‘HAYIR ÇARŞISI’ KAVAK TA

Atakum Belediyesi, Hayır Çarşısı projesi aracılığıyla diğer ilçelere de destek vermek için düğmeye bastı.

‘HAYIR ÇARŞISI’ KAVAK TA

Atakum Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kısa sürede hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında sağlam bir gönül köprüsü haline gelen Hayır Çarşısı projesi, Samsun un diğer ilçelerine de uzandı. Hayır Çarşısı projesi kapsamında Atakum ilçesindeki mahallelerde hizmet veren mağazaların aynısı Kavak ilçesinde açıldı. Açılışa Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Hasan Basri Kurt, AK Parti Atakum İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hamza Macit, Atakum Belediyesi ve Kavak Belediyesi Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULUYOR
Atakum İlçesinde kurulan gönül köprüsünü gelen talepler doğrultusunda diğer ilçelere de taşımak istediklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum halkının büyük ilgi gösterdiği Hayır Çarşısı projesi ile sağlam bir gönül köprüsü kuruldu. Bu köprü aracılığı ile ilçemizde çok sayıda ihtiyaç sahibi vatandaşımızın yüzünü güldürdük. Hayırsever vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi karşısında elimizde ciddi miktarda kıyafet yardımı oluştu. Bu kıyafetleri şehrimizin diğer ilçelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için harekete geçtik. Bu kapsamda Kavak İlçesinde mağazamızı açtık. Gelen talepler üzerine diğer ilçelerimizde de aynı uygulamayı yapmaya hazırız. Projemize destek vererek bizi ilçe sınırları dışına da yardım ulaştırma konusunda teşvik eden Atakum halkına teşekkür ediyorum. Asarcık İlçesinin ardından bugün Kavak İlçesinde açılan mağazamızı gelen talepler üzerine diğer ilçelerimize de taşıyacağız” dedi.

TAŞÇI YA TEŞEKKÜR
Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci konuşmasında paylaşmanın önemine dikkat çekerek, Yardımlaşma ve paylaşma bizim kültürümüzde var. Bu kültürden hareketle Atakum ilçesinden Kavak ilçesine uzanan bu hayır adımı örnek olmalı ifadelerini kullandı.
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ya teşekkür eden Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Hayır Çarşısı, Atakum ilçesinde hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle büyüyen ve belediyecilik adına önemli bir çalışma. Başkan Taşçı yı bu çalışmasından dolayı kutluyor, ilçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmasına imkan sunduğu için teşekkür ediyorum. Bizim kültürümüzün en önemli parçalarından birisi de paylaşmaktır. Komşusu açken tok yatanlardan olmadığımızı bir kez daha görmüş ve göstermiş olduk diye konuştu.

KURT TAN SOSYAL BELEDİYECİLİK VURGUSU
Atakum ilçesi ile Kavak ilçesi arasında kurulan hayır köprüsünün öneminden bahseden AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Hasan Basri Kurt, Toplum olarak temel güç kaynaklarımızdan birisi de birlik ve beraberliğimizdir. Bu birlik ve beraberlikten hareketle hayata geçirilen Hayır Çarşısı’nın, Kavak ilçesinde mağaza açmasını önemsiyorum. Atakum ilçesindeki hayırseverlerin destekleriyle toplanan yardımların Kavak ilçesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına imkan sağlayan Başkan Taşçı yı kutluyorum. Sosyal belediyecilik adına önemli bir çalışma gerçekleştiriliyor şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

3 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

 Kaldırım, resmen aday adayı

4 Kaldırım, resmen aday adayı

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

5 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsunspor'da moraller düzeldi

7 Samsunspor'da moraller düzeldi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

8 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

9 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Kim oynayacak?

10 Kim oynayacak?