Konya merkezli paralel yapı operasyonu!

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen paralel yapı soruşturması kapsamında, aralarında bir dönem Konya?da Asayiş Şube Müdürlüğü yapan Bingöl eski Emniyet Müdürü Ercan Taştekin ile işadamlarının da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Konya merkezli paralel yapı operasyonu!

10 ilde yapılan operasyonlarda gözaltı sayısının artacağı belirtilirken, bir dönem Konya da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğü yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişliğinden ihraç edilen 1 inci sınıf Emniyet Müdürü Anadolu Atayün ün de arandığı belirtildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fethullahçı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında geçen 11 Mayıs günü avukat M.O., Amerika ya oğlunun mezuniyet törenine katılmaya giderken Konya Havalimanı nda yakalandı. Ardından da avukata ait tabanca ve mermileri polisin hukuk bürosuna baskını öncesi otomobiliyle götüren sekreter F.N.P. gözaltına alındı. Çıkarıldıkları 1 nci Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakılan avukat ve sekreteri savcılığın itirazı üzerine aynı mahkemenin nöbetçi hakimi tarafından tutuklandı. 

Bu operasyonun genişletilerek yürütülmesi sonucu bugün Konya merkezli 10 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında Konya da faaliyetini sürdüren Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği yöneticilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltı sayısının artabileceği belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında Konya da görevli polislerin de bulunduğu belirtildi. 

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜDE GÖZALTINDA 

Gözaltına alınanlar arasında bir dönem Konya da Asayiş Şube Müdürlüğü yapan Bingöl Emniyet eski Müdürü Ercan Taştekin, Ankara da gözaltına alındı. Telefonla ulaşılan Ercan Taştekin, Konya daki operasyon kapsamında Ankara da ifade veriyorum. Gözaltı nedenini de bilmiyorum dedi. 

Ercan Taşketin twitter hesabından ise, Akla hayale gelmedik. İftiralar atacaklardır. Önemli değil. Ne yaptığım, yapmadığımı ben de biliyorum, herkes de biliyor. Eyvallah ve Gözaltındayım, muhtemelen konuşup gerçekleri söylediğimiz için, sorun değil, eyvallah şeklinde mesajları paylaştığı dikkat çekti. 

Soruşturma kapsamında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü tutuklu Yurt Atayün ün ağabeyi olan ve bir dönem Konya da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğü nü yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişliğinden ihraç edilen 1 inci sınıf Emniyet Müdürü Anadolu Atayün ün de arandığı belirtildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Aracını vermek istemeyince bıçaklandı

1 Aracını vermek istemeyince bıçaklandı

Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

2 Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

Samsun'da anlamlı proje

3 Samsun'da anlamlı proje

Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı

4 Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı

İstanbul'da şafak vakti narkotik operasyonu

5 İstanbul'da şafak vakti narkotik operasyonu

57. Alay Kayseri'de dev Türk Bayrağıyla anıldı

6 57. Alay Kayseri'de dev Türk Bayrağıyla anıldı

Polise çarpıp kaçan şüpheli evinde yakalandı

7 Polise çarpıp kaçan şüpheli evinde yakalandı

Yer Harput;Taşı çektiler binlerce madeni para döküldü

8 Yer Harput;Taşı çektiler binlerce madeni para döküldü