GÜL DEN SEÇİM MESAJI

Abdullah Gül, adını taşıyan üniversitedeki açılış ve toplantıya katılmak üzere memleketi Kayseri ye gitti

GÜL DEN SEÇİM MESAJI

ONBİRİNCİ Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 7 Haziran seçimleri öncesinde siyasi parti liderlerinin konuşmalarında dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, Elbette eleştiriler olacak, muhakkak ki farklı sesler demokrasinin demokrasinin, çoğulculuğun gereği. Ama bunlar ne kadar kırıcı olmazsa, seçim sonrası hep beraber Türkiye için çalışma ortamını, TBMM de daha da kolaylaştırır dedi.

Abdullah Gül, adını taşıyan üniversitedeki açılış ve toplantıya katılmak üzere memleketi Kayseri ye geldi. İstanbul dan özel uçakla Kayseri ye gelen Gül ü Erkilet Havalimanı nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, AK Parti Kayseri milletvekili adayları ve bazı işadamları karşıladı. Gül, havalimanı çıkışında, Kayseri de özellikle arkadaşlarımla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Arkadaşlarım artık Kayseri sorumluluğu devir alıyorlar. Milletvekili arkadaşlarım Kayseri yi en güzel şekilde temsil ettiler. Bundan sonra inşallah yeni arkadaşlarımız devir alacaklar ve en güzel şekilde Kayseri yi temsil edecek. İnşallah hayırlı çalışmalar devam edecek. Bütün arkadaşlar hepsi birbirinden değerli. Bütün arkadaşlarımı Kayseri ye emanet ettim diye konuştu.

SEÇİM ÖNCESİ GERGİNLİK

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir gazetecinin Seçim öncesi gerginliği nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna şu yanıtı verdi:

Tabii ki her seçimin kendine göre bir heyecanı vardır. Bu heyecanın getirdiği bir gerginlik olabilir. Ama hepimizin, herkesin dikkat etmesi gerektiği, Türkiye olarak hepimizin dikkat etmesi gereken, seçim öncesi herhangi bir gerginlik, seçim sonrasını esir almaması lazım. Seçimden sonra Türkiye muhakkak kendi gündemine dönecek. Tekrar gelişme, kalkınma gibi temel meselelere yoğunlaşacak. Şüphesiz ki TBMM bütün halkın birliğini, beraberliğini temsil eden yer olduğuna göre, oradaki çalışma ortamını da en iyi şekilde sağlamak için seçim öncesi de herkesin tabii centilmenliğe riayet etmesi gerekir. Elbette ki, eleştiriler olacak, muhakkak ki farklı sesler demokrasinin demokrasinin gereği, çoğulculuğun gereği. Ama bunlar ne kadar kırıcı olmazsa, seçim sonrası hep beraber Türkiye için çalışma ortamını, TBMM de daha da kolaylaştırır. Eminim ki Türkiye de bunlar olacaktır. Türkiye de çok seçimler oldu, çok şükür ki, 1950 den beri yapılan seçimlerin hiçbirine şaibe düşmedi. Eminim ki bu seçim de en güzel şekilde olacaktır. Açık,şeffaf, uluslararası örgütlere her zaman açık. O açıdan herkesin sandığa gidip, vatandaşlık görevini en güzel şekilde yapacağından da eminim.

GÜL, AGÜ ÖĞRENCİ KÖYÜNÜ HİZMETE AÇTI

Yapımı süren Cumhurbaşkanlığı Müzesi’nde incelemelerde bulunan Gül, AGÜ Kampus alanının karşısındaki 70 yıllık tarihe sahip estetik taş binalardan oluşan Hakime-Ahmet Kamil Erciyas Öğrenci Köyü’nün açılışını yaptı. Açılışa, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki, ve davetliler katıldı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, öğrenci köyünün açılışında yaptığı konuşmada, şöyle dedi:

Her zaman söylemişimdir. En iyi yatırım; insana yapılan yatırımdır. Bu anlamda 4 üniversiteyle Kayseri’nin yeri bir başkadır. Kayseri’de; Erciyes, Melikşah, Nuh Naci Yazgan ve Abdullah Gül üniversiteleri var. Kayseri’de hayırseverlerimiz ve yaşayan diğer insanlar, hep bu üniversiteleremizi desteklediler. Ben değerli hemşehrilerimle, işadamlarımızla hep övünmüşümdür. Kayseri’deki bütün hayır işlerine gönüllü olarak destek verdiler. Türkiye’nin her yerinde hemşehrilerimle gurur duymuşumdur. Tekrar hepsine teşekkür ediyorum. Bu öğrenci köyü hem Kayseri’ye hem de Türkiye’ye kazandırıldı. Hayırsever Ahmet Kamil ve değerli eşleri Hakime Erciyas hanımefendiye çok çok teşekkür ediyorum. Çevre düzenlemesini yapan Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Hepsi çok emek ve destek verdiler. Öğrencilerimize böylesine güzel imkanlar sunmuş olduk. Onlardan da çok çalışmalarını ve başarılı olmalarını bekliyoruz. Sayın Mehmet Özhaseki ve milletvekili adayı olan arkadaşlarım, bundan sonra Türkiye’ye hizmet verecekler ve bu sorumluluğu en iyi şekilde taşıyacaklardır. Kayserili hemşehrilerimin de gereğini yapacağına inanıyorum.

Öğrenci Köyü’nün açılış kurdelası, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Vali Orhan Düzgün ve protokol üyeleri tarafından kesildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

Jandarma Başkale'de faciayı önledi

2 Jandarma Başkale'de faciayı önledi

Artvin'de davul zurna ile kutlama

3 Artvin'de davul zurna ile kutlama

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

4 Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

5 Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

6 MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama

7 Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama

Çorum'da Erdoğan coşkusu

8 Çorum'da Erdoğan coşkusu

Adıyaman'da seçim sonucu: 4 AK Parti, 1 CHP

9 Adıyaman'da seçim sonucu: 4 AK Parti, 1 CHP

AK Parti'li milletvekilleri seçimi şarkılarla kutladı

10 AK Parti'li milletvekilleri seçimi şarkılarla kutladı