Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Yoğun bakımdaki Mutlu Kaya nın uyandırılma süreci başladı

Diyarbakır ın Ergani İlçesi nde, evinde başından tabancayla vurularak ağır yaralanarak yoğun bakımda tedavisi süren, kamuoyunda katıldığı ses yarışmasıyla tanınan 19 yaşındaki Mutlu Kaya yı uyandırma süreci başladı.

Yoğun bakımdaki Mutlu Kaya nın uyandırılma süreci başladı

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan Sesi Çok Güzel adlı ses yarışmasına katıldıktan sonra adını duyuran Mutlu Kaya, ailesi ile birlikte yaşadığı Diyarbakır ın Ergani İlçesi nde Pazartesi gecesi evinde bulunduğu sırada başından tabanca ile vurularak ağır yaralandı.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne kaldırılan Kaya, burada yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı verirken, Kaya yı vurduğu gerekçesiyle eski erkek arkadaşı 26 yaşındaki Veysi Ercan, önceki gün tutuklandı.

Sesi Çok Güzel ses yarışmasının jüri üyesi olan ve Mutlu Kaya yı Ergani den alarak İstanbul a götüren ünlü sanatçı Sibel Can, dün geldiği Diyarbakır da Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne giderek yaralı genç kızı yoğun bakımda ziyaret etmişti. Sibel Can, İnşallah her şey iyi olacak. Mutlu için dua edelim açıklamasında bulundu. Mutlu Kaya nın doktoru Ulaş Aktaş, genç kızın beyninde oluşan ödemin büyük ölçüde gerilediğini ve bu sabahtan itibaren uyandırma sürecinin başlayacağını söyledi.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi nden bugün Mutlu Kaya nın sağlık durumuna ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, Genel durumunda değişiklik yok. Solunum cihazına bağlı olarak takip ediliyor. Sedatif ilaçları kesilerek uyandırma sürecine geçildi. Bu süreç 24 saat ile 1 hafta arasında devam edebiliyor denildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Samsun Haber Samsunda korkutan kaza Otomobil yan yattı

4 Samsun Haber: Samsun'da korkutan kaza! Otomobil yan yattı

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

5 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Samsunlu şehide son görev

6 Samsunlu şehide son görev!

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

7 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Öyle kolay olmadı

8 Öyle kolay olmadı...

Samsun merkezli FETÖ operasyonu 15 gözaltı

9 Samsun merkezli FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Ağrıdan acı haber 2 asker şehit, 4 yaralı

10 Ağrı'dan acı haber: 2 asker şehit, 4 yaralı