Yoğun bakımdaki Mutlu Kaya nın uyandırılma süreci başladı

Diyarbakır ın Ergani İlçesi nde, evinde başından tabancayla vurularak ağır yaralanarak yoğun bakımda tedavisi süren, kamuoyunda katıldığı ses yarışmasıyla tanınan 19 yaşındaki Mutlu Kaya yı uyandırma süreci başladı.

Yoğun bakımdaki Mutlu Kaya nın uyandırılma süreci başladı

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan Sesi Çok Güzel adlı ses yarışmasına katıldıktan sonra adını duyuran Mutlu Kaya, ailesi ile birlikte yaşadığı Diyarbakır ın Ergani İlçesi nde Pazartesi gecesi evinde bulunduğu sırada başından tabanca ile vurularak ağır yaralandı.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne kaldırılan Kaya, burada yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı verirken, Kaya yı vurduğu gerekçesiyle eski erkek arkadaşı 26 yaşındaki Veysi Ercan, önceki gün tutuklandı.

Sesi Çok Güzel ses yarışmasının jüri üyesi olan ve Mutlu Kaya yı Ergani den alarak İstanbul a götüren ünlü sanatçı Sibel Can, dün geldiği Diyarbakır da Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne giderek yaralı genç kızı yoğun bakımda ziyaret etmişti. Sibel Can, İnşallah her şey iyi olacak. Mutlu için dua edelim açıklamasında bulundu. Mutlu Kaya nın doktoru Ulaş Aktaş, genç kızın beyninde oluşan ödemin büyük ölçüde gerilediğini ve bu sabahtan itibaren uyandırma sürecinin başlayacağını söyledi.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi nden bugün Mutlu Kaya nın sağlık durumuna ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, Genel durumunda değişiklik yok. Solunum cihazına bağlı olarak takip ediliyor. Sedatif ilaçları kesilerek uyandırma sürecine geçildi. Bu süreç 24 saat ile 1 hafta arasında devam edebiliyor denildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

4 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

5 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Hizmet yoksa oy da yok

6 Hizmet yoksa oy da yok

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

7 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

8 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

9 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

10 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!