ve Çiftçi nin girişimleri sonrası Vezirköprü Belediyesi iki hafta önce okul bahçesine yeni park kurdu.

3 yıldır Şentepe İlkokulu nun ana sınıfında görev yaptığını anlatan Mehmet Çapa, askere gitmeden önce köylünün de desteğiyle öğrencilerine tahta ve sacdan park yaptığını, 2015 yılı Şubat ayında askerlik görevini tamamlayarak okula döndüğünü söyledi. Küçük bir öğrencisinin toprak alanda kaydığını görünce, park yapmaya karar verdiğini ifade eden Çapa, Öğrencimizin biri okulumuzun arka tarafında topraktan kayıyordu. Ben de bir şey olur korkusuyla öğrenciye oğlum yapma başına bir şey gelir dedim. O da bana öğretmenim siz bize söz vermiştiniz, buraya park yapacaktınız, biz kayacaktık. Siz yapmadınız biz de kaymaya devam edeceğiz dedi. Bir şey diyemeden boynu bükük döndüm. Bundan Ahmet öğretmene de bahsettim. Sonra köydeki imkanlarla çocuklar için park yaptım. Yeni parkın yapılmasında emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin mutluluğu yüzlerinden okunuyor, vakitlerinin çoğunu burada geçiriyorlar dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da nefes aldıracak proje

1 Samsun'da nefes aldıracak proje

Sifakis hırslandı

2 Sifakis hırslandı

Sevgilisini öldürüp cesedini gezdirdi

3 Sevgilisini öldürüp cesedini gezdirdi

Samsun masum sayılır

4 Samsun masum sayılır...

Samsunspor'da iç saha özlemi

5 Samsunspor'da iç saha özlemi

Fındıkta son durum ne Fındık fiyatları ne kadar İşte güncel fındık fiyatları

6 Fındıkta son durum ne? Fındık fiyatları ne kadar? İşte güncel fındık fiyatları

Erbaa'da alacak verecek meselesi yüzünden cinayet

7 Erbaa'da alacak verecek meselesi yüzünden cinayet

Samsun Valiliği 'erişilebilir' oluyor

8 Samsun Valiliği 'erişilebilir' oluyor

Samsunspor'da Elazığ mesaisi

9 Samsunspor'da Elazığ mesaisi

TMO Samsun'da kaç ton fındık aldı

10 TMO Samsun'da kaç ton fındık aldı?