CHP SAMSUN İL BAŞKANI SOYLU: TARIMI BİTİRDİLER

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, “Türkiye de hayvancılığı geliştireceğiz diye ortaya çıkan AK Parti yönetimleri, hayvancılık ve tarımı yok etti” dedi

CHP SAMSUN İL BAŞKANI SOYLU: TARIMI BİTİRDİLER

 

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, AK Parti hükümetinin hayvancılığı ve tarımı yok ettiğini söyledi. Soylu, “Türkiye de hayvancılığı geliştireceğiz diye ortaya çıkan AK Parti yönetimleri, hayvancılık ve tarımı yok etti. Tarımcılığın gelişmesi için teşvik vermelidir. Karadeniz halkına artık fındık üretimi yapmayın dediler. Çiftçilerimizde fındıktan vazgeçti ve soya üretimine geçti. Soya da artık para etmiyor. Çiftçilerimiz mağdur durumda. Köylerimizde artık hayvancılık yapmak için mera kalmadı. Çünkü getirdikleri bütün şehir yasasıyla meralar da devletin eline geçti. Yıllardır ata topraklarını çiftçilerimiz bir imzayla devlete verdi dedi.

HAKLARINI İADE EDECEĞİZ
Havza, Tekkeköy, Çarşambave Bafra da çiftçilerin kendi toprakları için ihalelere girmek zorunda kaldığını belirten Soylu, Bu konuda köylülerimizi ve çiftçilerimizi uyardık. Tarlasının ortasına önceden ev yapan çiftçimiz artık kendi arazisine bile ev yaparken izin ve iskan almak zorunda. Su paraları, temizlik ve çöp vergisi verecekleri için çiftçilerimiz ve halkımız çok mağdur olacak. Yani Samsun merkezde yaşayan vatandaş ne vergisi veriyorsa Vezirköprü ilçemizin uzak kısmında ikametgah eden çiftçimiz de maddi durumu olmadığı halde aynı vergiyi ödeyecek. Yarın bu vergileri ödemek için ne var ne yoksa ellerinde satmaya başlayacaklar. Biz CHP olarak iktidar olduğumuzda çiftçi ve köyde yaşayan halkımıza haklarını iade edeceğiz” diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

1 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

Son prova Samsunspor'un

2 Son prova Samsunspor'un

Samsunspor'a ceza kapıda

3 Samsunspor'a ceza kapıda

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

4 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

5 Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

6 Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

7 Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

Canberk tribünde

8 Canberk tribünde

Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

9 Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

Onlar da izledi

10 Onlar da izledi