Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Sampa’nın yükselişi sürüyor

Sampa Otomotiv, TİM tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firması arasında, genel sıralamada 302 nci sıradan 265 e, sektör bazlı sıralamada ise 46 dan 35 inci sıraya yükseldi

Sampa’nın yükselişi sürüyor

Avrupa ve ABD menşeili bir çok ağır vasıta, otobüs, çekici ve dorse markalarına uyumlu yedek parça üretimini, tedariğini ve 116 ülkeye pazarlamasını yapan Türkiye’nin global markası Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firması arasında, genel sıralamada 302. sıradan, 265. sıraya, sektör bazlı sıralamada ise 46. sıradan, 35. sıraya yükseldi. 2023 yılı Türkiye ihracat hedefinin binde birini üstlenerek, ülkemiz ihracatına ve ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen Sampa Otomotiv, bu hedefine emin adımlarla ilerlediğinin sinyallerini verdi. 

EMEĞİN, ALIN TERİNİN KARŞILIĞI
Kazanılan bu başarılarda, en büyük emeğin, alın terini hiç yılmadan, Sampa’nın gelişimine ve bu ülkenin ekonomisine katkı sağlamaya adamış değerli çalışanlara ait olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Altuncu, hedeflere ulaşmada, kendilerinin en büyük destekçisinin, kuruluşundan bugüne sahip oldukları, başarıya odaklanma ve ne olursa olsun hedeflerine ulaşmadaki istekli çalışmanın, büyük pay sahibi olduğunu söyledi.

GLOBAL HAREKET ÖNEMLİ
1994 yılında kurulan, merkezi Samsun’da Organize Sanayi Bölges nde bulunan Sampa’nın dünyanın farklı coğrafyalarında (Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Rusya, Kazakistan, Nijerya, Güney Afrika, ABD, Çin ve İrlanda) ofisleri, depoları ve işbirlikleri bulunuyor. Dünyada global olabilmek için yerel düşünüp, global hareket etmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Altuncu, 2015 yılı içerisinde yeni iş birlikleriyle ofis ve depolarınının sayısını arttırmayı hedeflediklerini dile getirdi. 

Yeni yatırımlarıyla sürekli büyüyen ve gelişen SAMPA Otomotiv, bin 100’ün üzerinde çalışan sayısına ulaşarak Samsun ve Türkiye ekonomisine sağladığı istihdam katkısı sonucu Samsun da en fazla istihdam sağlayan şirket ödülü sahibi. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

2 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

3 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

4 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Hasret sona ersin

5 Hasret sona ersin

Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

6 Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

7 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Zonguldakta amatör maçta tekme tokat kavga

8 Zonguldak'ta amatör maçta tekme tokat kavga

Lovelette kahkaha tufanı

9 Lovelet'te kahkaha tufanı

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

10 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar