Müdürler görevlerine dönüyor

Türk Eğitim-Sen Samsun Başkanı Levent Kuruoğlu, müdür atamaları sonrası mahkemece verilen göreve iade kararının bugünden itibaren uygulanmaya başlanacağını söyledi

Müdürler görevlerine dönüyor

Kamuoyunda çok tartışılan okul müdürü atamaları ile ilgili verilen iptal kararları uygulanmaya başlıyor. Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, bugünden itibaren okul müdürlerinin görevlerine dönmeye başlayacağını ifade etti.

UYDURMA PUANLAR VERİLDİ
Yapılan puanlamalarla Samsun da 190 dan fazla okul müdürünün görevden alındığını kaydeden Kuruoğlu, Müdür yardımcıları ile birlikte 10 binleri bulan bir idareci kıyımı yaşanmıştı. Ardından verilen puanların haksız olduğu ile ilgili dava açtık. Bu davaları kazandık. Fakat idare yeniden puanlama yaparak, uydurma puanlar verdi ve mahkeme kararının arkasından dolanmaya çalıştı dedi

MAHKEMEDEN YENİ KARAR
Gelişmelerin üzerine Samsun 1. İdare Mahkemesi nden yeni bir karar çıktığını belirten Kuruoğlu, Kararda okul müdürlerine verilen puanların haksız olduğu, 75 puanın altında verilemeyeceği ve mahkeme kararlarının uygulanması gerektiği belirtildi. Bunun üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, kararname çıkarttı ve ilk olarak yarın (bugün) Mithat Paşa Anadolu Lisesi nden başlamak üzere okul müdürlerimizin tamamına yakınını görevlerine geri atadı diye konuştu.

UMARIM FETRET DÖNEMİ BİTER
Yaşananları haksızlık olarak niteleyen Kuruoğlu, Bu dönem haksızlık dönemiydi. Güçlünün mazlumu ezmeye çalıştığı bir dönemdi. Umarım kalan bazı davalarda da yürütmeyi durdurma kararı çıkar ve bu fetret dönemi sona erer ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

4 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

5 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

6 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Ağır ceza geliyor

7 Ağır ceza geliyor

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

8 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

9 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Kaybedersek canımız yanar

10 Kaybedersek canımız yanar