Sampa’nın yükselişi sürüyor

Sampa Otomotiv, TİM tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firması arasında, genel sıralamada 302 nci sıradan 265 e, sektör bazlı sıralamada ise 46 dan 35 inci sıraya yükseldi

Sampa’nın yükselişi sürüyor

Avrupa ve ABD menşeili bir çok ağır vasıta, otobüs, çekici ve dorse markalarına uyumlu yedek parça üretimini, tedariğini ve 116 ülkeye pazarlamasını yapan Türkiye’nin global markası Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firması arasında, genel sıralamada 302. sıradan, 265. sıraya, sektör bazlı sıralamada ise 46. sıradan, 35. sıraya yükseldi. 2023 yılı Türkiye ihracat hedefinin binde birini üstlenerek, ülkemiz ihracatına ve ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen Sampa Otomotiv, bu hedefine emin adımlarla ilerlediğinin sinyallerini verdi. 

EMEĞİN, ALIN TERİNİN KARŞILIĞI
Kazanılan bu başarılarda, en büyük emeğin, alın terini hiç yılmadan, Sampa’nın gelişimine ve bu ülkenin ekonomisine katkı sağlamaya adamış değerli çalışanlara ait olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Altuncu, hedeflere ulaşmada, kendilerinin en büyük destekçisinin, kuruluşundan bugüne sahip oldukları, başarıya odaklanma ve ne olursa olsun hedeflerine ulaşmadaki istekli çalışmanın, büyük pay sahibi olduğunu söyledi.

GLOBAL HAREKET ÖNEMLİ
1994 yılında kurulan, merkezi Samsun’da Organize Sanayi Bölges nde bulunan Sampa’nın dünyanın farklı coğrafyalarında (Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Rusya, Kazakistan, Nijerya, Güney Afrika, ABD, Çin ve İrlanda) ofisleri, depoları ve işbirlikleri bulunuyor. Dünyada global olabilmek için yerel düşünüp, global hareket etmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Altuncu, 2015 yılı içerisinde yeni iş birlikleriyle ofis ve depolarınının sayısını arttırmayı hedeflediklerini dile getirdi. 

Yeni yatırımlarıyla sürekli büyüyen ve gelişen SAMPA Otomotiv, bin 100’ün üzerinde çalışan sayısına ulaşarak Samsun ve Türkiye ekonomisine sağladığı istihdam katkısı sonucu Samsun da en fazla istihdam sağlayan şirket ödülü sahibi. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni kınadı

1 Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni kınadı

Akhisar Devlet Hastanesine suda doğum ünitesi açılıyor

2 Akhisar Devlet Hastanesine suda doğum ünitesi açılıyor

Kışla'da yangın: 7 asker zehirlendi

3 Kışla'da yangın: 7 asker zehirlendi

Alacağını çalarak aldı, güvenlik kameralarından yakalandı

4 Alacağını çalarak aldı, güvenlik kameralarından yakalandı