Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CHP SAMSUN İL BAŞKANI SOYLU: TARIMI BİTİRDİLER

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, “Türkiye de hayvancılığı geliştireceğiz diye ortaya çıkan AK Parti yönetimleri, hayvancılık ve tarımı yok etti” dedi

CHP SAMSUN İL BAŞKANI SOYLU: TARIMI BİTİRDİLER

 

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, AK Parti hükümetinin hayvancılığı ve tarımı yok ettiğini söyledi. Soylu, “Türkiye de hayvancılığı geliştireceğiz diye ortaya çıkan AK Parti yönetimleri, hayvancılık ve tarımı yok etti. Tarımcılığın gelişmesi için teşvik vermelidir. Karadeniz halkına artık fındık üretimi yapmayın dediler. Çiftçilerimizde fındıktan vazgeçti ve soya üretimine geçti. Soya da artık para etmiyor. Çiftçilerimiz mağdur durumda. Köylerimizde artık hayvancılık yapmak için mera kalmadı. Çünkü getirdikleri bütün şehir yasasıyla meralar da devletin eline geçti. Yıllardır ata topraklarını çiftçilerimiz bir imzayla devlete verdi dedi.

HAKLARINI İADE EDECEĞİZ
Havza, Tekkeköy, Çarşambave Bafra da çiftçilerin kendi toprakları için ihalelere girmek zorunda kaldığını belirten Soylu, Bu konuda köylülerimizi ve çiftçilerimizi uyardık. Tarlasının ortasına önceden ev yapan çiftçimiz artık kendi arazisine bile ev yaparken izin ve iskan almak zorunda. Su paraları, temizlik ve çöp vergisi verecekleri için çiftçilerimiz ve halkımız çok mağdur olacak. Yani Samsun merkezde yaşayan vatandaş ne vergisi veriyorsa Vezirköprü ilçemizin uzak kısmında ikametgah eden çiftçimiz de maddi durumu olmadığı halde aynı vergiyi ödeyecek. Yarın bu vergileri ödemek için ne var ne yoksa ellerinde satmaya başlayacaklar. Biz CHP olarak iktidar olduğumuzda çiftçi ve köyde yaşayan halkımıza haklarını iade edeceğiz” diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

2 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Samsunspordan 5li imza

3 Samsunspor'dan 5'li imza

Buz tutan barajda kayboldu

4 Buz tutan barajda kayboldu

Samsunlu gence acı kader

5 Samsunlu gence acı kader

 Hızlı tren başka  bahara kaldı

6 Hızlı tren başka bahara kaldı

Futbol şehitlerine beste

7 Futbol şehitlerine beste

FETÖnün imamları gözaltına alındı

8 FETÖ'nün imamları gözaltına alındı

AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

9 AK Parti İl Başkanı Mete gündemi değerlendirdi

Okmeydanında terör operasyonu  5 gözaltı

10 Okmeydanı'nda terör operasyonu : 5 gözaltı