Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Özden: “Tarımsal Kalkınmaya Verdiğimiz Destek 45 Kat Arttı”

AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Kamuran Özden, Samsun’da tarımsal kalkınma kooperatiflerine verdikleri kredi desteğinin 13 yılda 45 kat arttığını söyledi.

Özden: “Tarımsal Kalkınmaya Verdiğimiz Destek 45 Kat Arttı”

Seçim çalışmalarına memleketi Terme ilçesindeki 12 mahallede vatandaş ve esnafları ziyaret ederek devam eden AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Kamuran Özden, Türkiye’nin AK Parti hükümetiyle çağ atladığını söyledi. Hükümet olarak tek hedeflerinin 2023 yılında Türkiye’nin dünyanın en büyük 10’uncu ekonomisi olmasını sağlamak olduğunu dile getirdi. Tarımı, sanayiyi, ticareti, küçük esnafı desteklediklerini belirten Özden, “Samsun’da Tarımsal kalkınma kooperatiflerine verdiğimiz kredi desteği 13 yılda 45 kat arttı. 1990-2002 yıllarında 4 kooperatife 897 bin TL destek verilirken 2003-2015 yıllarında 32 kooperatife 40 milyon 200 bin TL destek yaptık. Sertifikalı tohum ve fidan üretimini ilk kez destek kapsamına aldık. 10 yılda sertifikalı tohum fidan kullanan üreticilerimiz yaklaşık 6 milyon TL ödedik” dedi.

“2006 YILINDA TARIM SİGORTALARI UYGULAMASINI BAŞLATTIK”

Doğal afetlerin tarıma ve üreticiye zarar verdiğini söyleyen Özden, “Doğal afetlerden etkilenen üreticilerimizin mağduriyetini gidermek için 2006 yılında Tarım Sigortaları uygulamasını başlattık. Poliçe bedelinin yüzde 50’sini hibe olarak karşıladık. Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) ile sadece 2006-2008 yıllarında yaklaşık 80 bin fındık aldık ve karşılığında 312 milyon 200 bin TL çiftçimize ödeme yaptık. Önümüzdeki dönemde ise verimli topraklara sahip olan Samsunumuzda tarıma dayalı sanayiyi geliştirmek için çalışacağız” diye konuştu.

Özden:EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda esrarengiz olay

1 Samsun'da esrarengiz olay

 Fındıkta fiyat umudu

2 Fındıkta fiyat umudu

Samsunspor Teknik Direktör Özköylü Hep aynı yenilgiler

3 Samsunspor Teknik Direktör Özköylü: Hep aynı yenilgiler

Samsundaki kazada sürücü parçalanan tırdan sağ çıktı

4 Samsun'daki kazada sürücü parçalanan tırdan sağ çıktı

Kabus gibi

5 Kabus gibi

Samsunsporda yenilerin hepsi oynadı

6 Samsunspor'da yenilerin hepsi oynadı

Samsunda hamsi fiyatları şok etti

7 Samsun'da hamsi fiyatları şok etti

 Samsunun tarihi siliniyor

8 Samsun'un tarihi siliniyor

Palamut bolluğu hamsiyi etkiledi

9 Palamut bolluğu hamsiyi etkiledi

 Tekstil esnafı zorda

10 Tekstil esnafı zorda