Canik ten eğitime dev yatırım

Canik Belediyesi tarafından İnönü İlkokulu ve Ortaokulu na yapılan toplam 552 bin lira tutarındaki eğitim yatırımı düzenlenen törenle açıldı.

Canik ten eğitime dev yatırım

Canik Belediyesi nin İnönü İlkokulu ve Ortaokulu nda yaptığı hizmetler düzenlenen törenle açıldı. 185 kişilik konferans salonu, 2 adet sınıf, çok amaçlı salon, basketbol sahası, okul bahçesi karo kaplaması, bahçe istinat duvarları, bahçe demir korkulukları, nöbetçi kulübesi, okul giriş kapıları, dış cephe boyası gibi toplam 552 bin lira tutarındaki yatırımların açılışı için okul bahçesinde düzenlenen törene Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Başkan Yardımcısı Alican Usta, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Açılış öncesi konuşan Okul Müdürü Mustafa Gram, okullarına önemli yatırımlar gerçekleştiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç e teşekkür etti. 

EĞİTİME 35 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Konuşmasında kendisinin de bir eğitimci olduğunu hatırlatan Başkan Osman Genç, Bilginin en değerli sermaye olduğu 21. Yüzyılda, çağa uygun bir belediyecilik yapıyoruz. Bir belediye olarak eğitim asli görevimiz olmamasına rağmen ilçemizde 2004 yılından bugüne kadar 8 milyon lirası teknolojik olmak üzere yaklaşık 35 milyon TL kaynak aktararak eğitim yuvalarımıza önemli yatırımlar yaptık. İlçemizin dışında neresi olursa olsun bize eğitimle ilgili gelen hiç bir talebi geri çevirmedik. Çünkü eğitim olmadan gelecek olmaz. İnönü İlkokulu ve Ortaokulu nda yaptıklarımız, bugüne kadar onlarca okulumuzda yaptıklarımızdan sadece biri diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Genç, Canik Belediyesi tarafından okulda yapılan eğitim yatırımlarının açılışını gerçekleştirdi. Başkan Genç ve beraberindekiler daha sonra açılışı yapılan yatırımları gezdi ve inceledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

1 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

2 Elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Adanada üçüncü Hero gözaltısı

3 Adana'da üçüncü 'Hero' gözaltısı

Katarlı turist çocuk Uludağda kayboldu

4 Katarlı turist çocuk Uludağ'da kayboldu

Sarayda Feci Kaza, 1i Ağır 3 Yaralı

5 Saray'da Feci Kaza, 1'i Ağır 3 Yaralı

Kuşadasında gece yarısı denize giren bir kişi boğuldu

6 Kuşadası'nda gece yarısı denize giren bir kişi boğuldu

Sandıklıda sabaha karşı kortutan yangın

7 Sandıklı'da sabaha karşı kortutan yangın

Başkentte alkollü şahıs, atık suların aktığı dereye düştü

8 Başkent'te alkollü şahıs, atık suların aktığı dereye düştü

Çavdarhisar Aizanoi Antik Kentinde Senfonik Türküler konseri

9 Çavdarhisar Aizanoi Antik Kenti'nde 'Senfonik Türküler' konseri

Protokolü Roma dönemine ait kıyafetleriyle karşılayıp dans ettiler

10 Protokolü Roma dönemine ait kıyafetleriyle karşılayıp dans ettiler