Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Onlar İlkadım ın altın kızları

Yıldızlar Türkiye Tekvando Şampiyonasında birbirinden zorlu rakipleri devirmeyi başararak kilolarında Türkiye şampiyonları olmayı başaran İlkadım Belediyespor Kulübü sporcuları gözlerini şimdi Avrupa Şampiyonasına dikti.

Onlar İlkadım ın altın kızları

Marmaris te yapılan Yıldızlar Türkiye Tekvando Şampiyonasında İlkadım Belediyespor lu tekvandocular önemli başarılara imza attı. 44 kiloda Elanur Çelik, 41 kiloda Arife Elkit, 47 kilo Ahsen Şengün ve 55 kiloda Kübra Aydın, rakiplerini dize getirerek alanlarında Türkiye şampiyonu oldu. 4 altın madalyayı Samsun a kazandıran yetenekli sporcuların şimdiki hedefi ise Fransa da yapılacak Avrupa Şampiyonası nda milli forma ile en iyi şekilde ter dökmek. 

ALNIMIZIN AKIYLA DÖNDÜK
Katıldıkları şampiyonalarda en iyi şekilde mücadele edip zaferlere ulaştıklarını belirten Milli Antrenör Mustafa Gençtürk, 4 sporcumuz ile Türkiye şampiyonasına damga vurduk. Şimdi sırada Fransa da yapılacak Avrupa Şampiyonası var. Oraya da bu 4 altın kızımız ile katılıp ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Bizlerin herzaman destekcisi olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç a, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok a ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt a teşekkür ediyoruz dedi. 
 

SIRADA AVRUPA VAR...

Katıldıkları şampiyonalarda başarılar elde eden İlkadım Belediyespor lu kızlar şimdi gözlerini Fransa da yapılacak Avrupa şampiyonasına dikti. 

FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER...
İkadıom Belediyespor un şampiyon kızlarına Samsun halkı da büyük ilgi gösterdi. Bazı vatandaşlar yetenekli sporcular ile hatıra fotoğrafları çektirdi.

Salim YILDIZ

 

 

 

 

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

2 Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

3 Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

Teröristler yol kesip araç yaktı İşte o anlar

4 Teröristler yol kesip araç yaktı! İşte o anlar...

Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

5 Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

RİZE Rize Çayeli ilçesinde yangın 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

6 (RİZE) Rize Çayeli ilçesinde yangın... 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

İzmirde Huzur, Güven 6 uygulaması sona erdi

7 İzmir'de ''Huzur, Güven 6'' uygulaması sona erdi