CHP SAMSUN İL BAŞKANI SOYLU: TARIMI BİTİRDİLER

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, “Türkiye de hayvancılığı geliştireceğiz diye ortaya çıkan AK Parti yönetimleri, hayvancılık ve tarımı yok etti” dedi

CHP SAMSUN İL BAŞKANI SOYLU: TARIMI BİTİRDİLER

 

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, AK Parti hükümetinin hayvancılığı ve tarımı yok ettiğini söyledi. Soylu, “Türkiye de hayvancılığı geliştireceğiz diye ortaya çıkan AK Parti yönetimleri, hayvancılık ve tarımı yok etti. Tarımcılığın gelişmesi için teşvik vermelidir. Karadeniz halkına artık fındık üretimi yapmayın dediler. Çiftçilerimizde fındıktan vazgeçti ve soya üretimine geçti. Soya da artık para etmiyor. Çiftçilerimiz mağdur durumda. Köylerimizde artık hayvancılık yapmak için mera kalmadı. Çünkü getirdikleri bütün şehir yasasıyla meralar da devletin eline geçti. Yıllardır ata topraklarını çiftçilerimiz bir imzayla devlete verdi dedi.

HAKLARINI İADE EDECEĞİZ
Havza, Tekkeköy, Çarşambave Bafra da çiftçilerin kendi toprakları için ihalelere girmek zorunda kaldığını belirten Soylu, Bu konuda köylülerimizi ve çiftçilerimizi uyardık. Tarlasının ortasına önceden ev yapan çiftçimiz artık kendi arazisine bile ev yaparken izin ve iskan almak zorunda. Su paraları, temizlik ve çöp vergisi verecekleri için çiftçilerimiz ve halkımız çok mağdur olacak. Yani Samsun merkezde yaşayan vatandaş ne vergisi veriyorsa Vezirköprü ilçemizin uzak kısmında ikametgah eden çiftçimiz de maddi durumu olmadığı halde aynı vergiyi ödeyecek. Yarın bu vergileri ödemek için ne var ne yoksa ellerinde satmaya başlayacaklar. Biz CHP olarak iktidar olduğumuzda çiftçi ve köyde yaşayan halkımıza haklarını iade edeceğiz” diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Haberler gerçek değil

1 Haberler gerçek değil

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu O paranın hakkını vereceğiz

2 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'O paranın hakkını vereceğiz'

Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

3 Samsunspor Stadı açılışına davet edildiler

Kız arkadaşıyla dolaşan genci öldürüp kız arkadaşını kaçırdılar

4 Kız arkadaşıyla dolaşan genci öldürüp kız arkadaşını kaçırdılar

Valdomirodan kurtulduk

5 Valdomiro'dan kurtulduk

Niğdede av silahları satan kişi vuruldu 1 yaralı

6 Niğde'de av silahları satan kişi vuruldu; 1 yaralı

Deaflympıcste günün müsabaka raporu

7 Deaflympıcs'te günün müsabaka raporu

Samsunsporun Erzurum kampı bugün bitiyor

8 Samsunspor'un Erzurum kampı bugün bitiyor

Kurbanlık fiyatları artacak mı

9 Kurbanlık fiyatları artacak mı?

Samsunsporun rakibi Selçukspor

10 Samsunspor'un rakibi Selçukspor