Evinde 340 Adet Uyuşturucu Hap Ele Geçen Şahsın Yargılanması

Samsun’da evinde yapılan aramada 340 adet extacy uyuşturucu hap ile yakalanınca tutuklanan şahsın yargılanmasına başlandı.

Evinde 340 Adet Uyuşturucu Hap Ele Geçen Şahsın Yargılanması

 İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi’nde yaklaşık 4.5 ay önce meydana gelen olayda, Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri alınan istihbarat doğrultusunda 34 yaşındaki N.A.’ya ait eve baskın düzenledi. Evde yapılan aramada 4 ayrı poşet içinde 340 adet extacy uyuşturucu hap ele geçti. Olayla ilgili gözaltına alınarak tutuklanan N.A.’nın yargılanmasına başlandı. Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık N.A., kendini savunarak, Ben C.B.’ye 4 bin 500 lira borç para verdim. C.B. de bana borcunu ödeyemeyince söz konusu uyuşturucu hapları verdi. Bu hapları bana rehin olarak verdi. Paramı alınca geri verecektim. Kimseye uyuşturucu satmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum dedi.

Başka bir suçtan tutuklu bulunduğu cezaevinden duruşmaya tanık olarak getirilen C.B. ise verdiği ifadede, N.A. benim akrabam olur. Kendisinden 4 bin 500 lira para almadım. Uyuşturucu hap da satmadım. Kendisine uyuşturucu hapta vermedim. Benim evimde arama yapıldı ve hiç bir suç unsuru bulunmadı. N.A., bana kendisinde uyuşturucu hap olduğundan bahsetti ancak ben kendisine nasihat ettim. Uyuşturucu satmak için benden yardım istemişti. Bana satmak uçun uyuşturucu hap aldığını söyleyince ben de kendisine hapları aldığı yere geri vermesini söyledim. N.A., bana hayatında 10 lira vermedi. 4 bin 500 lira niye versin? diye konuştu.

Savcı mütalaasını açıklayarak N.A.’nın uyuşturucu ticareti yapmak suçundan cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatı yazılı savunma yapmak üzere süre isteyince duruşma karar verilmek üzere ertelendi.EN ÇOK OKUNANLAR