Başbakan Ahmet Davutoğlu, Amasya da

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin eleştirilerine cevap vererek, “IMF’den talimat alanlar Amasya’ya gelip bize hesap soramazlar” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Amasya da

Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün Sinop ve Tokat mitinglerinin ardından Amasya’da da halka seslendi. Başbakan Davutoğlu, “Bizim milletimiz için ideallerimiz, rüyalarımız var, olmayanlar utansın. Biz olmadan Avrupa’nın tarihi yazılamaz diyecek miyiz? Avrupalılar ‘kadının ruhu var mı?’ diye tartışırken, 500 yıl önce Mihri Hatun burada destan yazdı” dedi.

IMF’DEN TALİMAT ALANLAR BİZE HESAP SORAMAZ

Bahçeli’nin 13 Mayıs tarihinde Amasya’da düzenlediği mitingde AK Parti’ye ağır suçlamalarda ve eleştirilerde bulunmasına Başbakan Davutoğlu sert bir şekilde cevap vererek, “Geçen hafta Bahçeli buraya gelmiş. Bize ağır hakaretler etmiş. Bahçeli’yi yuhalamayın ama hesap sorun. Buraya gelip, bizim hakkımızda hakaretler etmiş. Amasya’dan soruyorum, 2002’de AK Parti gelmeden önce devletimiz fetret devrindeydi dimi? IMF’den talimat alanlar Amasya’ya gelip bize hesap soramazlar. 2002 yılında biz piyade tankını bile hibe olarak alıyorduk. Tankı bir ülkeden hibe olarak alıyor, İsrail’e tamire gönderiyorduk. Tam bir fetret devriydi. Bu al bayrağın, bu devletin, bu milletin şerefini kim kurtardı? 12 yıl içersinde yaptıklarımız destandır. Destan yaptıklarımız AK Parti ile milletin aşk destanıdır. Madem bu millete hizmet edecektin, başbakanlığı niye ret ettin. Madem millete hizmet etmeyi düşünüyordun, 2002 yılında başbakan yardımcılığını bırakıp, süre dolmadan iktidarı niye terk ettin? 1999 seçimlerinde bir muhterem hanımefendi MHP’den başörtüsü ile milletvekili seçildi. Talimat geldi ‘başını açsın’ diye. Bahçeli o kadının başını açıp, meclise gönderdi. Talimatla baş açtıranlar şereften bahsedebilir mi? Başörtülü, başı açık hanım kardeşlerimizin hepsi bizim onurumuzdur. Bütün bu çabalardan sonra eski Türkiye’ye dönmek istiyorlar. Bu Türkiye’den tekrar koalisyon Türkiye’sine dönmek istiyorlar. Kudretli ve şefkatli Türkiye’den tekrar koalisyonlu eski Türkiye’ye dönmek istiyorlar. Buna izin verecek misiniz?” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU KIŞ UYKUSUNDA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün açıkladığı CHP vizyon projesinin bir intihal olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, “CHP’li Kılıçdaroğlu’nun yüzyılın projesi diye ortaya attıkları intihal. Bunların her şeyi çalıntı, hırsızlık. Yürüyen merdivene ters binen kitabı da tersinden okur. ‘Karayolları, ulaştırma hatları buradan geçecek’ diyor. Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattını kim kurdu? Bunlar bilmez çünkü Kılıçdaroğlu kış uykusuna yatar. Zavallı Suriye’de 300 bin ölmüş, 2 milyon garip, yetim Türkiye’ye sığınmış. Bu şimdi durmuş ‘Suriye ile niye aramız açıldı’ diyor. O arkadaşın 300 bin kişiyi öldürmüş. Biz mazlumları, yetimleri ve onurlu kadınları zalimlere verir miyiz? Her yerde Türkmenlerin haklarını koruduğunu iddia eden Bahçeli, Suriyelilerle ilgili konuşan Kılıçdaroğlu’na niye bir şey demiyor. MHP ve HDP güvenlik paketine karşı çıktılar, CHP’de onlara destek verdi. 7 Haziran seçimlerine kimse gölge düşüremez. Biz 7 Haziran seçimleriyle yeni Türkiye müjdesi veriyoruz. Bu milletin ayağa kalkışı ve şahlanışıdır. Şimdi ikinci yarı başlıyor diyoruz. Birinci yarıyı zaferle bitirdik. İkinci yarı Türkiye’yi dünyanın merkezi yapan bu hızlı trenleri ve havaalanları hızla yapıyoruz. Bizde hizmet bitmez. Karadeniz ile Akdeniz’i birleştiren hızlı tren hattı Amasya’ya geliyor” şeklinde konuştu.

ŞEHZADE AHMET

Daha sonra meydanda bulunan vatandaşların ‘Şehzade Ahmet’ sloganlarına Davutoğlu, “Amasya’ya geldik. Amasya’dan ders aldığımız için şehzade diyorsunuz. Bahçeli bunu da duysun. Allah razı olsun. Ne güzel unvanlar veriyorsunuz. Bu Osmanlı düşmanı adamlar yanlış anlar. Biz Osmanlı ile gurur duyuyoruz. Bizi Batıya ‘Osmanlıcı’ diye şikayet ettiler. Biz bundan gocunmayız, gurur duyarız. Biz milletin oğluyuz, Osmanlı’nın varisiyiz, Cumhuriyetin çocuğuyuz. 1 Haziran’da Ferhat Tüneli’nin ihalesine çıkıyoruz” dedi.

BaşbakanEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu iş adamının haciz isyanı

1 Samsunlu iş adamının haciz isyanı

Tim 20 yıl sonra Samsunda buluştu

2 Tim 20 yıl sonra Samsun'da buluştu

Samsundaki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

3 Samsun'daki silahlı saldırıda 2 oğlu ölen baba tutuklandı

Samsunsporda program değişti

4 Samsunspor'da program değişti

Samsunspor afişindeki sır oyuncu

5 Samsunspor afişindeki sır oyuncu

Kamp sonuna kadar denenecek

6 Kamp sonuna kadar denenecek

Orduda kadın avukat otel odasında ölü bulundu

7 Ordu'da kadın avukat otel odasında ölü bulundu

Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

8 Samsunspor taraftarından gergin bekleyiş

Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı

9 Samsun görüntü kirliliğine savaş açtı!

Chibuike bomba gibi

10 Chibuike bomba gibi