CHP SAMSUN İL BAŞKANI SOYLU: TARIMI BİTİRDİLER

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, “Türkiye de hayvancılığı geliştireceğiz diye ortaya çıkan AK Parti yönetimleri, hayvancılık ve tarımı yok etti” dedi

CHP SAMSUN İL BAŞKANI SOYLU: TARIMI BİTİRDİLER

 

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, AK Parti hükümetinin hayvancılığı ve tarımı yok ettiğini söyledi. Soylu, “Türkiye de hayvancılığı geliştireceğiz diye ortaya çıkan AK Parti yönetimleri, hayvancılık ve tarımı yok etti. Tarımcılığın gelişmesi için teşvik vermelidir. Karadeniz halkına artık fındık üretimi yapmayın dediler. Çiftçilerimizde fındıktan vazgeçti ve soya üretimine geçti. Soya da artık para etmiyor. Çiftçilerimiz mağdur durumda. Köylerimizde artık hayvancılık yapmak için mera kalmadı. Çünkü getirdikleri bütün şehir yasasıyla meralar da devletin eline geçti. Yıllardır ata topraklarını çiftçilerimiz bir imzayla devlete verdi dedi.

HAKLARINI İADE EDECEĞİZ
Havza, Tekkeköy, Çarşambave Bafra da çiftçilerin kendi toprakları için ihalelere girmek zorunda kaldığını belirten Soylu, Bu konuda köylülerimizi ve çiftçilerimizi uyardık. Tarlasının ortasına önceden ev yapan çiftçimiz artık kendi arazisine bile ev yaparken izin ve iskan almak zorunda. Su paraları, temizlik ve çöp vergisi verecekleri için çiftçilerimiz ve halkımız çok mağdur olacak. Yani Samsun merkezde yaşayan vatandaş ne vergisi veriyorsa Vezirköprü ilçemizin uzak kısmında ikametgah eden çiftçimiz de maddi durumu olmadığı halde aynı vergiyi ödeyecek. Yarın bu vergileri ödemek için ne var ne yoksa ellerinde satmaya başlayacaklar. Biz CHP olarak iktidar olduğumuzda çiftçi ve köyde yaşayan halkımıza haklarını iade edeceğiz” diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Sakata geldik

3 Sakata geldik

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

MHP'li Usta birinci sıradan aday

5 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

6 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

7 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

8 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

9 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

10 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti