Uluslararası Wushu Şampiyonası Bafra’da Başladı

Samsun’un Bafra ilçesinde birincisi düzenlenen 19 Mayıs Uluslararası Genlik Wushu-Kun-Fu Şampiyonası” açılış töreni Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.19 Mayıs Uluslararası Genlik Wushu-Kun-Fu Ş...

Uluslararası Wushu Şampiyonası Bafra’da Başladı

Samsun’un Bafra ilçesinde birincisi düzenlenen 19 Mayıs Uluslararası Genlik Wushu-Kun-Fu Şampiyonası” açılış töreni Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

19 Mayıs Uluslararası Genlik Wushu-Kun-Fu Şampiyonası açılış seremonisi ile start aldı. Azerbaycan’da yangında vefat eden 20 vatandaş için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Tertip komitesi adına konuşan Wushu Milli Antrenörü Ahmet Kurt, Karadeniz’de ilk kez uluslararası müsabaka yapıyoruz ve bunu ilçede düzenliyoruz. Turnuvaya Türkiye, İran, Yunanistan, Azerbaycan, Bosna, İtalya, Irak, Sırbistan olmak üzere 8 ülke katıldı. 80 yabancı, 200 yerli sporcu katılımı var. Biz inanıyoruz ki bu müsabakalarda kardeşlik dostluk içerisinde yürüyecek dedi.

Balkan Wushu Federasyon Başkanı Sadettin Çolak, Dünya Wushu Federasyonu ve Wushu sporuna hayat veren en güçlü ülkeler bizim yanımızdadır ve bunun için federasyon çalışmalarını emeğine , başkanların ve şehir temsilcilerinin iyi niyetine ve buna sonuç olarak düzenlenen yepyeni faaliyetlere borçluyuz . Sesimizi duyuruyoruz ve Wushu’nun gelişmesinden vazgeçmeyeceğimiz konusunda sert bir şekilde tavrımızı koyuyoruz ifadelerini kullandı.

Wushu sporu hakkında bilgi veren Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı ve Uluslararası Dünya Wushu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Akyüz, turnuvanın centilmence ve dostluk içerisinde geçeceğini söyledi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, şampiyonun Bafra’da yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek sporculara başarılar diledi.

Kaymakam Halis Arslan ise, “Ahlaklı, dürüst, çalışkan, becerikli ülkemizin geleceğine şampiyonlar çıkarmaktadır. Sporcularımızı yetiştiren antrenörlere de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İranlı sporcular Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı ve Uluslararası Dünya Wushu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Akyüz’e ve Balkan Federasyon Başkanı Sadettin Çolak’a tablo hediye ettiler.

Ney taksimi, ilahiler ve mehter takımının gösterileri devam eden açılış da Dünya ve Avrupa Şampiyonlarından oluşan Wushu Tao Milli Takım sporcularının gösterileri izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Seremoni, İlk adım Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi ve Ankara Akyurt Halk Eğitim Merkezi Seğmen ekibinin Ankara yöresi oyunlarıyla son buldu.

19 Mayıs Uluslararası Genlik Wushu-Kun-Fu Şampiyonası 23-24 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Uluslararası

UluslararasıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

1 Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

Samsun'da aciller doldu taştı

2 Samsun'da aciller doldu taştı

Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

3 Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

Acı olay! Kızının erkek arkadaşı zannetti...

4 Acı olay! Kızının erkek arkadaşı zannetti...

Akın ailesinin acı günü

5 Akın ailesinin acı günü

Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

6 Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

7 Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

Canik Belediyespor'da şok!

8 Canik Belediyespor'da şok!

12. Adam görevde

9 12. Adam görevde

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

10 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'