Yalanınız batsın. Saldırının arkasında hükümet var

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Başbakan Ahmet Davutoğlu nun Mersin ve Adana daki HDP teşkilatlarına saldırı düzenleyen kişinin geçmişte DHKP-C den tutuklanan bir terörist olduğunu açıklamasının gerçeği yansıtmadığı ileri sürdü.

 Yalanınız batsın. Saldırının arkasında hükümet var

Yüksekdağ, Yalanınız batsın diyorum. Sizi Allah ıslah etsin diyorum. Başka bir şey demiyorum. Böyle büyük, kirli yalanlara sarılırsanız eğer işiniz bitmiş. Yalandan başka halka verecek hiçbir şeyiniz kalmamış dedi.

Kentin Kongre Caddesi PTT Kavşağında düzenlenen mitingde Yüksekdağ, yaklaşık 1500 kişiye hitap etti. HDP nin seçim bürolarının bombalanmasından iktidarı sorumlu tutan Yüksekdağ, seçim güvenliğinden birinci derecede sorumlu olanların HDP ye yapılan saldırıları kınamadığını söyledi. Figen Yüksekdağ hedef gösterildiklerini, bunun sonucu Adana ve Mersin de bir katliam projesiyle karşı karşıya kaldıklarını anlatırken, Sadece bir tesadüf eseri, verilmiş sadakamız derler ya işte böyle katliamdan kurtuldu arkadaşlarımız dedi.

Saldırının gerçek sorumlularının açıklanması gerekirken, Başbakan Ahmet Davutoğlu nun dün çıkıp Saldırının faili yakalandı. Önceden bir sol örgüte mensupmuş. O yapmış dediğini kaydeden Yüksekdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

Yalanınız batsın diyorum. Sizi Allah ıslah etsin diyorum. Başka bir şey demiyorum. Böyle büyük, kirli yalanlara sarılırsanız eğer, işiniz bitmiş. Yalandan başka halka verecek hiç bir şeyiniz kalmamış. Yalan olduğunu biliyoruz bunun. Nerden biliyoruz peki? Bingöl de 7-8 ay önce bir provokasyon saldırısı oldu polislere karşı. Aynı gün çıkıp saldırıyı PKK nın yaptığını söylediler. Öldürülen polislerden sorumlu tuttular. Aradan bir ay geçti soruşturma sonuçları, bilirkişi raporları açıklandı. Saldırıyı gerçekleştirenler bu kişiler değil dediler. Koskoca başbakan, hükümet çıkıp Afferdesiniz, yanıltılmışız, yanılmışız demedi. O yalanları Bingöl de açığa çıktı. Mersin, Adana saldırılarının da büyük bir yalan olduğunu ortaya çıkaracağız. Ama biz bir ay geçmesine izin vermeyeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu nun halka gerçeği söylemediklerini ileri süren Figen Yüksekdağ, Cumhurbaşkanı halkına karşı yalan söyleme suçu işliyor. Başbakan başka bir komplonun önünü açmak için yalan söylüyor. Bu büyük yalanı ortaya çıkaracağız. Mersin ve Adana da saldırılarının da arkasında AKP hükümeti vardır. Ergenekon çeteleriyle işbirliği içindedir AKP hükümeti. Bu olayların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz dedi.

BAŞLARINA PATLAYACAK  

Ak Parti hükümetinin halkın önünde engel olduğunu ileri süren Figen Yüksekdağ, 7 Haziran da o engelleri ortadan kaldıracaklarını anlattı. Figen Yüksekdağ, şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı ve başbakanın meydanlarda yaptığı konuşmalar gelecekte okullarda ibret dersi olarak okutulacak. Utanç vesikası olarak gösterilecek. Ama unutmasınlar bu dünya, etme bulma dünyası. Bu halka ettiğinizi, yarın bulacaksınız. Hala her yerde barajı aşmayalım diye ellerinden geleni yapıyorlar. Cumhurbaşkanı ve hükümetin HDP yi barajın altında bırakma gayreti, onların bu kirli ve karanlık amaçları 7 Haziran da başlarında patlayacak. Keskin sirke küpüne zarar Cumhurbaşkanı, keskin sirke küpüne zarar Başbakan.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da duygu dolu anma

1 Samsunspor'da duygu dolu anma

Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

2 Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

Otel odasında şüpheli ölüm

3 Otel odasında şüpheli ölüm

Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

4 Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

Zonguldak'ta dalgalar yıkıp geçti

5 Zonguldak'ta dalgalar yıkıp geçti

Yakalaması bulunan şahıs Düzce Polisi tarafından kıskıvrak yakalandı

6 Yakalaması bulunan şahıs Düzce Polisi tarafından kıskıvrak yakalandı

Erzincan-Sivas karayolu ulaşıma kapandı, çok sayıda araç yolda mahsur kaldı

7 Erzincan-Sivas karayolu ulaşıma kapandı, çok sayıda araç yolda mahsur kaldı

Midyat-Dargeçit arası trafik kazası: 5 yaralı

8 Midyat-Dargeçit arası trafik kazası: 5 yaralı

ATM hırsızları suçüstü yakalandı

9 ATM hırsızları suçüstü yakalandı

Şartlar eşit

10 Şartlar eşit