’Fue’ Saç Ekim Yöntemi İle Kellikten Kurtulmak Mümkün

Medical Park Samsun Hastanesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nden Opr. Dr. Ayhan Turhan, FUE(follicular unit extraction) tekniğinin günümüzde en sık kullanılan saç ekim yöntemlerinden birisi olduğunu söyledi.

’Fue’ Saç Ekim Yöntemi İle Kellikten Kurtulmak Mümkün

FUE tekniği kelime anlamı olarak kıl kökünün tek tek alım şeklini tarif etmekte olduğunu söyleyen Opr. Dr. Ayhan Turhan, “FUE tekniği hem sac alınan alanda iz bırakmaması hem de elde edilen başarılı sonuçlar nedeniyle günümüzde en sık kullanılan saç ekim yöntemlerinden birisidir. FUE yönteminde iyileşme hızı çok daha hızlıdır. FUE yöntemindeki teknik saç köklerinin ense ya da vücudun başka bölgelerinden 0,7-1 milimetrelik çok ince tüp seklinde uçlar ile tek tek alınması işlemidir. Eski yöntemlerden en önemli farkı ense kısmında dikiş izinin oluşmaması ve iyileşmenin daha hızlı olmasıdır. Özellikle verici alan esnekliğinin yetersiz olduğu kişilerde çözüm sağlayıcı bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Kronik rahatsızlığı olmayan, saç alınacak sahada ekim için yeterli saçı bulunan, ekim yapılacak sahada herhangi bir deri rahatsızlığı bulunmayan erişkinler saç ektirebilir. Bu konuda ilk başvuracağınız tabi ki estetik ameliyatlar konusunda uzmanlaşmış estetik ve plastik cerrahi uzmanıdır” diye konuştu.

“72 SAAT SONRA EKİM YAPILAN BÖLGE DAHİL SAÇLAR YIKANABİLİR”

FUE yöntemi ile yapılan ekim sonrası ilk gece ve sonrasında ağrı olmayacağını söyleyen Turhan “Ağır ve stresli durumlardan, spor yapmaktan kaçınılmalıdır. Uyku pozisyonlarından sac ekim bölgesi etkilenmemektedir. İstediğiniz pozisyonda uyuyabilirsiniz. Ensenizde herhangi bir damar veya sinir kesilmediği için kalıcı iz, uyuşukluk ya da gerginlik olması beklenmez. Saç ekiminden 72 saat sonra ekim yapılan bölge dahil saçlar yıkanabilir. Saçın yıkanabilmesi için önce bakım losyonu uygulanması gerekir, ardından sac ekimine özel şampuanla yıkanır. Özellikle ilk 3 gün ekim yapılan bölgeye darbe gelmemelidir, daha sonraki dönemlerde de aynı özen gösterilmelidir. İlk 1 ay dışarı çıkarken güneşten koruyucu şapka kullanılmalıdır, 3 ay havuza ve denize başınızı sokmayacak şekilde girmesini öneriyoruz” dedi.

“3 AY SONRA EKİLEN KÖKLERDEN YENİ SACLAR ÇIKMAYA BAŞLAR”

Saç ekiminden 15 gün ila 1 ay içinde ekilen saçların büyük kısmı döküleceğini söyleyen Turhan, “3 ay sonra ekilen köklerden yeni saclar çıkmaya başlar. Ense ve kulak üzerindeki saçlı deride bulunan saçlar erkek tipi kelliklerde genetik olarak dökülmemeye kodlu oldukları için bu bölgeden alınarak ekilen saçlarda dökülmezler” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Ünlü iş adamı Samsun'da hayatını kaybetti

1 Ünlü iş adamı Samsun'da hayatını kaybetti

Samsun'da bir tabanca ortalığı karıştırdı

2 Samsun'da bir tabanca ortalığı karıştırdı

Baykal'ın tedavisi Samsunlu cerrahın kontrolünde

3 Baykal'ın tedavisi Samsunlu cerrahın kontrolünde

Samsun'da belediye binasında intihar girişimi!

4 Samsun'da belediye binasında intihar girişimi!

Samsun'da korkunç ölüm!

5 Samsun'da korkunç ölüm!

Benimle birlikte kulübede oturur

6 Benimle birlikte kulübede oturur

Kendisi istemiş

7 Kendisi istemiş

Askeri üsse saldırı: 41 ölü

8 Askeri üsse saldırı: 41 ölü

Tavukçulukta kafalar karıştı

9 Tavukçulukta kafalar karıştı

Samsun'da Gürcü baskını!

10 Samsun'da Gürcü baskını!