Gezi nin palalısı tanık polisin söylediğini beğenmeyince!...

Gezi eylemleri sırasında Talimhane de yaşanan olaylar sırasında elinde palayla göstericilere saldıran Sabri Çelebi nin yargılandığı davada, polis memuru Ramazan Ezen tanık sıfatıyla dinlendi.

Gezi nin palalısı tanık polisin söylediğini beğenmeyince!...

Olay sırasında Taksim de görevli olduğunu anlatan Ezen, Bana doğrudan sanıklar tarafından ve Gezi eylemcileri tarafından bir saldırı olmadı. Ancak sanık Sabri Çelebi nin müdürümüz Kayhan Şahan a saldırdığına tanık oldum. Elinde palayı sürekli sağa sola sallıyordu dedi. Tanık polisin bu beyanı üzerine sanık Sabri Çelebi, tanık polise Senin DHKPC yle bir alakan var mı? dedi. 

TANIK POLİS DİNLENDİ

İstanbul Adalet Sarayı nda bulunan İstanbul 53. Asliye Ceza Mahkemesi nde görülen 6. duruşmada tutuksuz sanık Sabri Çelebi hazır bulundu. Diğer 3 sanık katılmadı. Müştekileri ise avukatları temsil etti. Duruşmada ilk olarak tanık polis memuru Ramazan Ezen dinlendi. 

GEZİ EYLEMCİLERİNİN DOĞRUDAN HEDEFİ BİZ POLİSLER DEĞİLDİK

Ezen, Gezi eylemleri nedeniyle Taksim ve civarında görevli olduğunu anlatarak, Divan Oteli nin önündeydik. Bir ara imdat sesleri duyduk. Müdürümüz Kayhan Şahan, ben ve diğer polis memuru Ahmet Yeşilkaya olay yerine gittik. İki grup birbirlerine saldırıyordu. Gezi eylemcileri masa üzerindeki eşyaları ve sandalyeleri atıyorlardı. Huzurdaki sanığın elinde pala vardı. Yanındakilerin elinde ise beyzbol sopasına benzer aletler vardı. Birbirlerine saldırıyorlardı. Ben elinde sopa olan kişileri engellemeye çalıştım. Müdürümüz de sanıkla ilgileniyordu. Bu arada müdürümüz elinden yaralandı. Arada kaldığımız için Gezi eylemcileri tarafından atılan sandalyelere maruz kaldık. Gezi eylemcilerinin doğrudan hedefi biz polisler değildik. Müdürümüzün yaralanması ve bulduğumuz bir fırsatta sanıkları olay yerinden uzaklaştırdık dedi.

SABRİ ÇELEBİ BİR EYLEMCİYİ BOĞAZINDAN YARALADI

Tanık polisin Olaylar sırasında bir gezi eylemcisinin Sabri Çelebi tarafından boğazından yaralandığını da gördüm demesi üzerine Çelebi nin avukatı Turan Öner tanığa Sen olayı gördün mü? diye sordu. Tanık polis Şu an yüz kişiyi getirseniz, ben boğazından yaralanan o kişiyi teşhis edebilirim dedi. Çelebi nin avukatının , Eylemciler polislere de saldırdı mı? diye sorması üzerine tanık polis, Bana doğrudan sanıklar tarafından ve Gezi eylemcileri tarafından bir saldırı olmadı. Ancak sanık Sabri Çelebi nin müdürümüz Kayhan Şahan a saldırdığına tanık oldum. Elinde palayı sürekli sağa sola sallıyordu dedi. 

SANIKTAN TANIK POLİSE: SENİN DHKPC YLE BİR ALAKAN VAR MI?

Tanık polisin bu beyanı üzerine sanık Sabri Çelebi, tanık polise Senin DHKPC yle bir alakan var mı? diye seslendi. Bu sözü duymayan mahkeme hakimi duruşmaya devam ederken, müşteki avukatı Hacer Yılmaz müdahale ederek, sanığın tanığa sarf ettiği sözün kayda geçmesini istedi. Hakimin ben duymadım demesi üzerine duruşma salonunda tartışma çıktı. 

DURUŞMADA TARTIŞMA ÇIKTI

Sanık avukatı, müşteki avukatına Sen provakatörlük yapıyorsun , müşteki avukatı ise Duruşmayı siz mi yönetiyorsunuz dedi. Daha sonra söz alan sanık Sabri Çelebi, Evet bu soruyu tanığa ben sordum deyince tanığa sarf edilen söz tutanağa geçirildi. Tanık polis bunun üzerine Şaka mı bu. Ben Rizeliyim. Polis memuruyum. DHKPC li diyecek kadar düştünüz mü? dedi. 

Daha sonra taraf avukatlarının tüm tanıkların dinlenmesinin ardından beyanda bulunacaklarını belirtmesi üzerine duruşma Ekim ayına ertelendi. 

İDDİANAMEDE SANIKLARIN 27 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR 

4 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede şüpheliler Sabri Çelebi, Ahmet Girgin, Şeyhmus Kırmızı ve Murat Ertik in Kasten yaralama ve Görevi yaptırmamak için direnme suçlarından 9 yıl 9 aydan, 27 yıla kadar hapsi talep ediliyor. EN ÇOK OKUNANLAR

Yolun karşısına geçmek isterken canından oldu

1 Yolun karşısına geçmek isterken canından oldu

Torpil atma meselesi iki aile arasında kavgaya döndü: 9 yaralı

2 Torpil atma meselesi iki aile arasında kavgaya döndü: 9 yaralı

Koyun sürüsünü otomobil çarptı: 22 koyun telef oldu

3 Koyun sürüsünü otomobil çarptı: 22 koyun telef oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Tayyip amca çaya bekleriz' pankartına kayıtsız kalmadı

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Tayyip amca çaya bekleriz' pankartına kayıtsız kalmadı

D-100'de tır devrildi, sebzeler yola saçıldı

5 D-100'de tır devrildi, sebzeler yola saçıldı

Malatya'da 2 ayrı olayda 2 kişi yaralandı

6 Malatya'da 2 ayrı olayda 2 kişi yaralandı

Koç Okulu Nazmi Zehra İyibilir Ortaokulu ile buluştu

7 Koç Okulu Nazmi Zehra İyibilir Ortaokulu ile buluştu

Öğretim Üyesi Savaş Eğilmez: 'Terörün meşruiyet sembolü Kandil'

8 Öğretim Üyesi Savaş Eğilmez: 'Terörün meşruiyet sembolü Kandil'

Avrupa ikincisi Fadime'den İl Müdürü Demir'e ziyaret

9 Avrupa ikincisi Fadime'den İl Müdürü Demir'e ziyaret