BAKAN KILIÇ HABER MEDYA DA

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Haberaks TV deki canlı yayında Erdem Erol la 25. Saat programına konuk oldu. Önemli açıklamalarda bulunan Kılıç, Samsunu sanayisiyle, lojistiğiyle, tarımıyla farklı bir noktaya taşıyacaklarını söyledi

BAKAN KILIÇ HABER MEDYA DA

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Haber Gazetesi nin Borkonut Niş teki çalışma ofislerini ziyaret etti. Borsan Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Necdet Uzun,  Haber Medya Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz, Haber Radyo Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu, Haber Gazetesi Haberler Müdürü Erdem Erol ve Haber Gazetesi Spor Müdürü Muhammet Çavuşoğlu tarafından karşılanan Bakan Kılıç, Haber Medya nın yeni çalışma ofislerini gezdi. Hayırlı olsun dileklerini ileten Bakan Kılıç, Haber Medya kompleksinin Anadolu da eşine rastlanacak bir yapıda olduğunu görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Yönetim Kurulu Başkan Adnan Ölmez i kutladı. Bakan Kılıç daha sonra  Haberaks TV de  Erdem Erol un hazırlayıp sunduğu 25. Saat programına konuk oldu. 

PANORAMA 1919 MÜZESİ 
Bakanlık faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Kılıç,  Erdem Erol’un spor, gençlik ve yatırımlarla ilgili sorularını cevapladı. Şehrin tarihi ile ilgili çok büyük çalışmalar yaptıklarını belirten Kılıç, Ben bu çalışmaları gerçekten çok önemli görüyorum. İstanbul’da 1453 Panorama Müzesi vardır ve burası İstanbul’un fethinin resmedildiği bir müzedir. Büyükşehir Belediyemizle birlikte iski Yaşar Doğu Spor Salonumuzu yeniden dizayn ederek, bunu dijital olarak Panorama 1919 Müzesi haline getireceğiz. İstiklal Mücadelesinin temelinin atıldığı, Gazi Mustafa Kemal’in ilk adımı attığı İlkadım’da bunun nasıl olduğunu, İstiklal Mücadelemizin başlangıcından itibaren nasıl yürüdüğünü dijital olarak ortaya koyan ve o günün Samsun’unun resimlerini gösteren bir tesis, müze haline getireceğiz. Bununla beraber sosyal donatı alanları da olacak. Gerçekten Türkiye’nin sayılı müzelerinden birini Samsun’a kazandıracağız dedi.

SAMSUN UN ÖNÜ AÇIK
Samsun un ihracatı ile ilgili bilgeler de aktaran Bakan Kılıç, Samsun umuzu uluslararası manada dünyaya açmayı ve daha iyi tanıtmayı hedefliyoruz, 2002’deki Samsun’un ihracatı 30 milyon dolardı. Şu anda  2014 sonu rakamlarında bu sayı 466 milyon dolara ulaştı. Bizim bunu hızlı bir şekilde 1 milyar dolar ve üzerine taşımamız gerekiyor. Bu Samsun’un gelişimi için oldukça önemli bir şeydir. Bu ciddi anlamda Samsun’un iç ekonomisine de yansıyacak bir şey. Vergi geliri açısından da baktığımız zaman da Samsun’un vergi gelirleri 6 kat artmış durumda. 2002’de 240 milyon TL, şu anda 2.2 milyar TL. Bu çok ciddi bir şey ama daha da geliştirmemiz lazım. Samsun bununla yetinemez. Samsun, Başbakanımızın tabiri ile Karadeniz’in meşale şehri. Dolayısıyla Samsun önü çok açık olan bir şehir diye konuştu. 

BUNDAN SONRA SIÇRAYACAĞIZ
AK Parti iktidarı döneminde Samsun’un aldığı toplam yatırım 14 katrilyon lira olduğunu hatırlatan Bakan Kılıç, Saymaya başladığınız zaman çok farklı şeyler geliyor. Bunların hepsi hazırlık. Bundan sonra sıçrayacağız. Samsun umuzu sanayisiyle, lojistiğiyle, tarımıyla farklı bir noktaya taşıyacağız. Samsun gelişime çok müsait bir şehir ama bunun önünde yapmamız gereken en önemli proje, sanayi ve ticari alanlarımızın geliştirilmesi. Bunun üzerinde çalışmamız gerekiyor. Bu çalışmaları da Samsun’un doğal dengesini bozmadan hayata geçirmemiz gerekiyor ve biz bunu yapacağız diye konuştu. 

Bayram OK 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

3 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

4 Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

5 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

6 Yaşlı adam evinde ölü bulundu