Rektör Orbay’ın 2. Dönem Stratejisi Nitelik Ve Kapasite Gelişimi

Amasya Üniversitesi Rektörlüğü’ne tekrar atanan Prof. Dr. Metin Orbay, “Şehzadeler Şehri Amasya’da rektörlük yapmak bir onurdur’’ dedi.

Rektör Orbay’ın 2. Dönem Stratejisi Nitelik Ve Kapasite Gelişimi

Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda ‘Geçmişte ne yaptık? Gelecekte ne yapacağız?’ başlıklı bir sunum yapan Prof. Dr. Orbay, Amasya Üniversitesinin dört yıl içinde aldığı yolu anlattı.

İlk rektörlük döneminde Amasya Üniversitesi’nin fiziki, akademik, idari yapısını büyük ölçütlerde geliştirdiklerini, yeni süreçte ise nitelik ve kapasite gelişimine odaklanacaklarını vurgulayan Metin Orbay, “Çalışma arkadaşlarımın geniş katılımı, güven ve desteği, YÖK Başkanımız ve YÖK Genel Kurul üyelerimizin teveccühü ve Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ve onayı sonucunda Amasya Üniversitesi Rektörlüğü’ne yeniden atandım. Geçen dört yıllık süreçte özlük haklarını hakça uyguladığımızı, olaylara ve kişilere karşı önyargısız yaklaştığımızı, farklılıkları zenginlik gördüğümüzü ve bu yönde taviz vermeden çalıştığımızı düşünüyorum. Yeni hedeflerimize hep birlikte yürüyeceğiz. Çalışmalarımızı belli bir stratejik plan ekseninde sürdürüyoruz. 2015-2019 stratejik planımızda var olan göstergeleri hayata geçirmek için çalışacağız. Bunlar nedir? Odağında üniversitemizin olduğu sempozyum, çalıştay gibi bilimsel çalışmaları ön plana çıkaracağız. Program bazında akreditasyonu başlatacağız. Disiplinlerarası çalışmalara odaklanacağız. Uluslararası düzeyde hareketlilik bazında iyi giden ivmeyi daha da hızlandıracağız. Yeni programlar açmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Üniversite ve araştırma merkezlerinin ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel performanslarını sıralayan sistemlerinin incelendiğinde Amasya Üniversitesi’nin her geçen yıl hızla üst sıralara yükseldiğini, önemli uluslararası değerlendirme sistemlerinden olan webometric verilerine göre dünyadaki üniversiteler arasında 2012 yılında 11 bin 58’inci sırada yer alırken 2015 yılının ilk değerlendirme raporunda 6 bin 827’nci sıraya yükseldiğini anımsatan Orbay, “Üniversitemiz gelecekte çok daha iyi yerlere ulaşacak ve bunu hep beraber gerçekleştireceğiz. Seçimler geride kaldı. Seçim sürecinde bize destek veren, vermeyen herkese eşit mesafedeyiz. Ülkemizin, üniversitemizin gelişmesine hizmet etmeye devam edeceğiz. Rektörlüğe ikinci defa atanmam konusunda verilen bu kararın ülkemize ve üniversitemize bir kez daha hayırlı olmasını dilerken, bizden desteklerini esirgemeyen tüm akademik ve idari personelimizle birlikte Amasya Milletvekillerimiz Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı ile Dr. Avni Erdemir’e ve aziz Amasya halkına bir kez daha teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Metin Orbay eşi Doç. Dr. Keziban Orbay ile programın ardından verilen kokteylde tebrikleri kabul etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da hareketli hafta

1 Samsunspor'da hareketli hafta

İstanbul'da bir Samsunspor zirvesi daha

2 İstanbul'da bir Samsunspor zirvesi daha

Çağrı gitmek istiyor

3 Çağrı gitmek istiyor

Altyapıda Gümüşdağ sesleri

4 Altyapıda Gümüşdağ sesleri

Oy kullandığınız sandıktan hangi parti ne kadar oy aldı?

5 Oy kullandığınız sandıktan hangi parti ne kadar oy aldı?

BAL'da yabancı şoku... Statü mü değişiyor?

6 BAL'da yabancı şoku... Statü mü değişiyor?

 Samsun'dan 2 kadın vekil

7 Samsun'dan 2 kadın vekil

Başkan Genç'in acı günü

8 Başkan Genç'in acı günü

Oylar Uyanık'a!

9 Oylar Uyanık'a!

Samsun'da oteldeki cinayetin şüphelileri serbest bırakıldı

10 Samsun'da oteldeki cinayetin şüphelileri serbest bırakıldı